Gdzie założyć alarm ( jaka stacja serwisowa? )

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Yedrzey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 19:28
Lokalizacja: Lublin-Łódź-Kraków

Gdzie założyć alarm ( jaka stacja serwisowa? )

Post autor: Yedrzey » wt kwie 10, 2007 20:45

cześć
Jaki warsztat polecacie, gdzie można podłączyć alarm do Golf IV ( chyba bez CAN :P ).
Alarm już mam ;)
Teraz tak lokalizacja:
Lublin ( lub okolice jeśli da się to zrobić jutro ), ewentualnie Kielce.
A najlepiej w Krakowie.

Przeczytałem listę polecanych warsztatów ale głównie piszecie tam o częściach mechanicznych a tutaj trzeba dobrego elektryka, który już to parę razy robił ;)

Więc czekam na rady ;) Ile trwa takie podłączenie ?

Yedrzey


Golf IV 1.9 TDI

michal_777
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt lis 15, 2005 20:52
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: michal_777 » wt kwie 10, 2007 20:50

hej
A nie czujesz sie na silach samemu to zrobic??? To tylko sie wydaje tekie trudne a w rzeczywistosci nie tak idiabeł straszny....
Jesli masz jakiekolwiek pojecie to sobie poradzisz.. Same plusy:
kasa w kieszeni zostanie a jaka satysfakcja pozniej!!!
Wiem bo sobie sam zakładałem w mk3 a teraz sie biore za 2 kolejne auta ;)
Przemysl to... a choc bys mial jakis problem to na forum jest baaaaaaaardzo duzo o zakladaniu alarmow

Pozrdawiam



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt kwie 10, 2007 20:50

Yedrzey pisze:cześć
Jaki warsztat polecacie, gdzie można podłączyć alarm do Golf IV ( chyba bez CAN :P ).
Alarm już mam ;)
Teraz tak lokalizacja:
Lublin ( lub okolice jeśli da się to zrobić jutro ), ewentualnie Kielce.
A najlepiej w Krakowie.

Przeczytałem listę polecanych warsztatów ale głównie piszecie tam o częściach mechanicznych a tutaj trzeba dobrego elektryka, który już to parę razy robił ;)

Więc czekam na rady ;) Ile trwa takie podłączenie ?

Yedrzey
sam zamontuj :P
to nie jest trudne tym bardziej , że teraz są w każdym komplecie instrukcje :bigok: , elektryk skasuje Cię 50-150 zł , a tak zaoszczędzisz i będziesz miał satysfakcję i trochę więcej wiedzy :okej:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 10, 2007 21:14

Yedrzey pisze:Więc czekam na rady Ile trwa takie podłączenie ?
może podjedź do Zabierzowa. Ta firma sprzedaje też alarmy na giełdzie w Balicach gdybyś chciał sam.Są komunikatywni, na życzenie schemat pod konkretne auto przyślą meilem. Adres znajdziesz goglami.
A jak przyda ci się rozpiska do IV-ki od 98 roku to mogę ci posłać po angielsku, ale schemat jak każdy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Yedrzey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 19:28
Lokalizacja: Lublin-Łódź-Kraków

Post autor: Yedrzey » wt kwie 10, 2007 21:15

Szczerze, jak popatrzycie na moje posty na forum ;) To pewnie zauwazycie , ze probowalem ... ale dzisiaj rozebralem slupek od strony kierowcy...
Pozniej drzwi... i jakos tak nicholery nic sie nie zgadzalo z dokumentacja...
A nie chce sobie czegos spartolic... Probowalem nawet miernikiem sprawdzac co gdzie i do czego idzie, ale jakos to tak niedokonca mi sie udalo okreslic.
Dlatego wole to juz dac komus kto mi to zrobi porzadnie ;)
Dlatego ponawiam prosbe o podanie mi namiarow na dobrego elektryka z Krakowa lub Kielc.

Yedrzey


Golf IV 1.9 TDI

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 10, 2007 21:15

Podłączenie jakieś 3 godziny, może mniej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Yedrzey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 19:28
Lokalizacja: Lublin-Łódź-Kraków

Post autor: Yedrzey » wt kwie 10, 2007 21:21

Paweł Marek pisze:
Yedrzey pisze:Więc czekam na rady Ile trwa takie podłączenie ?
może podjedź do Zabierzowa. Ta firma sprzedaje też alarmy na giełdzie w Balicach gdybyś chciał sam.Są komunikatywni, na życzenie schemat pod konkretne auto przyślą meilem. Adres znajdziesz goglami.
A jak przyda ci się rozpiska do IV-ki od 98 roku to mogę ci posłać po angielsku, ale schemat jak każdy.
Jakbys mogl podeslac na adres blueice MALPA gazeta.pl

Yedrzey


Golf IV 1.9 TDI

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 10, 2007 21:36

Yedrzey pisze:Jakbys mogl podeslac na adres blueice MALPA gazeta.pl
Poszło, niestety są to tylko rozpiski tekstowe, ale wyraźne. Jakbyś miał problem z dostowaniem tego do schematu alarmu to pomogę. Tylko zastanów się czy warto. Pierwszy raz robiąc strawisz na tym cały dzień lub więcej, a i pewnie jakiś błąd się zdarzy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Yedrzey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 19:28
Lokalizacja: Lublin-Łódź-Kraków

Post autor: Yedrzey » wt kwie 10, 2007 21:40

Chce miec schemat ;) ale wole, zeby ktos doswiadczony zalozyl mi ten alarm. Bo prawde mowiac, z tej instrukcji niebardzo wynika co i jak...
Dlatego szukam elektryka w Krakowie !!! Czy w service Bosch-a zrobia mi to ?
Yedrzey


Golf IV 1.9 TDI

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 10, 2007 21:43

Yedrzey pisze:z tej instrukcji niebardzo wynika co i jak.
bardzo dokładnie wynika. Sa podane lokalizacje gdzie podłączyć. A reszta wyjdzie ze schematu alarmu. Tzn jaki kabel gdzie wpiąć, jak skonfigurować ustawienia alarmu itd.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt kwie 10, 2007 21:46

Yedrzey pisze:Czy w service Bosch-a zrobia mi to ?
Lepiej tam nie robić bo zbankrutujesz



Yedrzey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 19:28
Lokalizacja: Lublin-Łódź-Kraków

Post autor: Yedrzey » wt kwie 10, 2007 22:04

Powiem tak apropo instrukcji... Jest opisane jakie kolory kabli maja co podlaczac... Rozbieram samochod jest zupelnie inaczej wogole nie mam takich przewodow jakie sa w instrukcji... I nie to, ze ja akurat sie na tym, nie znam bo sprawdzala to osoba znacznie bardziej ode mnie kompetentna ktora umie czytac schematy:) Po prostu trzeba wiedziec, gdzie co jest w tym samochodzie, jak sie do tego dobrac, zeby nie zepsuc... Jak sie rozbiera to , jak sie rozbiera tamto... Niby proste jak juz sie wie... ale jak to latwo polamac... A naprawa zwykle drozej kosztuje... niz po prostu zaplacic komus,zeby to zrobil :) Dlatego powiedzcie na jaki koszt sie nastawic i gdzie dokladnie pojechac. Najchetniej w obrebie miasta Krakow tak.
Yedrzey


Golf IV 1.9 TDI

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt kwie 10, 2007 22:07

Yedrzey pisze:Dlatego powiedzcie na jaki koszt sie nastawic
50-150 zł , zależy co chcesz , czy tylko żeby wył jak otworzysz drzwi , czy jeszcze podłączenie pod centralny i takie tam....



greg

Post autor: greg » wt kwie 10, 2007 22:14

Yedrzey, a wiesz o tym, że jak masz elektrykę szyb i centralny to mozesz aktywować alarm (bo pewnie wyłączony na NIemcy)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości