Montaż syreny?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Yedrzey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 19:28
Lokalizacja: Lublin-Łódź-Kraków

Montaż syreny?

Post autor: Yedrzey » pn kwie 09, 2007 13:17

Cześć
Gdzie najlepiej zamontować syrenkę alarmową ?
Yedrzey


Golf IV 1.9 TDI

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » pn kwie 09, 2007 13:21

Najlepiej zamontuj dwie. Jedną pod maską silnika, na ścianie działowej (ważne jest aby krańcówka nie była na pasie przednim) a drugą w kabinie gdzieś nad pedałami :grin:



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn kwie 09, 2007 13:24

krzycho85 pisze:a drugą w kabinie gdzieś nad pedałami :grin:
:shock: a po co ?? ten pierwszy przykład dałeś ok ale ten drugi to :panna:



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » pn kwie 09, 2007 14:27

damcio151 pisze::shock: a po co ??
Zeby bylo ciekawiej :]

krzycho85, ja skorzystalem z czujnika wbudowanego w zamek maski. I tak sie caly czas zastanawiam czy dobrze zrobilem. Jak myslisz?



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn kwie 09, 2007 14:30

manieczek111 pisze:Zeby bylo ciekawiej :]
:panna:
manieczek111 pisze:krzycho85, ja skorzystalem z czujnika wbudowanego w zamek maski. I tak sie caly czas zastanawiam czy dobrze zrobilem. Jak myslisz?
bez sensu jeżeli ma się alarm.......



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » pn kwie 09, 2007 17:14

damcio151 pisze:manieczek111 napisał/a:
Zeby bylo ciekawiej :]

:panna:
Rozwine ta odp bo widze ze sie dalej dziwisz. Druga syrene motnuje sie po to aby troszke wiecej namieszala podczas kradziezy.Dokladnie nie wiem jak wygladaj czynnosci przy kradziezy, ale niektorzy zaczyna od zneutralizowania syreny ( ktora w 99% ) jest w komorze silnika. a tymczasem wyje druga syrena(chociaz nie tak glosno tak jak pierwsza).
Po drugie sprobuj cos zrobic wewntarz samochodu jak syrena wyje ktora jest zlokalizowana metr od ciebie.Troszke to dekoncetruje:]

damcio151 pisze:bez sensu jeżeli ma się alarm.......
nie rozumiem co miales na mysli. Wykorzystalem czujnik w zamku poniewaz tak bylo latwiej podlaczyc alarm. Nie musialem ciagnac przewod bezposrednio oc czyjnika w komorze silnika tylko wpialem sie do modulu komfortu.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn kwie 09, 2007 17:29

manieczek111 pisze:Rozwine ta odp bo widze ze sie dalej dziwisz. Druga syrene motnuje sie po to aby troszke wiecej namieszala podczas kradziezy.Dokladnie nie wiem jak wygladaj czynnosci przy kradziezy, ale niektorzy zaczyna od zneutralizowania syreny ( ktora w 99% ) jest w komorze silnika. a tymczasem wyje druga syrena(chociaz nie tak glosno tak jak pierwsza).
Po drugie sprobuj cos zrobic wewntarz samochodu jak syrena wyje ktora jest zlokalizowana metr od ciebie.Troszke to dekoncetruje:]
to i tak jest dla mnie dziwne , bo jak chce się żeby złodziej syreny nie rozłączył to montuje się syrenę z podtrzymaniem :bajer: .......... chociaż można i tak jak opisałeś , ale beż sensu robotę sobie dokładać i kasę wydawać.......Jeżeli alarm jest podłączony pod kierunki to złodziej zbije szybke od kierunku i zrobi zwarcie , jeżeli syrena nie będzie z podtrzymaniem to przestanie wyć . Poza tym , żeby utrudnić złodziejowi np kradzież auta , montuje się inne rzeczy , jak odcięcie paliwa itp.
manieczek111 pisze:nie rozumiem co miales na mysli. Wykorzystalem czujnik w zamku poniewaz tak bylo latwiej podlaczyc alarm. Nie musialem ciagnac przewod bezposrednio oc czyjnika w komorze silnika tylko wpialem sie do modulu komfortu.
Sorki to ja musiałem źle Cię zrozumieć ..... myślałem , że podłączyłeś syrenę bezpośrednio do zamka :panna: , dopiero teraz zajarzyłem , że alarm do czujnika , tak ??



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » pn kwie 09, 2007 17:48

damcio151 pisze:e alarm do czujnika , tak ??
oczywiscie ze tak:] .
damcio151 pisze:o i tak jest dla mnie dziwne , bo jak chce się żeby złodziej syreny nie rozłączył to montuje się syrenę z podtrzymaniem :bajer: .......... chociaż można i tak jak opisałeś , ale beż sensu robotę sobie dokładać i kasę wydawać.......Jeżeli alarm jest podłączony pod kierunki to złodziej zbije szybke od kierunku i zrobi zwarcie , jeżeli syrena nie będzie z podtrzymaniem to przestanie wyć . Poza tym , żeby utrudnić złodziejowi np kradzież auta , montuje się inne rzeczy , jak odcięcie paliwa itp.
Ja syrenke w srodku zamontowalem rowniez z powodu ze mam fajne radyjko:] .
Zwarcie na kierunkach to sie kiedys robilo. Teraz alarmy maja zabezpieczenie na to.
A syrenke z podtrzymaniem tez jest szybki sposob ....
Ale lepiej nie piszmy na ten temat bo jeszcze ktos przeczyta i zechce wyprobowac:]



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » pn kwie 09, 2007 18:35

manieczek111 pisze:Teraz alarmy maja zabezpieczenie na to.
nie badz taki pewnien

najlepij zrobic sobie dodatkowe dobepieczenie


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn kwie 09, 2007 18:37

preker20 pisze:najlepij zrobic sobie dodatkowe dobepieczenie
dokładnie , po bezpieczniku na kabel i już masz spokój



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » pn kwie 09, 2007 21:52

Jakies chinszczyzna pewnie takiego zabezpieczenianie maja.


A wracajac do tego czujnika.Powinienem zalozyc dodatkowy czujnik na koncu maski?Czy wystarczy ten z zamka.Jak sie przygladalem to raczej nie ma latwego dostepu do tego czujnika.No ale rozne sposoby ludzie wymysla.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn kwie 09, 2007 22:29

A wracajac do tego czujnika.Powinienem zalozyc dodatkowy czujnik na koncu maski?Czy wystarczy ten z zamka.Jak sie przygladalem to raczej nie ma latwego dostepu do tego czujnika.No ale rozne sposoby ludzie wymysla.
Najlepiej gdyby założył dodatkowy czujnik pod maską ....... Powinien być w komplecie z alarmem :)



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » pn kwie 09, 2007 23:29

Najlepiej założyć dodatkowo czujnik krańcowy.
Z tym zwarciem w kierunkowskazach to bez przesady, do golfa 4 chyba nie zakłada sie alarmu za 100zł. Poza tym dając bezpiecznik na przewodzie zabezpieczysz sie przed uszkodzeniem centralki. Syreny wstawiaj tylko takie z własnym zasilaniem i takie co mają 120dB najlepiej albo i głośniejsze jeśli znajdziesz.

Jeśli ktoś nie wie do czego syrena w kabinie to niech włączy taką syrenę i przy zamkniętych drzwiach i posiedzi troche w aucie. Sprawdzałem ten sposób i każdemu moge polecić. Zanim nie uciszysz tej syreny, nie będziesz w stanie szukać i łamać zabezpieczeń.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 193 gości