Chyba nie mam w ogole anteny od radia :|

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Chyba nie mam w ogole anteny od radia :|

Post autor: porlock » ndz kwie 08, 2007 23:19

Wyglada na to ze kupilem mk4 z przykejoną antenka typu shark, tzn z imitacja takiej antenki bo to raczej sam plastik, i az sie boje sprawdzic co jest pod spodem :blush: czy byly wersje mk4 w ogole bez anteny, albo z antena wewnetrzną ? bo kabel od "czegos" za radiem jest.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » ndz kwie 08, 2007 23:24

wiem ze w mk5 anteny byly zabudowywane w szybie, moze i w mk4 tez?



greg

Post autor: greg » ndz kwie 08, 2007 23:47

porlock pisze:czy byly wersje mk4 w ogole bez anteny
jeszcze takiego nei spotkałem bo instalacja radiowa była chyba we wszytskich a instalacja radiowa to kable + głośniki + antena



porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » pn kwie 09, 2007 00:14

Czy ktos z grupowiczów wymienial antente dachową i moglby mi pomoc :-) ?



Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

Post autor: pasio » pn kwie 09, 2007 00:39

Ja odkręcałem antenę dachową bo montowałem w jej miejsce antenę cb. W sumie to nie tak dużo roboty w godzinkę się uwiniesz.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn kwie 09, 2007 09:39

Podsufitka musi być demontowana , bo inaczej kabla nie przeciągniesz lecz najpierw dobrze poszukaj kabla bo być może spadł do tyłu konsoli



porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » pn kwie 09, 2007 10:06

pasio:
Czy przy zdejmowaniu tylniej czesci podsufitki wystarczy okrecic taki poziomy plastik przy tylniej klapie, i wymontowac tylne wewnetrzne oswietlenie ?



Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

Post autor: pasio » pn kwie 09, 2007 12:37

Ja nie zdejmowałem podsufitki. Odczepiłem tylko taka listwę z tyłu przy podsufitce. Podsufitkę możesz spokojnie na tyle odgiąć żeby odkręcić kabel od anteny i samą antenę. A patrzyłeś już tam czy masz ten kabel od anteny może po prostu jest nie przykręcony??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 09, 2007 12:44

Moje Vento ma antenę w szybie (trzy górne paski jak te do grzania w tylnej szybie plus wzmacniacz. Sorki za OT


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » pn kwie 09, 2007 12:52

Odkleilem ten atnenę ala shark i pod spodem zobaczylem dziórę po zwyklej antenie, i teraz zagwostka.. do czego ten kabel prowadzi za radiem, ktos ma jakies pomysły jak to sprawdzić ?

Teraz ide to przymocowac jakos abarot bo zaczol deszcz padać i mi woda bedzie leciec do srodka przez te dzióre :kupa:

Czy silikon taki zwykly z tubki moze uszkodzic lakier ?

pasio:
jak odczepiles te listwe, ona jest na spinkach ale dodatkowo mocowana z boku takim czyms do obicia tylnich słupków. Odpiac spinki to pikuś, ale to z boku wymontować to jak ?

Paweł Marek:
w szybie mowisz, rozumiem ze w tylniej ? a wzmacniacz jest jak podlaczony do zasilania ? po kablu antenowym przez separator czy odzielny kabelek do plusa ?



greg

Post autor: greg » pn kwie 09, 2007 14:30

Obrazek Obrazek



porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » pn kwie 09, 2007 14:45

no tak, ale moze jest sposob zeby to zdjac nie zgodnie z instrukcją :) prosciej i latwiej, jak pasio zdejmowal to moze wie :)

Czy ktos ma jakis pomysl gdzie ten kabel antenowy moze isc ? w ogle jak on powinien byc ułozony defaultowo w fabryce ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 09, 2007 15:05

porlock pisze:w szybie mowisz, rozumiem ze w tylniej ? a wzmacniacz jest jak podlaczony do zasilania ? po kablu antenowym przez separator czy odzielny kabelek do plusa ?
niestety nie wiem, bo wzmacniacz czy cokolwiek to jest - czarna skrzyneczka - jest za tapicerką tylnego słupka. Musiałbym ściągać żeby zobaczyć. Kabel idzie nad lewymi drzwiami w przód. W każdym razie świetnie to działa. Zadnej różnicy w porównaniu z batami antenowymi w odbiorze, a z auta nic nie wystaje. Jest oryginalne fabycznie zrobione. Można by się pokusić dorobić. Kiedyś widziałem ten wzmacniacz na allegro.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

Post autor: pasio » pn kwie 09, 2007 15:24

To z boku normalnie wysuwasz. Ja przed chwilą zdemontowałem tą listwę żeby zrobić Ci kilka fotek. Oto one:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

1.Bok listwy którą odczepiałem podczas demontażu anteny
2.Cała listwa w moim bagażniku
3. Tylni boczek, miejsce w które wsuwa sie tą listwę.
4.Fragment pomiędzy podsufitką a dachem, zamocowanie anteny

Mam nadzieję że teraz podpisy są po kolei bo przedtem coś się pomieszało



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości