Czunik położenia wału. 2.0 8V ADY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Czunik położenia wału. 2.0 8V ADY

Post autor: daniel2505 » ndz kwie 08, 2007 13:37

Witam. Czy moze mi ktoś rzucic fotkę albo opisać gdzie znajduje sie czujnik położenia wału a silniku 2.0 ADY. Kumpel ma Venciaka z takim silnikiem i od początku coś mu dolega. Auto czasem przerywa, czasem jak wciśnie się sprzęgło w czasie jazdy to silnik gaśnie. Podczas przyspieszania czasem ciężko mu wkręcić się na obroty. Dziwne objawy bo filtry, świece, przewody, sobda lambda wymienion. VAG nie pokazuje błedów. Kiedys inny kumpelmiał problem z czujnikiem położenia wału,objawy były podobne. Auto świrowało i trzeba było odczekać chwile żeby zaczęło jechac gdy zgasło. Podpinanie pod kompa nic nie dawało. Dopiero ja samochód zgasł im prawie pod amym warsztatem Vag pokazał bład czujnika. Dodam że samochód odpala rano super, spala bardzo rozsądne ilości paliwa i jeśli jest dobrze to jeździ super, czasem tylko łapia go takie napady.Może macie ine pomysły co mozna jeszcze sprawdzić w tym silniku.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » ndz kwie 08, 2007 13:47

Przewód czujnika położenia wału jest pokazany czerwonymi strzałkami na zdjęciu. Sam czujnik jest wkrecony w blok silnika za poduszka silnika.Obrazek


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » ndz kwie 08, 2007 17:27

O to właśnie chodziło. Punkcik leci. Wielkie dzięki :pub:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
LOCO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 17:59
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Post autor: LOCO » pn kwie 23, 2007 17:27

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów :bigok: postanowilem podpiac sie pod temat gdyz mam dokladnie takie klopoty z furka...gasnie i warjuje na cieplym siniku potem trzeba odczekac chwile i dopiero wtedy odpali...na zimnym wszysko ok...lambda,kopułka z palcem i czujnikiem halla,cewka,przewody swiece sa ok ....wszystko wskazuje na czujnik polozenia walu....tylko gdzie on sie znajduje??????i czy samemu da rade go wymienic???moj sinik to ABF....jakby ktos mogl pomoc zamieszczajac jakas fotke lub opisac co i jak...z gory wielkie dzieki i pozdrawiam.


PIEKNO KTORE NIE PRZEMIJA

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pn kwie 23, 2007 17:35

Marihuana Man pisze:Przewód czujnika położenia wału jest pokazany czerwonymi strzałkami na zdjęciu. Sam czujnik jest wkrecony w blok silnika za poduszka silnika.Obrazek
tak się składa że to akurat stukówka.... :axe:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 23, 2007 17:41

mniej więcej pod okrągłym złączem wielowtykowym po prawej u dołu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pn kwie 23, 2007 17:47

toffic pisze:
Marihuana Man pisze:Przewód czujnika położenia wału jest pokazany czerwonymi strzałkami na zdjęciu. Sam czujnik jest wkrecony w blok silnika za poduszka silnika.Obrazek
tak się składa że to akurat stukówka.... :axe:
Tak się składa, że nie mam aż takiej sklerozy, żeby zapomnieć co kupowałem i wymieniałem przed zaledwie dwoma miesiącami...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

tom_s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lip 23, 2005 12:03
Lokalizacja: LCA

Post autor: tom_s » pt lis 14, 2008 14:44

Panowie gdzie dokładnie jest ten czujnik, na foto nie widzę żadnej strzałki. Problem mam taki z moim ADY że przy wkręcaniu obrotów wchodzi do 2tys obrotów (czasem normanie a czasem z "oporami") i po chwili obroty spadają i znów rosną i tak w kółko. Nie da się utrzymać obrotów przy wciśniętym gazie bo ciągle falują w dużym zakresie - jakby się dławił i spadały obroty po czym znów rosły. Przy mocnym wciśnięciu gazu obroty idą spokojnie do 5 tys.

Natomiast podczas jazdy przeważnie silnik muli się - dławi do 2 tys. obrotów, po przekroczeniu 2 tys. moc wraca i jeździ super. Czasem od tego dławienia potrafi sobie gaz strzelić jak za dużo pedał gazu wcisnę a się muli.

W aucie zmienione kable, palec i kopułka na nowe Beru, świece NGK, 3 przepustnice, wszystkie filtry, podmieniana na próbę przepływka. Przed zmianami i po jest ten sam objaw niestety.

Do tego czasem objaw nie występuje i auto jeździ jak należy - dlatego obstawiam że jakiś czujnik nawala.

Ja już nie mam siły do tego auta - a raczej tego ADY :/



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt lis 14, 2008 15:07

sprawdź przepływke



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości