Domykanie centrala po zapłonie w alarmie. Jak podłączyć ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
twingo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Domykanie centrala po zapłonie w alarmie. Jak podłączyć ?

Post autor: twingo » sob kwie 07, 2007 22:11

Panie ( jeśli są ) i Panowie

Witam serdecznie. W końcu i ja dołączyłem do zacnego grona posiadaczy Golfów. Od dłużego czasu polowałem na perełkę dla żony i w końcu ją mamy :) No ale do rzeczy.

Założyłem alarm. Akurat na tym się znam :) Jest jednak małe ale. Nie działa funkcja SAVE LOCK (po polsku domykanie). Chodzi o tą funkcję, która domyka centralny zamek po włączeniu zapłonu. Podłączone jest wszystko cacy ponieważ zazbrajanie i rozbrjanie działa. Przekaźnik robi swoje a zamek ni hu hu.
Wiem już, że Gofry mają coś popaprane fabrycznie i tak ma być. Ale do diaska chcę żeby to to działało. Skoro mogę ręcznie zamknąć zamki podczas jazdy to i alarm może to zrobić. Pytanie do kozaków od elektryki - czy szukać czegoś przy pompie ? Ma ktoś sprawdzony patent ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 07, 2007 22:43

Nie robiłem tak bo mi ta funkcja niepotrzebna, a w razie odpukać wypadku i konieczności otwarcia drzwi nawet ciut niebezpieczna. Ale pomysły niesprawdzone mam.
Faktycznie jeśli typowo podłączyłeś sterowanie do kabli zielonego i szarego to funkcja nie zadziała, blokuje ją elektronika przy pompie gdy dostaje plus po zapłonie. Sprobuj po prostu odłączyć plus po zapłonie od wtyczki przy pompie centralnego (chyba czarno-biały kabelek). Nie jestem pewien jak to wpłynie na pracę elektrycznych szyb jeśli je macie bo są powiązania, ale nie powinno wpłynąć. Za to pewnie wpłynie na jakieś mniej sensowne funkcje typu blokada zamka (niemożność wyciągnięcia guzika w środku drzwi po zamknięciu)
Drugi pomysł to zrobić przy pompie osobne wyjścia od przekaźników jej silniczka i podpiąć chyba przez diody najlepiej pod wyjścia sterujące CZ z alarmu.

[ Dodano: Sob Kwi 07, 2007 10:49 pm ]
Trzeci pomysł - nie wpinać sie w szary zielony ( co symuluje zamykanie z kluczyka) tylko w kable drugiego włącznika w zamku, tego co działa gdy się wciśnie guzik (czerwonobiały, czerwono żółty, czerwonoczarny) jak dokładnie nie wiem ale z miernikiem w rece i powinno się udać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 273 gości