Czy da sie uratowac akumulator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Spab

Czy da sie uratowac akumulator

Post autor: Spab » sob kwie 07, 2007 16:35

witam wszystkich pisze z takim pytaniem czy jest jakis sposob odratowania akumulatora???
Mialem nowy aku w aucie i przez ostatni czas byl tylko odpalany chwile pochodzil i gaszony
potem byly problemy z paleniem wiec byl meczony na zimnym i w ten oto sposob sie wyladowal i teraz juz nawet nieche trzymac napiecia trzeba go nontoper ladowac bo jak go zgasze i proboje odpalic po 12 h to jest kaplica;(
czy jest jakis sposob odratowania czy skazany jestem na nowy
spab
Ostatnio zmieniony sob kwie 07, 2007 18:02 przez Spab, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob kwie 07, 2007 16:43

przedewszystkim przy zakupie akum. trzeba sprawdzić ładowanie w twoim przypadku jezeli zasiarczone sa cele + akum. napewno nie będzie trzymał
sprawdzeniu również podlega prąd rozruchowy na przewodach rozrusznika być moze automat(bendix) czyni takie cuda ze rozładowuje szybko akum w dodatku zim ostrych u nas dawno nie było !!! :bigok:

a jaki stan wody miałes sprawdzałes go ???



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 07, 2007 17:22

Spab pisze:czy jest jakis sposob odratowania akumulatora?
praktycznie najlepiej kupić nowy. Tzw regeneracja rzadko przynosi dłuższy efekt, ale można wypłukać, odsiarczyć, zalać nowy elektrolit. Duzo kłopotu. Oddawać do zakładu im płacić za to bez sensu. Samemu szukać kwasu siarkowego bez sensu. Jeśli masz te rzeczy pod ręką to czemu nie spróbować skoro nowy aku.
Tylko najpierw sprawdzić czy jest dobre ładowanie i czy prąd nie ucieka
http://news.elektroda.net/-vp49699.html


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Busek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 15:03
Lokalizacja: Barcin

Re: Czy da sie uratowac akumulator

Post autor: Busek » sob kwie 07, 2007 18:51

Spab pisze:witam wszystkich pisze z takim pytaniem czy jest jakis sposob odratowania akumulatora???
Mialem nowy aku w aucie i przez ostatni czas byl tylko odpalany chwile pochodzil i gaszony
potem byly problemy z paleniem wiec byl meczony na zimnym i w ten oto sposob sie wyladowal i teraz juz nawet nieche trzymac napiecia trzeba go nontoper ladowac bo jak go zgasze i proboje odpalic po 12 h to jest kaplica;(
czy jest jakis sposob odratowania czy skazany jestem na nowy
spab
Nie wiem czy to cos Ci da ale mialem podobny przypadek z akumulatorem trzymal mi max 1 dzien ladowalem go co noc wkoncu pojechalem do elektryka zeby mi sprawdzil ladowanie odrazu zlo0dziej powiedzial ze musdze kupic nowy 45ah kosztowal 130 zl wstrzymalem sie podjechalem do kumpla i i stwierdzil ze nie ma ladowania srubka przy alternatorze byla luzna sprawdz to przed kupnem nowego aka!!!!!!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 445 gości