Rozrusznik...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Rozrusznik...

Post autor: Gangst3R » czw kwie 05, 2007 19:35

Mam problem z rozrusznikiem. Od czasu do czasu (coraz częściej), losowo rozrusznik bardzo siężko się zabiera do kręcenia. Wystarczy, że cofne kluczyk i próbuje jeszcze raz i chodzi normalnie. Wymieniłem już szczotki łożyska (również to w skrzyni), elektromagnes, przewód zasilający i sprawdziłem połączenie masowe.
Jedyne co mi do głowy przychodzi to bendix ponieweaż nie jest do końca sprawny. Słychać zgrzytanie po odpaleniu. Jak go wyciągałem to był troche zatarty (nie obracał się prawie w jedną stronę. Trtoche WD40 i zaczął chodzić. Poskładałem rozrusznik i działał może z tydzień dobrze po czym zaczął ciężko kręcić co jakiś czas.

Wie ktoś co mogę jeszcze ew. sprawdzić?



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw kwie 05, 2007 19:42

Dolacze sie. Nie wiem czy to rozrusznik, ale wydaje mi sie ze tak. Mianowicie gdy spadnie temperatura np. ponizej zera to gdy chce odpalic to za pierwszym razem syczy, zamiast odpalac. I nie wiem od czego to jest...


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw kwie 05, 2007 19:42

to na pewno tulejki tylna i przednia , przednia jest w obudowie skrzyni , wiec zostaje w środku po wyjęciu rozrusznika



Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » czw kwie 05, 2007 19:44

Tulejki jak pisałem wymienione. MrUkAs jeśli u ciebie syczy to masz walnięty bendix u mnie nie syczy tylko słabo kręci. Tak jak by go coś trzymało.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158822&start=0]Mój były golf[/url]

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw kwie 05, 2007 19:48

a sprawdzałeś czy nie masz zwarć na komutatorze , między tymi miedzianymi listkami ?



Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » czw kwie 05, 2007 20:00

Komutator cały czyściłem i wymieniałem szczotki więc myśle, że jest jak najbardziej sprawny. Jeśli by było zwarcie to by chyba cały czas ciężko kręcił, a mi kręci jak mu się zachce. Czasem nawet cały dzień działa dobrze.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158822&start=0]Mój były golf[/url]

luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » czw kwie 05, 2007 20:22

Gangst3R, a jeszcze zobacz na krótko kluczem. skoro bendiks masz mało sprawny to wymień. :)



Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Re: Rozrusznik...

Post autor: Amanda » czw kwie 05, 2007 20:31

Gangst3R pisze:nie obracał się prawie w jedną stronę. Trtoche WD40 i zaczął chodzić.
To chyba normalne, że w jedna stronę się obraca a w drugą nie - jakby sie obracał w obydwie strony to byś nigdy nia zapalił silnika :grin:
Z tym że w tą "jedną" powinien sie w miare płynnie obracać bez "chrupania", i innych nietypowych oporów


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: Rozrusznik...

Post autor: Gangst3R » czw kwie 05, 2007 21:23

Amanda pisze:
Gangst3R pisze:nie obracał się prawie w jedną stronę. Trtoche WD40 i zaczął chodzić.
To chyba normalne, że w jedna stronę się obraca a w drugą nie - jakby sie obracał w obydwie strony to byś nigdy nia zapalił silnika :grin:
Z tym że w tą "jedną" powinien sie w miare płynnie obracać bez "chrupania", i innych nietypowych oporów
No przepraszam a o czym ja pisze? pisałem że w jedną się ciężko obraca, spsikałem wd40 i zaczoł lekko działać.

luckash na krótko kluczem działa tak samo (pzrzed chwilą sprawdziłem), podejrzewałem styki w elektromagnesie i wymieniłem go ale dalej chodzi tak samo.
Pozostaje mi chyba ten nieszczęsny bendix. Ale czy on może aż tak przyblokować wirnik?



Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Ryhoo » czw kwie 05, 2007 22:24

miałem podobną przygode...odpowiedź znalazłem dzięki forum :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84823



Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » pt kwie 06, 2007 06:55

Dzięki Ryhoo wydaje mi się, że to może być to samo co u Ciebie. Sprawdze to w najbliższym czasie (jak znajdę chwilę) i dam znać czy to było to.



Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Re: Rozrusznik...

Post autor: Amanda » pt kwie 06, 2007 06:58

Gangst3R pisze:
Amanda pisze:
Gangst3R pisze:nie obracał się prawie w jedną stronę. Trtoche WD40 i zaczął chodzić.
To chyba normalne, że w jedna stronę się obraca a w drugą nie - jakby sie obracał w obydwie strony to byś nigdy nia zapalił silnika :grin:
Z tym że w tą "jedną" powinien sie w miare płynnie obracać bez "chrupania", i innych nietypowych oporów
No przepraszam a o czym ja pisze? pisałem że w jedną się ciężko obraca, spsikałem wd40 i zaczoł lekko działać.
Sorry, ale ze sformułowanie "nie obracał sie prawie w jedną stronę" można było zrozumieć, że w drugą obracał się bez problemu :grin: (bez urazy).
Może faktycznie "przepuszcza" bendix, bo dodatkowych oporów raczej nie wprowadza.


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pt kwie 06, 2007 09:19

Gangst3R pisze:Tulejki jak pisałem wymienione. MrUkAs jeśli u ciebie syczy to masz walnięty bendix u mnie nie syczy tylko słabo kręci. Tak jak by go coś trzymało.
Jaki koszt bendixu? No i czy na pewno to on? Dodam ze jak nie ma spadku temperatur to auto pali i kreci OK. Tylko przy spadkach, a jak jest np. z -14 na dworzu to potrafi z 7 razy zasyczec, a dokladniej krecac 7 razy syczy dopiero za 8-9 razem odpali.


www.SportCom.PL

przema17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 01, 2007 12:10
Lokalizacja: woj.lubelskie
Kontakt:

Post autor: przema17 » pt kwie 06, 2007 09:57

Witam skoro rozrusznik reaguje ba położenie kluczyka to może to być wina stacyjki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 414 gości