poranne odpalenie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Konrado8526
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 21, 2006 17:35
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

poranne odpalenie

Post autor: Konrado8526 » śr kwie 04, 2007 22:21

siema. mam problem z moim mk2 1.8 gx (mechaniczny wtrysk) a mianowicie rano przy pierwszym odpalenu ma problem z odpaleniem:/za 1 razem zapali ale chodzi bardzo nierowno i gasnie chwile odczekam dluzej pokrece tak jakby paliwo nie dochodzilo i za 2 juz zaplai co moze byc tego przyczyna??? jutro wymieniam filtr paliwa bo nie wiem czy kiedy kolwiek byl wymieniany heh ale czy moze on miec na To jakis wplyw???:/ jak ktos ma jakies rozwiazanie prosze o pomoc ( kopolka palec swiece kable wymienione!!!!)



Awatar użytkownika
krzylo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 403
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 18:32
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: krzylo » śr kwie 04, 2007 23:24

filtr paliwa moze miec znaczenie dlatego ze dostaje za slaba dawke paliwa na poczatek .... potem jak mu troche podpomujesz to jest ok (jesli jest zabrudzony to wymien)



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » czw kwie 05, 2007 09:20

...albo czujnik temperatury - uszkodzony/wypiety/przerwany kabel. U mnie bylo to samo i byl urwany kabelek :) Jak na zimnym zapalasz to komp bierze informacje z czujnika o tym ze silnik jest zimny i wzbogaca mieszanke.

Napisz jeszcze jak jest na cieplym silniku i jak ogolnie autko jezdzi, czy przerwya, zamula itp.



Konrado8526
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 21, 2006 17:35
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Post autor: Konrado8526 » czw kwie 05, 2007 11:47

piotrek1313 pisze:...albo czujnik temperatury - uszkodzony/wypiety/przerwany kabel. U mnie bylo to samo i byl urwany kabelek :) Jak na zimnym zapalasz to komp bierze informacje z czujnika o tym ze silnik jest zimny i wzbogaca mieszanke.

Napisz jeszcze jak jest na cieplym silniku i jak ogolnie autko jezdzi, czy przerwya, zamula itp.
na cieplym jest ok stabilne nieraz tylko przy szybkim wcisnieciu gazu przymuli ale tylko chwile i pozniej jest ok. a z tym czujnikiem to ja nie wiem bo u mnie jest wylacznik termiczny taki brazowy a czujnik temp to nie wiem ktory to jest:/ zobacz na fotce Obrazek



Awatar użytkownika
spoon_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn maja 09, 2005 19:11
Lokalizacja: Zach-pom
Kontakt:

Post autor: spoon_r » czw kwie 05, 2007 11:53

mialem takiego golfa, u mnie problem wygladal tak, jezli auto dluzej postalo okolo 2-3 godzinki byl problem z uruchomieniem, dlugo 3a bylo krecic.

pod stacyjka jest taki "modul" 8-mio-pinowy on odpowiada m.in. za uruchamianie wtrysku startowego. po jego wymianie wszystko bylo pieknie.

UWAGA tych "modulow" jest kilka rodzaji i trzeba raczej miec swoj stary na przymiarke, dostaniesz go bez problemu w kazdym motoryzacyjnym koszt okolo 30zl, minus tego wszystkiego jest taki ze do jego wymiany trzeba zwalac kierownice co bywa klopotliwe.....

pozdrowionka


mobilni sprawdzam radyjko, gdzie mnie slychac? :D

djgregor5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:33
Lokalizacja: Kielce

Post autor: djgregor5 » pt kwie 06, 2007 13:51

Konrado8526 masz może więcej fotek Twojego silnika?
Interesi mnie fota elementów na filtrze powietrza. Mam taki sam silnik GX i mam też jakieś problemy. Mianowicie nie wkręca się na obroty.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 466 gości