[mk2 TD] Uszczelka pod głowicą?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zwierz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 01, 2004 13:21
Kontakt:

[mk2 TD] Uszczelka pod głowicą?

Post autor: zwierz » wt mar 15, 2005 17:18

MK2 1,6TD 1991r 190tys.km
Witam od kilku dni zauważyłem niespokojną pracę silnika na wolnych obrotach(trzęsie się). Zerknąłem sobie pod maskę a tu cosik niebieski płynik się wydobywa spod uszczelki, patrze a w zbiorniczku tak jakby troche mniej płynu chłodzącego.
O kurde, chyba to uszczelka poszła...
czy mam racje?
Jak tak to ile nie to może przynieś średnio (znaczy kosztować), oraz na co mam zwracać uwage przy jej wymianie?

Pozdrawiam wszystkich!!

od Quatro7: uprzejmie prosi się o precyzowanie tematów



Awatar użytkownika
Alib
Red ARROW
Red ARROW
Posty: 131
Rejestracja: sob mar 05, 2005 16:05
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Alib » wt mar 15, 2005 17:28

No cóż kiepska sprawa!! u mnie koszty zamknęły się w 1100pln! planowanie głowicy i regeneracja kosztowała 550pln!! no i ten czas 3 dni!!



bagio

Post autor: bagio » wt mar 15, 2005 18:20

Uszczelka to nie sa takie koszty! Uszczelka kosztuje jakies 80 do 100zł i robocizna ze stówke!i to wszytko! Wiec nie martw sie chlopie:) Bedzie dobrze Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Alib
Red ARROW
Red ARROW
Posty: 131
Rejestracja: sob mar 05, 2005 16:05
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Alib » wt mar 15, 2005 18:28

Jak głowica jest dobra to tak!!! a jak nie?? i nie da sięzregenerować?? to ile wtedy?? no i znajdź używke??


Alib RULES!! in Rzeszów!!! Pozdro600!!!

vudu
Pierwszy Sekretarz
Pierwszy Sekretarz
Posty: 146
Rejestracja: pt sie 27, 2004 08:52
Lokalizacja: Polen

Post autor: vudu » wt mar 15, 2005 20:53

kolega ja miałem ten sam problem :) ale to nei była wina uszczelki pod głowicą !!!!
płyn wyciekal koło oringa z wejścia węża w głowicy, płyn zciekal na rowek między blokiem a głowicą :) sam sie bałem, ze trzeba drzec wszystko do zera ale kupiłem nowy oring (niewielki koszt) i jest ok.

narazie kolego sprawdź to !


[b] I sekretarz PZPR vwgolf.pl [/b]

Awatar użytkownika
zwierz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 01, 2004 13:21
Kontakt:

Post autor: zwierz » śr mar 16, 2005 10:47

BRRRRRRRRR......
To mnie troszkę i zdenerwowało i uspokoiło na razie, ale chyba musze iść do mechanika, żeby to sprawdził,
a płyn wywala mi z przodu silnika mniej więcej bod świecami żarowymi (centalnie na środku silnika). Dodam, że olej jest git kolor się nie zmienił,nic nie tworzy się pod wieczkiem wlewu oleju.
Zastanawia mnie dlaczego silnik się trzęsie na wolnych obrotach kiedyś tak nie latał?

Dzięki za zainteresowanie!!!



Awatar użytkownika
adamus221
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lis 12, 2004 18:38
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: adamus221 » śr mar 16, 2005 14:13

Prawdopodobnie masz do wymiany poduszkę albo od silnika albo od skrzyni biegów, ja w II wymieniałem tą od skrzyni biegów i było git.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 307 gości