Stukanie w tylnej części samochodu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
seba0102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 14, 2006 22:55
Lokalizacja: Białystok

Stukanie w tylnej części samochodu

Post autor: seba0102 » wt kwie 03, 2007 19:22

Witam
od pewnego czasu coś mi stuka w samochodzie, odgłos dochodzi z prawej części bagażnika jakby coś sie walało w nim, myślałem że to może zapasówka się odkręciła ale nie , wyjełem wszystko i nadal stuka , górne mocowanie amortyzatorów też wygląda ok, czy to może być coś w bębnie ?? jaki efekt daje odczepienie sie koładzin od szczęk??, bo u mnie stuka nawet przy najmniejszych wybojach



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » wt kwie 03, 2007 19:31

tez tak mam w prawym tylnim kole...wybila sie taka guma to sie chyba potocznie nazywa bomba gumowa i ten trzpien od amora chodzi sobie gora dol i uderza w ten plastik na ktorym jest umocowana polka, przez co ona podskakuje i wali z tylu..mozliwe ze masz to samo..bo co do bebnow to szczeki moga sie zapiec i wtedy trze, ale to sie czuje podczas jazdy bo pupa siada i to tyle co mi przychodzi do glowy



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » wt kwie 03, 2007 19:59

prawdopodobnie masz zuzyte tuleje metalowo gumowe w belce



eku_suci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: czw maja 25, 2006 15:11
Lokalizacja: Kutno/W-wa
Kontakt:

Post autor: eku_suci » wt kwie 03, 2007 21:26

moze to byc tuleja metalowo guma w belce, lub odboje do wymiany ostatnio tez mi tak pukalo wymienilem odboje i po kłopocie koszt 28 zl! pozdraiwam



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt kwie 03, 2007 21:42

stukanie ???? przyczyn może byc wiele ale parę z nich koledzy ci przedstawili na samymm poczatku wyjął bym kolumne zawieszenia tył tzn amortyzator z sprężyną nie ma z tym duzo roboty zakupił bym odrazu gumy stozkowe po 3,50 za sztuke na jedna strone wchodzą 2 i wtedy dopiero mozna zobaczyć w jakim stanie one sa tzn te stare mozna wymienic gume pod telez sprężyny równiez groszowa sprawa mozna przy wyciągnietej kolumnie stwqierdzic w jakim stanie są odboje gumowe na amortyzatorze pełnia one wazna funkcję w układzie zawieszenia po sprawdzeniu i wyeliminowaniu rzeczy o których pisałem poluzować nakrętkę śruby tuleii metalowo gumowej skręcic na nowo amortyzator i wtedy ważne jest aby dokręcać nakretkę pod obciążeniem to nie zda rezultaty wtedy możesz myslec o wymianie tulei tylnej belki sprawa nie jest taka łatwa ja wymieniałem bez wyciągania całej belki opisze pózniej jak sprawdzisz to o czym pisałem



Awatar użytkownika
seba0102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 14, 2006 22:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: seba0102 » wt kwie 03, 2007 22:21

hmm , niedawno wymieniałem amortyzatory to byc może nie dokręciłem czegoś a przykręcałem go jak auto było na podnośniku :P najgorsze że teraz święta się zbliżają i nie będzie za bardzo jak poszperać przy aucie , ale dzięki za wskazówki jak tylko będę mógł to zabieram się za to :D

[ Dodano: 04 Kwi 2007 17:31 ]
jednak to nie amortyzatory , a odgłos już sam nie wiem zkąd dochodzi teraz jakby troche z przedniego prawego koła , jedyne co wiem że gdzieś z prawej strony , może to klocki sie poluzowały albo szczęki bębnów ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 399 gości