Bierze olej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

enjoy_xx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 26, 2007 20:36
Lokalizacja: Lębork

Bierze olej

Post autor: enjoy_xx » wt kwie 03, 2007 09:08

Witam!!
Ile powinien palic oleju silnik 1.8 w MK3 GT. Na 1000 km spalil mi od srodka miarki do minimum. Od pewnego czasu zauwazylem male slady oleju na parkingu z pod gofra. Ale zlekcewazylem to bo byly to srednio z 5 kropli jak postal cala noc. Teraz bylem u mechaniora ale stwierdzil ze nie widzi z kad jest wyciek. Wedlug mnie uszczelka na glowicy lekko puszczaale nie jest to na tyle plynny ollej zeby mogl wyciec. Poprostu silnik jest przybrudzony i to na tylnej scianie wiec ani od spodu ani przy otwartej masce nie widac dokladnie miejsca.
Macie jakis pomysl na moj problem??



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt kwie 03, 2007 09:24

enjoy_xx pisze:Ile powinien palic oleju silnik 1.8 w MK3 GT. Na 1000 km
dobry silnik NIC !!!!!! i tego sie trzymaj !!
enjoy_xx pisze:Na 1000 km spalil mi od srodka miarki do minimum.
to duzo za duzo !!!
Ale zlekcewazylem to bo byly to srednio z 5 kropli jak postal cala noc.
gdyby moj zrobił mi coś takiego w ten sam dzień stał by na kanale !!!!
Zobacz skąd Ci ten olej ucieka !!!!!! skądś musi kapać nie ?? Bedziesz tak jezdzić az zatrzesz silnik weź sie za to chłopie

czyli:
Tam gdzie jest mokre wytrzyj szmątką do sucha i potem zobaczysz ską Ci to leci :))



enjoy_xx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 26, 2007 20:36
Lokalizacja: Lębork

Post autor: enjoy_xx » wt kwie 03, 2007 09:33

Tez tak mysle ze nie powinien nic brac.
Z tym wytarciem i sprawdzeniem to mam troche ciezko, bo nie mam swojego kanalu a klasc sie pod lewarkiem to troche niebezpiecznie. A i spod machy ciezko bedzie wypucowac tylna sciane silnika.
Chyba ze bym podlozyl sobie jakies podpory i wtedy polozyl sie pod gofrem.



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » wt kwie 03, 2007 09:45

enjoy_xx pisze:klasc sie pod lewarkiem to troche niebezpiecznie
Nie ma sie czego bać. Podłuż coś pod koła zaciągnij ręczny i i możesz zajrzeć pod silnik. Tam gdzie będzie w miarę mokro tzn świeży olej to stamtąd ci wycieka....Być może leci ci mocniej w czasie jazdy kiedy ciśnienie oleju jest duże... A na postoju skapują tylko resztki...


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

enjoy_xx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 26, 2007 20:36
Lokalizacja: Lębork

Post autor: enjoy_xx » wt kwie 03, 2007 10:06

Jakis pomysl czym czyscic silnik z oleju?



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt kwie 03, 2007 10:13

To_mas pisze:
enjoy_xx pisze:Ile powinien palic oleju silnik 1.8 w MK3 GT. Na 1000 km
dobry silnik NIC !!!!!! i tego sie trzymaj !!
ja jak katowałem swojego 1,8 to palił sporo na trasie ok 600km
spalił od max do poniżej minimum, a jak jeździłem spokojnie to
prawie nic ! i do dzisiaj nie wiem co mu było i czemu takie rożnice
nic nie grzebałem w silniku bo po co jak jeździ i nic złego się nie działo ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
byczkins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 13:37
Lokalizacja: Warszawa | Skarżysko | Siedlce
Kontakt:

Post autor: byczkins » wt kwie 03, 2007 10:18

Z wyciekami jestem na bieżąco ostatnio, więc tylko kanał. Probowałem zaglądać i cudować na skarpie, lewarki itp., żadnych lewarków bo ci fura na głowe zleci, a tylniej ściany nie odpucujesz w inny sposób jak z kanału, albo zrobisz to niedokładnie (silnik jest wiadomo, pod kątem jest ).

jeśli bedziesz miał zaolejoną uszczelkę pod miską, to nie koniecznie ona może być powodem wycieku, po tak się składa ze jak masz wyciek z góry to tak cudownie płynie strużka i układa się tak ze płynie centralnie po uszczelce, tylko ją brudząc (ja mialem całą w oleju, ale jej nie zmieniałem, bo to nie ona była powodem).


CRO 2007: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1237676#1237676

Mein golfer:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=655275&highlight=#655275

enjoy_xx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 26, 2007 20:36
Lokalizacja: Lębork

Post autor: enjoy_xx » wt kwie 03, 2007 10:22

Robert a jak ci tak wciagnaol olej na tej trasie to nie miales zadnych wyciekow?
No bo ja wlasnie ostatnio troche zajezdzalem na trasie silnik (jazda w 80% na ok 4 tys obrotow) i wtedy zauwazylem najwieksze braki w oleju



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt kwie 03, 2007 10:30

enjoy_xx pisze:Robert a jak ci tak wciagnaol olej na tej trasie to nie miales zadnych wyciekow?
było kilka nieznacznie wilgotnych miejsc od zawsze, ale żeby jakiś wyciek taki że coś aż kapie
to nic a nic, a nie raz zaglądałem pod maskę po katowaniu czy coś sie nie dzieje z wyciekami
jak nieznacznie Ci się "poci" a spróbowałbytś pojeździć spokojniej i wtedy też będzie brał to problem
szukałbym w silniku, a mianowicie w uszczelniaczach zaworów i zużytych pierścieniach na tłokach


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

enjoy_xx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 26, 2007 20:36
Lokalizacja: Lębork

Post autor: enjoy_xx » wt kwie 03, 2007 12:15

Nom chyba skoluje jakies klocki drewniane i poloze sie pod gofrem. No ja bym wolal zeby to byla miska, ale cos mi sie nie wydaje ze nie mam tyle szczescia.
Gdzie jest umieszczona miska olejowa w Mk3 ? moze jakies foto na forum bylo? a przy okazji postaram sie tez zrobic fotke jak juz wyczyszcze i znajde wyciek.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt kwie 03, 2007 17:23

enjoy_xx pisze:Nom chyba skoluje jakies klocki drewniane i poloze sie pod gofrem
spróboj :)) tylko dobrze sobie popodstawiaj auto zeby to było w miare bezpiecznie :))



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości