Silniczek krokowy - problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Wanti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 14, 2006 17:39
Lokalizacja: Poland

Silniczek krokowy - problemy

Post autor: Wanti » pt mar 30, 2007 14:51

Witam !

Mam problem z silnikiem krokowym, nie trzyma mi wolnych obrotów tylko gaśnie, wiec zawiozłem go do mechanika aby usunoł awarie.Zrobił to poprzez wyczyszczenie go i problem zniknoł.Po około 1800 km znowu pojawiło sie to samo i mechanik powiedział mi ze może to być problem coś z komputerem a dokładniej to coś z modułem. Tylko tak sie zastanawiam co ma moduł z tym wspolnego skoro z tego co mo powiedział mechanik to przedostaje sie pod cisnieniem do silniczka krokowego olej który zabrudza silniczek i powoduje ten problem. Na poczatku mówił ze może to być sprawa pierścieni , ale potem stwierdził ze raczeł to może byc cos z modułem i trzeba by podłaczyć sie pod komputer i to sprawdzić. Więc moje pytanie jest takie czy ktoś miał podobną sytuacje zeby sie mu olej przedostawał do silnika krokowego, czy może to jest czym innym spowodowane. Człowiek sie nie zna na tym wiec słucha diagnozy mechanika ,choć wole posłuchać wasze diagnozy i dobrej porady w tej sprawie. Dziekuje z góry za odpowiedz.

Pozdrawiam !

Obrazek



Awatar użytkownika
Aldek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 13:51
Lokalizacja: Dolsk

Post autor: Aldek » pt mar 30, 2007 16:18

Jak się orientuje to golf 4 nie ma silniczka krokowego tylko elektroniczną przepustnice.
Może wystarczy wyczyścić.


Aldek

Awatar użytkownika
sizher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 26, 2007 16:05
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: sizher » ndz kwie 01, 2007 19:24

Olej zabrudza przepustnice. Należy ją wyczyścić i zrobić adaptację - kalibrację (jak zwał, tak zwał:-)przepustnicy (konieczne podłączenie do kompa)


Tylko Golf...

Wanti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 14, 2006 17:39
Lokalizacja: Poland

Post autor: Wanti » śr kwie 04, 2007 22:54

dzieki ! zawsze to cos :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 292 gości