problem z podświetleniem deski w mk4 -1.9 tdi variant

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

komixierz40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 10, 2006 23:02
Lokalizacja: warszawa

problem z podświetleniem deski w mk4 -1.9 tdi variant

Post autor: komixierz40 » czw mar 29, 2007 21:49

witam .czy ktos spotkał sie z problemem braku oświetlenia zegarów i pulpitu sterowania nadmuchem?.bezpieczniki sa ok(te z lewej od kierowcy-o innych nie wiem).kupiłem nowy potencjometr ale to nic nie dało.co mozna jeszcze samemu sprawdzic zanim wydam kupe kasy na jakis błachy powód?...prosze o wskazówki.wszystko inne dział ,wszystkie światła i kontrolki.Nawet na samej desce działa ekran z parametrami pracy i spalania.tle że wieczorami nie widze ile jade na godzine,no to samo na nadmuchu(brak podswietlenia regulatorów)



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » czw mar 29, 2007 22:05

komixierz40 pisze:co mozna jeszcze samemu sprawdzic zanim wydam kupe kasy
Wydaje mi się że włacznik od świateł. Wyjmij go i przeczyść.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pt mar 30, 2007 06:38

Brak podświetlenia nadmuchu w konsoli głównej może być przyczyną przepalonej żaróweczki, która znajduje się pod środkowym pokrętłem (tym najmniejszym). Koszt żaróweczki to jakieś 20 groszy, więc radze to sprawdzić.
Instrukcja jak to zrobić pod linkiem: http://vw2.info/vwforum/porady/wymiana.html
Jeśli chodzi o zegary to problem może tkwić tak jak kolega wcześniej pisał we włączniku świateł, który możesz sam wyciągnąć rozebrać i przeczyścić styki. Jeśli to nie pomoże to przyczyny szukałbym już za samym licznikiem. A więc wszystkie złączki i przewody za licznikiem.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt mar 30, 2007 07:02

Stawiam na przełącznik, czasami na forum były juz takie przypadki z żarówkami



greg

Post autor: greg » pt mar 30, 2007 07:10

kiss pisze:Wydaje mi się że włacznik od świateł. Wyjmij go i przeczyść
bardzo od brze mówi - gdzieś ostatnio robiłem instrukcję jak to rozbierać - ,musisz poszukać



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 470 gości