Metaliczne "pstrykanie" po umyciu modułu wtrysku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MAW68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lis 29, 2005 14:09
Lokalizacja: Lublin

Metaliczne "pstrykanie" po umyciu modułu wtrysku

Post autor: MAW68 » czw mar 29, 2007 16:01

Witam Wszystkich!
Więc jest tak: umyłem cały moduł wtrysku. Strasznie był 'zasyfiony'. Dopiero po wylaniu 1/2 butelki preparatu czyszczącego pojawił sie dumny napis BOSCH :-). Niby wszystko powinno być OK ale... właśnie. Gdy silnik pracuje na benzynie słychać wyraźne metaliczne "pstrykanie" dochodzące właśnie z modułu wtryskiwacza. Gdy przełączę paliwo na LPG - cisza... Nie ma więc wątpliwości, że sprawa dotyczy wtrysku paliwa. A teraz moje pytanie: Czy tak powinno "pstrykać"? W końcu autko ma 12 lat. W moich 'przednich łapach' jest od lat dwóch, a widziałem, że niektóre elementy jak np. filtr paliwa i tuleje metalowo-gumowe tylnej belki były jeszcze fabryczne. Tak więc być może nie słyszałem jeszcze pracy czystego układu wtryskowego... A może coś przedobrzyłem i wtrysk jest w niebezpieczeństwie...
Proszę o konsultację


Pozdrawiam
Marek W.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 29, 2007 19:05

Jak włączysz LPG to odłączasz tylko zasilanie samego wtryskiwacza. Więc prawdopodobnie cykał ci już wcześniej tylko nie zwróciłeś uwagi. Często cykają zwłaszcza jest to słyszalne w autach z wielopunktowym niesekwencyjnym wtryskiem. Bo dzaiłają 4 na raz i dźwięk się sumuje. Nawiasem - tego nię nie myje nie wiadomo czym! Możesz szmatką przetrzeć .


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości