Ludzie jak czytam o tych uszkodzeniach to słabo sie robi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

Ludzie jak czytam o tych uszkodzeniach to słabo sie robi

Post autor: zoso8894 » śr mar 28, 2007 11:42

mam golfa 3 od 6 miesiecy i wiem cos o tym.
Tylko że podobno niemcy słyneli z niezawodności i solidności.
Mialem poldka 15 letniego i śmiałem sie a teraz strach pojechac 100 km
chociaż niby wszystko mam zrobione .

A to moduł a to skrzynia cholera może wziąść silnik nagle - co to za samochód !!!
Ostatnio zmieniony śr mar 28, 2007 14:19 przez zoso8894, łącznie zmieniany 1 raz.



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » śr mar 28, 2007 11:48

Po prostu nie trafiłeś z kupnem auta, widocznie ktos wczesniej go niewłasciwie użytkował . ja mam 3 od 1,5 roku i poza płynami i paskami do niego nie dokładam, chodzi jak marzenie.



Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » śr mar 28, 2007 12:25

Miałeś po prostu pecha z zakupem. Niestety u nas najczęściej sprzedaje się auto kiedy juz człowiek ma go dośc. Mam III od 4 miesięcy. Zainwestowałem troche w zawieszenie (nie z konieczności tylko żeby mieć dłuższy czas spokuj). Jestem z golfa bardzo zadowolony pomimo 12 lat śmiga super silniczek bomba pali jak na tę pojemnośc niedużo. Po Fordzie i Peugeocie to jak samochód o trzy klasy lepszy. Moja rada taka: Znajdź dobrego mechanika który zrobi ci wszystko co potrzeba raz a dobrze. Czasem łańcuszek kłopotów jakie opisujesz to jedna usterka której nie potrafią zreperować amatorzy a po drodze wymieniaja kupę niepotrzebnych części i robią gorzej niż było. III to nieskomplikowane i niezbyt drogie w naprawach auto więc myśle że jeszcze polubisz golfa


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
Mirekmiro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn gru 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mirekmiro » śr mar 28, 2007 12:35

mam od listopada i tez mi rece opadaja co chwile jakies usterki,odkad kupilem to zmienilem juz:
-skrzynie,sprzeglo,docisk,zimering na wale,uszczelke pod nasada glowicyX2,termostat x2,nowe wentylator na chlodnice,czujnik wentylatora,rarzad,pasek osprzetu, wszystkie plyny i filitry ale to oczywiste w sumie,cylinderek w tylnim kole,akumulator jeszcze troche i nie bede mial co wymieniac:))

aha i jeszcze mnie czeka chyba chlodnica i pompa wspomagania ktora mnie najbardziej wkurza(buczy) ale mysle pozytywnie ze to sie wkoncu skonczy:)



Awatar użytkownika
anthrax00001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lip 31, 2006 14:48
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Post autor: anthrax00001 » śr mar 28, 2007 12:44

sprzedaj golfa i kup poldka :)
zostanie Ci kupe kasy, na np. plazme, wycieczke na karaiby :)


LPG: [img]http://images.spritmonitor.de/174008.png[/img]

Awatar użytkownika
MarCons
Świdnica
Świdnica
Posty: 168
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:28
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: MarCons » śr mar 28, 2007 12:57

anthrax00001 pisze:sprzedaj golfa i kup poldka :)
zostanie Ci kupe kasy, na np. plazme, wycieczke na karaiby :)
ja mam mk2 od lipca 2006 i na początku miał kilka niedociągnięć po poprzednim właścicielu, które niedużym kosztem udało się usunąć, najdroższym wydatkiem był zakup chłodnicy i nowego aku... teraz mam spokój z autem, mimo że ma już 17 lat i ponad 300k km :) a poprzednie "polskie auto" mimo, że było duzo młodsze musiałem naprawiać średnio co tydzień!


IV VAG Meeting Bielawa 12-13.05.2012 viewtopic.php?f=53&t=435930&start=14#p5281815
Obrazek

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr mar 28, 2007 13:08

A to modół a to skrzynia cholera może wziąść silnik nagle - co to za samochód !!!
pech niektórych ludzi przesladuje od urodzenia ( sory) ale miałem poldka jak widzę ten pojazd na ulicy odwracam głowe az mnie dreszcze przechodza i dosrtaje konwulsji żoładkowo jelitowych a tak na marginesie kupiłes go a nie wiadomo od kogo



zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

troche o co innego mi chodzi

Post autor: zoso8894 » śr mar 28, 2007 13:49

ja mam go od rodziny i wiedzialem co kupuje ale

skrzynie są kiepskie, bratankowi rozwaliło - doslownie na pół
wymienil ja przejołem auto i szlag trafił tryb 3 i wstecznego - wymienilem skrzynie bo tryb w serwisie jeden srednio 350 zł.
Zresztą pare osób mi juz mówiło ze skrzynie wymieniali tez.

Ale ogólnie widze ze te samochody sie psuja notorycznie co widać na forum
, mi mechanik mówił że moduły zaplonowe to lepiej wozić w zapasie
bo to wręcz wada fabryczna.
Poza tym duperele ale upierdliwe różne dokuczają - drobne ale kosztowne.
Kłopoty z regulacją i obrotami oraz spalaniem są także na porzadku dziennym.

a wiadomo komfort jazdy inny zupełnie niz poldka - ja mam gti 2.0 116 KM ,
ale jak coś poleci to w tysiącach np skrzynia 700 z allegro i to tanio trafiłem.
poldek wiadomo ze młotek w rękę i naprawi sie wszędzie.


a propos tego ogłoszenia które pojawia się nieraz poniżej ...o ceramizerach
przyznam ze kupilem to toś i efekt żaden
aż sie boje ze może byc odwrotny od zamierzonego..
oczywiscie wyslalem taką opinie na stronę o tym produkcie , ale oni tam publikuja tylko wygodne komentarze - mojego nie ma szans zobaczyć ,
ale kampania reklamowa przynosi sukces - ludzie kupuja bo mysla ze 5 ml tego przecudnego srodka całkowicie odmłodzi ich silnik
gosc co naprawia skrzynie - przy okazji co chcialem naprawic ta od golfa- mówil ze te srodki to w 99% przyczyna zarrznięcia silnika i skrzyń biegów a szczególnie wynalazek o nazwie motodoktor.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » śr mar 28, 2007 15:00

zoso8894 pisze:Ale ogólnie widze ze te samochody sie psuja notorycznie co widać na forum

wiesz, na forum jest zarejestrowanych 22441 uzytkownikow, wiec mozna sie domyslac ze te usterki dotycza baaaaaaardzo wielu roznych samochodow. A swoja droga samochod to tylko rzecz, ktora ma prawo sie psuc, zwlaszcza ze spora ich czesc ma juz przeszlo 20 lat. Tak jak moj mk2 23 lata stuknely mu w 2 kwietnia i technicznie jest lepiej niz dobrze a blacha z oryginalnym lakierem wyglada lepiej niz na niejednym 5 letnim samochodzie.

Masz pecha do tego samochodu i tyle. Facet mojej cioci ma limitowanego super Saaba i co z tego jak nie wyjezdza z wartatow. Stracil na nim wiele tysiecy zl i chyba sie go pozbyl juz. Tyle pech to pech. A sasb byl z 2004 rok.



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » śr mar 28, 2007 18:07

prawda jest taka że wiek niestety robi swoje
tak więc nie ma co płakać
ja też naprawiam swojego golfa jak większość ludzi z forum
żeby nie naprawiać i nie mieć problemów to trzeba kupić nowe choć z tymi czasami też są problemy
ja już nie bede pisał co już wymieniłem



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr mar 28, 2007 18:53

I pomyśleć że w moim mk II z silnikiem JP NIC sie nie zepsuło,kompletnie nic.A teraz w SB wymieniłem tylko czujnik temperatury płynu i króciec plastikowy za 10zł...(tfu... na psa urok)



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » śr mar 28, 2007 19:08

bongo pisze:I pomyśleć że w moim mk II z silnikiem JP NIC sie nie zepsuło,kompletnie nic.A teraz w SB wymieniłem tylko czujnik temperatury płynu i króciec plastikowy za 10zł...(tfu... na psa urok)
albo faktycznie masz mało awaryjny albo poprzedni gość troche ci pomógł w wymianach



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr mar 28, 2007 19:11

Po to jest forum, żeby pisać o usterkach i problemach z samochodem. Przecież nikt nie zakłada tematu w dziale "Techniczne" typu: " Mój samochód się nie psuje", bo po co?

Ja mam golfa II rocznik '90 - w '92 miał wypadek - obcierka prawego boku. Stał 4 lata rozwalony i w '96 sprowadzony do Polski, zrobiony i jeździł nim, do 2006r. mój przyszły teść. Teraz jeżdżę nim ja i moja narzeczona.
Owszem - zawiódł w drodze kilka razy (mnie i poprzedniego właściciela) - raz padł akumulator, raz zapchał się filtr paliwa, raz przetarło się (i też przerdzewiało) kółko pasowe alternatora - wtedy też stanął. Potem stanął jeszcze raz, bo naprawiając alternator zapomniałem podłączyć kabelek od wzbudzenia. I to są wszystkie przypadki, kiedy zawiódł. Jak widać praktycznie tylko jeden (ten z tym kółkiem alternatora) był nie do przewidzenia, reszta była praktycze na własne życzenie.
Problemy? - owszem - całe wnętrze skrzypiało - ponieważ został kiepsko poskładany po tym wypadku, ale już udało mi się to zlikwidować, rdza - ale tylko tam, gdzie był bity, rdzewiejące tłumiki - to norma w każdym samochodzie, poza tym slychać już zużytą skrzynię biegów, wymieniana była maglownica, bo miała luzy, przegub, osłona przegubu i inne pierdoły. Większość z tych spraw to drobiazgi, żaden z nich nie pojawia się nagle i nie doprowadził do unieruchomienia samochodu. Nie boję się nim nigdzie jeździć, nawet w dłuższe trasy. Ten samochód jest już trochę zużyty, to fakt, ale to, moim zdaniem jest normalne. Jedynie, co mi się nie podoba, to te problemy ze skrzynią.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Emix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw mar 22, 2007 10:47
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Emix » śr mar 28, 2007 19:13

Ja powiem tak : Golf to lipa , ale szukałem taniego auta w eksploatacji i chyba trafiłem , a jeśli chodzi o komfort jazdy to tragedia , bo jeżdziłem już nie jednym autem !!!!!!!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 503 gości