iskra raz jest raz nie ma duzy poroblem z odpalaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

elmihau
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 27, 2007 22:15
Lokalizacja: kalisz

iskra raz jest raz nie ma duzy poroblem z odpalaniem

Post autor: elmihau » śr mar 28, 2007 11:31

witam
posiadam golfa 3 1.8 aam z 92 roku z gazem i mam problem
auto odpala jak mu sie podoba raz za pierszym a czasem dopiero za 10 razem sprawdzalem czy jest iskra i wteedy gdy nie chce odpalic iskry nie ma a za chwile iskra jest i wtedy odpali odrazu.
jak odpali smiga idealnie
czy to wina cewki czy tej ksotki w stacyjce ktora raaz zalacza a raz nie
dzieki wielkie za pomoc
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » śr mar 28, 2007 11:45

moim zdaniem to cewka, cewki w golfach maja to do siebie ze lubia sie psuc,podjedz na VAGa i sie przekonaj albo najlepiej podmien od kogos taka sama cewka i wtedy sprawdz,nie warto zmieniac od razu cewki jesli okaze sie ze to nie ona jest winna :)


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » śr mar 28, 2007 11:49

a moim czujnik obrotow wału. cewka to klęka od razu i nie odpala... a moze tez byc ze kabel do cewki jest słabo wcisniety i nie zawsze sie zwiera, kable juz maja przebicie, no powodów moze byc dużo



truskawaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr maja 24, 2006 20:18
Lokalizacja: Hatfield/KRAPKOWICE
Kontakt:

Post autor: truskawaa » śr mar 28, 2007 13:02

może być sewka a moze też być aparet zapłonowy, ale ja zaczołbym od cewki tak jak kolega nademną mówił żeby pożyczyć sobie cewke od kolegi :)



elmihau
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 27, 2007 22:15
Lokalizacja: kalisz

aparat zaplonowy

Post autor: elmihau » śr mar 28, 2007 13:20

a czy jerst mozliwe ze to aparat zaplonowy bo w tej kopulce (jak ona sie nazywa?) na tych 4 metalkach dwa maja dosc glebokie rowki i ta kopulka nie przylega rowno i nei wchodzi do rowka a inaczej nie da sie zalozyc . mysle ze to jest kopulka od innego auta czy to tez moze byc przyczyna gubienia iskry? a ta kostka na pewno nie jest walnieta idzie to jakos sprawdzic bo nie mam mozliwosci podlaczenia innej cewki narazie...

pozdrawiam i dzieki



Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » śr mar 28, 2007 17:19

moze to byc tez kopulka ale wtedy z czasie jazdy samochod nie pracowal by ci rowno,jesli ktorys gar nie dostawalby iskry to samochod trzasl by Ci sie caly czas,pokombinuj z prawidlowym zalozeniem tej kopulki bo mozliwe ze po prostu musisz ją przekrecic i wtedy Ci najdzie,jesli rzeczywiscie nie bedziesz dal rady zalozyc jej to wtedy kup nowa,koszt ok 30 PLNów, polecam kopulki Beru, moim zdaniem to najprawdopodbniej cewka, ale jesli kopulke masz od innego auta i nie pasuje to wymien ja koniecznie


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

truskawaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr maja 24, 2006 20:18
Lokalizacja: Hatfield/KRAPKOWICE
Kontakt:

Post autor: truskawaa » śr mar 28, 2007 23:21

kopułka musi być szczelna bo jak jest np. wilgotne powietrze to zapomnij że go odpalisz
Najczesciej jest przebicie i iskra zamiast isc na kable WN to idzie na najbliższy metalowy element



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości