PIN Immobilizera

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MKool
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt mar 27, 2007 21:22
Lokalizacja: Podlasie

PIN Immobilizera

Post autor: MKool » wt mar 27, 2007 21:38

Witam
Jestem początkujący na tym forum więc prosze o wyrozumialość.
Przeszukałem forum ale nie znalazłem zadowalajacych informacji o tym jak odzyskać pin immo. Jestem właścicielem MK4 i ostatnio zgubiłem przedostatni kluczyk. Kod pin gdzieś kiedyś mialem ale musiał się zawieruszyć. Teraz mam problem z dorobieniem przynajmniej jednego dodatkowego kompletu. Jak moge odzyskać poprzedni kod pin imobilizera?
Oświadczam że sposób odzyskania kodu pin jest mi potrzebny tylko i wyłącznie w legalnych celach (dorobienie kluczyka).



Awatar użytkownika
Seaman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 21:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Seaman » wt mar 27, 2007 21:45

skoro masz jeszcze jeden to ludzie zajmujacy sie dorabianiem kluczy ci to zrobia, za bagatelka 200zl



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » wt mar 27, 2007 21:46

Podjedź najlepiej do dobrego i wiarygodnego diagnosty, który ma VAG-a i on zczyta ci kod immo... Tylko uważaj, bo może go potem wykożystać doinnych celów...
Ja np. ostatnio podczas diagnozy w ASO zostałem zaskoczony, jak po wręczeniu mi protokołu diagnozy zobaczyłem tam numer immo...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

greg

Post autor: greg » wt mar 27, 2007 22:05

koro masz jeszcze jeden to ludzie zajmujacy sie dorabianiem kluczy ci to zrobia, za bagatelka 200zl
a po pierona - kupujesz czysty krypto wkłądasz do drugiego kluczyka, podpinasz komp załączasz formułę dopasowania immo, wkłądasz nowy kluczyk do stacyjki ii potwierdzasz - numer IMMo do niczego ci wtedy nei będzie potrzebny



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt mar 27, 2007 22:34

Seaman pisze:skoro masz jeszcze jeden to ludzie zajmujacy sie dorabianiem kluczy ci to zrobia, za bagatelka 200zl
W Mk4 jest immo ze zmiennym kodem. Z klucza nie zczytasz.
greg pisze:a po pierona - kupujesz czysty krypto wkłądasz do drugiego kluczyka, podpinasz komp załączasz formułę dopasowania immo, wkłądasz nowy kluczyk do stacyjki ii potwierdzasz - numer IMMo do niczego ci wtedy nei będzie potrzebny
greg, chyba zartujesz :bajer: Przeciez do dopasowania klucza potrzebny jest pin.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Seaman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 21:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Seaman » wt mar 27, 2007 22:38

inek01 pisze: W Mk4 jest immo ze zmiennym kodem. Z klucza nie zczytasz.
a to sorry za bzdury, faktycznie ja tak robilem jeszcze w mk3 :pub:



MKool
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt mar 27, 2007 21:22
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: MKool » wt mar 27, 2007 22:54

Seaman pisze:skoro masz jeszcze jeden to ludzie zajmujacy sie dorabianiem kluczy ci to zrobia, za bagatelka 200zl
No właśnie nawet chcą zrobić tylko z rozkodowaniem pina żądają za to 500 zł
regitmc pisze:Podjedź najlepiej do dobrego i wiarygodnego diagnosty, który ma VAG-a i on zczyta ci kod immo... .
Mam VAG'a ale nie wiem jak zczytać nim tego pina.



greg

Post autor: greg » śr mar 28, 2007 12:53

inek01, tu dla Ciebie - jak nie posiadasz kodu immo kompem wyciagasz i dopasowujesz wtedy
Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr mar 28, 2007 13:01

greg pisze:inek01, tu dla Ciebie - jak nie posiadasz kodu immo kompem wyciagasz i dopasowujesz wtedy
No dzieki greg, mnie chodzilo tylo o to ze pin jest potrzebny i sam to teraz udowodniles :-k
Co do tego 14-miejscowego numeru. Trzeba to chyba przeliczyc na 4 cyfrowy pin ?


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

greg

Post autor: greg » śr mar 28, 2007 13:05

Co do tego 14-miejscowego numeru. Trzeba to chyba przeliczyc na 4 cyfrowy pin ?
_________________
spisujesz numerek 14cyfrowy udajesz się do ASO, papierek i dostajesz numer



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr mar 28, 2007 13:15

greg pisze:spisujesz numerek 14cyfrowy udajesz się do ASO, papierek i dostajesz numer
Nie mow jeszcze, ze za free ?


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

greg

Post autor: greg » śr mar 28, 2007 13:19

inek01 pisze:Nie mow jeszcze, ze za free ?
jak pójdę i zapytam to dam znać czy za free



Awatar użytkownika
matek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: matek » śr mar 28, 2007 13:27

ostatnio dzwoniłem do ASO VW go też mam tylko jeden kluczyk to mojego auta i nie mam tego "paska" przy kluczach na którym jest numer numerka kluczyka.
gościu powiedział że jeżeli jestem pewien że poprzedni właściciel nie wymieniach klucza, ani zamków ani immo (w sensie że wszytsko jest oryginalne montowane w fabryce) to on na podstawie numeru nadwozia zamówi mi nowy kluczyk, do odbioru za dwa tygodnie, koszt 200zł (w ASO), a jeżeli nie będzie pasował (w sensie że było coś w aucie przerabiane) to będę musiał zapłacić jeszcze 160 zł na "zakodowanie" kluczyka do mojego immo.

w serwisie mają zrobić zdjęcie kluczyka, zjęcie tabliczki znamionowej nadwozia i czegoś tam jeszcze i robią ksero dowodu osobistego i rejestracyjnego ;)
myślę że to najpewniejszy sposób dorobienia kluczyka niż próbowanie dorobienia w innym miejscu by zaoszczędzić kilka złotych... ;)


nigdy nie obrażam się za "plusy" ;)
[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/174142.html][img]http://images.spritmonitor.de/174142_5.png[/img][/url]

MKool
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt mar 27, 2007 21:22
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: MKool » pt mar 30, 2007 21:47

Witam ponownie
Na jednej ze stronek znalazłem wzmianki o programie co się nazywa VW-Audi Login Reader. Podobno potrafi on zczytywać kod pin immo. Jest też ten program dołączany do interfejsu np takiego zobacz tyle ze na innych stronach.
Może wie ktoś czy ten programik zadziała również ze zwykłym vagiem OBD2 z dwoma liniami K (KKL)?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości