Płytkie rysy na lakierze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawelz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: czw gru 28, 2006 10:26
Lokalizacja: Kraków

Płytkie rysy na lakierze

Post autor: pawelz » pn mar 26, 2007 12:26

Witam.

Czy ktoś wie jak można pozbyć się płytkich rys na lakierze samochodowym? Są to takie drobne ryski powstające np. przy myciu, ewentualnie miejscowe zmatowienia. Czy jest jakiś kosmetyk samochodowy, którym możnaby te ryski "wypełnić"? Nie chciałbym raczej scierać lakieru, ale jeśli to byłoby konieczne - to również pytanie czym to zrobić (nigdy tego nie robiłem i chciałbym jakiś delikatny środek - aa, i czy to bezpieczne dla auta)?

Dzięki, pozdro
PawełZ



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn mar 26, 2007 12:39

ja stosowalem mleczko polerskie o najmniejszej scieralnosci firmy 3M bardzo ladnie usuwa wszystkie drobne i nawet wieksze rysy, w sklepach z lakierami dostepne, jak bedziesz to robil reka to jeszcze sa specjalne szmatki do tego, nadaje powloce ladny wyglad i dodatkowo nablyszcza i zabezpiecza ale proponuje uzycie po tym wosku w plunie lub emulsji


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
resocjalizator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 31, 2006 19:47
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: resocjalizator » pn mar 26, 2007 16:40

Takie rysy usuniesz także pastą "TEMPO" zdaje mi sie ze to z nr.3
Jest w takiej tubie jak pasty do zębów , kupisz na stacjach paliwa
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » pn mar 26, 2007 18:10

resocjalizator pisze:"TEMPO"
Tempo jest ścierająca.
Pierw bym spróbował jakiegoś mleczka typu Plastmal skoro to nie są głębokie rysy.

pawelz, jaki masz lakier?


FORD
Fix Or Repair Daily

pawelz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: czw gru 28, 2006 10:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelz » śr mar 28, 2007 20:03

Smaczny pisze: Pierw bym spróbował jakiegoś mleczka typu Plastmal skoro to nie są głębokie rysy.
Po plastmalu błyszczy się chwile ale ryski nadal zostają... Stykłoby je na stałe usunąć :)

Smaczny pisze:pawelz, jaki masz lakier?
Granatowy/fioletowy perła, orginalny.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr mar 28, 2007 20:07

pawelz, najlepiej wypoleruj pastą farecla g3 (ścierająca) i na to daj jakiś wosk, ja zrobiłem tak wczoraj i zero rys.

pozdrawiam
damcio151



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » śr mar 28, 2007 21:45

Jedyny i skuteczny efekt to: Obczajasz sobie numer swojego lakieru,następnie kupujesz w sklepie,w mieszalni lub na allegro taki sam-sprzedawany w buteleczce jak lakier do paznokci a następnioe czyścisz ryski szmatką i nakładasz ten lakier ALE UWAGA ZAPAŁKĄ!!!!!!!!Zaostrz zapałkę,umocz w lakierze i po koleji ryska za ryską rysujesz po nich tą wykałaczką!! Efekt gwarantowany!! Dopiero potem ma sens jakaś polerka lub pasty!! Ja po dwóch dniach od zlikwidowania rysek (jak stwardnieje lakier)nakładam wosk i napierd..m aż śladu nie zostanie!! Wtedy zostaje w rysce lakier a to co Ci ręka na brzegi poleci to się wyciera!! Spróbuj na jakimś mało widocznym miejscu żeby sie upewnić że nie ściemniam a potem zrobisz sobie tak cały samochód-gwarantuje Ci to!! Buteleczka lakieru to koszt ok 10 zł!! Pozdrawiam!!





Pomogłem??? KLIKNIJ POMÓGŁ!!


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » czw mar 29, 2007 10:31

Polecam sposób przedstawiony przez lordmatej'a. Jeżeli w rysę, która ma juz malutkie żłobienie nie wleje się lakieru to polerka nic nie da oprócz widocznego gołym okiem zatarcia wokół rysy!


valerio

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw mar 29, 2007 11:07

T.O.B.I. pisze:firmy 3M
pawelz ja także Ci polcam środki firmy 3M oraz Vosschemie, do kupienia
w dobrych sklepach żeglarskich oraz firmie CSV w Szczecinie - kliknij tutaj
tej drugiej firmy posiadam ale nie są to tanie środki :chytry: oba mam sprawdzone
na samochodach i jachtach :bigok:
ewentualnie Farecla (ścierająco polerująca), mozesz kupić na allegro i nie jest droga


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

pawelz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: czw gru 28, 2006 10:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelz » czw mar 29, 2007 17:24

lordmatej pisze:Jedyny i skuteczny efekt to: Obczajasz sobie numer swojego lakieru,następnie kupujesz w sklepie,w mieszalni lub na allegro taki sam-sprzedawany w buteleczce jak lakier do paznokci a następnioe czyścisz ryski szmatką i nakładasz ten lakier ALE UWAGA ZAPAŁKĄ!!!!!!!!Zaostrz zapałkę,umocz w lakierze i po koleji ryska za ryską rysujesz po nich tą wykałaczką!! Efekt gwarantowany!! Dopiero potem ma sens jakaś polerka lub pasty!! Ja po dwóch dniach od zlikwidowania rysek (jak stwardnieje lakier)nakładam wosk i napierd..m aż śladu nie zostanie!! Wtedy zostaje w rysce lakier a to co Ci ręka na brzegi poleci to się wyciera!! Spróbuj na jakimś mało widocznym miejscu żeby sie upewnić że nie ściemniam a potem zrobisz sobie tak cały samochód-gwarantuje Ci to!! Buteleczka lakieru to koszt ok 10 zł!! Pozdrawiam!!
Ale to chyba do głębszych rys?? Nie wyobrażam sobie celować zapałkiem w ryskę grubości włosa lub mniej... Poza tym - poprawcie mnie jeśli się mylę - lakiery perłowe (i metaliki) są warstwowe, czyż nie? A jeśli tak, to moje ryski są tylko w powłoce bezbarwnej, nie sięgają aż do lakieru bazowego.

[ Dodano: 29 Mar 2007 17:35 ]
T.O.B.I. pisze:ja stosowalem mleczko polerskie o najmniejszej scieralnosci firmy 3M bardzo ladnie usuwa wszystkie drobne i nawet wieksze rysy, w sklepach z lakierami dostepne, jak bedziesz to robil reka to jeszcze sa specjalne szmatki do tego, nadaje powloce ladny wyglad i dodatkowo nablyszcza i zabezpiecza ale proponuje uzycie po tym wosku w plunie lub emulsji
Takie? http://www.allegro.pl/item180247340_mle ... go_3m.html



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » czw mar 29, 2007 17:51

a ja kupiłem takie specjalne mleczko koloryzujące w kolorze nadwozai(lub zbliżonym) umyłem auto i później nakładałem to mleczko polerując. powiem wam że efekt calkiem całkiem!


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw mar 29, 2007 18:45

takie mleczko M3 mam, sa tez do polerki maszynowej :) w avatorze mam fotke po polerowaniu jak chcecie to na maila moge w duzej rozdzielczosci


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 158 gości