Problem albo ze zbiorniczkiem wyrównawczym płynu, albo ....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problem albo ze zbiorniczkiem wyrównawczym płynu, albo ....

Post autor: chosen » ndz mar 25, 2007 20:20

No właśnie, chodzi o to, ze przez ten cały odpowietrznik z zbiorniczku wyrównawczym, mi plyn wywala, i to w róznych sytuacjach. Termostat, niby dobry, bo otwiera zawór, jak mi mechanik mówił. Korek, kupiłem nowym bo w starym urwałem zaworek. (mowie o korku zbiorniczka)
Tu wszystko raczej szczelne, a tu zonk i mi wywala. :/
Dzis np. pojezdzilem, postawilem go, a z pod niego kapało.
A czasami jest tak, ze jak przekroczy mi pewna temperature, tak sie dizeje w miescie, poprostu wskazówka wyjdzie poza polowe, to mi poprostu potrafi wywalic w ciagu paru minut, 2 litry płynu :/
A i jeszcze dodam, ze uszczelka pod głowicą wporzo.
help?


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz mar 25, 2007 20:24

a sprawdzałeś węzyk odpowietrzania , ten cienki co idzie od zbiorniczka , czy tam wsztystko jest drozne

[ Dodano: 25 Mar 2007 20:27 ]
a zwłaszcza w trójniczku do którego ten węzyk dochodzi , czy wszystko jest ok



Awatar użytkownika
SeBiDiN_GTI
BlackMagicPower
BlackMagicPower
Posty: 220
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 14:17
Lokalizacja: PVWR
Kontakt:

Post autor: SeBiDiN_GTI » ndz mar 25, 2007 20:40

a pompa wody? moze pasek luzny? a korek napewno dobry? ja tak mialem jak byl korek spartaczony? a wezyk odpowietrznika drozny? sprawdz to


Moj GTI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=725571#725571
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Sprzedany :(((

truskawaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr maja 24, 2006 20:18
Lokalizacja: Hatfield/KRAPKOWICE
Kontakt:

Post autor: truskawaa » ndz mar 25, 2007 21:03

ja też miałem taki problem i powodem tego było to ze przy wkręcaniu korka od zbiorniczka uszcelka która jest na korku po prostu obsuwała sie.
Powodem wysokiej temperatury płynu moze też być uszkodzony czujnik , który jest odpowiedzialny za właczanie sie wentylatora.
Otwórz maskę i nachyl sie nad chłodnicą a po prawej stronie na korpusie chłonicy jest własnie ten czujnik. Do niego idą trzy przewodypołączone z wentylatorem.
Warto to sprawdzić...



Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » ndz mar 25, 2007 21:06

mialem taki problem rozwiazaniem jego bylo przepchanie otworku odpowietrzenia przy chlodnicy tego co idzie wezyk do zbiorniczka, byl zabity i powodowal ubywanie plynu



jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » ndz mar 25, 2007 22:37

A skąd wiesz że uszczelka pod głowicą jest wpożo? Ja miałem identyczny naprawde identyczny problem w zeszłe lato na 100km jak jechałem na wakację wlewałem 1,5; 2 liry wody, bo już wode lałem. Powodem była uszczelka pod głowicą. Ciśnienie z jednego cylindra dostawało się do układu chłodzenia i dlatego wywalało mi płyn.
Nie podnosił mi się ani poiom oleju, ani nie było widać wycieków. I jeszcze jedno samochód przez jakiś czas trzymał mi dobrą temperaturę a zachwilę wskakiwało na 100 stopni i czasem po chwili spadało, a jak nie to musiałem gasić silnik i dolewać znowu wody.



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » ndz mar 25, 2007 23:30

jeanks5t pisze:A skąd wiesz że uszczelka pod głowicą jest wpożo? Ja miałem identyczny naprawde identyczny problem w zeszłe lato na 100km jak jechałem na wakację wlewałem 1,5; 2 liry wody, bo już wode lałem. Powodem była uszczelka pod głowicą. Ciśnienie z jednego cylindra dostawało się do układu chłodzenia i dlatego wywalało mi płyn.
Nie podnosił mi się ani poiom oleju, ani nie było widać wycieków. I jeszcze jedno samochód przez jakiś czas trzymał mi dobrą temperaturę a zachwilę wskakiwało na 100 stopni i czasem po chwili spadało, a jak nie to musiałem gasić silnik i dolewać znowu wody.
Byłem u mechanika,. ktory odkrecil korek i patrzył czy nie wyrzuca płynu. A zreszta, by było widac na oleju.
na 100% nie uszczelka.

A co do wczesniejszego postu, korek mam wporządku, bo wymieniałem, a pompa wody nówka.

Sprawdze te podciśnieniowe i te co piszecie od chłodnicy.....dzieki wszytskim! lecą pkt


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

mmaarriiaann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 28, 2007 02:53
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: mmaarriiaann » pn mar 26, 2007 00:23

Witam!
I mechanik tak powiedział? Brawo dla pana mechanika!!
Tez jezdzilem po mechanikach i podobnie mi mowili "jezdzij pan, tylko kukaj czy oleju przybywa", tez zagladali wszedzie i mowili jest ok, a plyn jak wywalal przez odpowietrznik tak wywalal.
Na szczescie laicy wiedza lepiej w wielu sytuacjach. tzn ja ;]
Zadzwonilem do kuzyna powiedzialem co jest i diagnoza byla wprost: USZCZELKA!! pod glowica



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pn mar 26, 2007 07:00

jeanks5t pisze:Ja miałem identyczny naprawde identyczny problem w zeszłe lato na 100km jak jechałem na wakację wlewałem 1,5; 2 liry wody, bo już wode lałem. Powodem była uszczelka pod głowicą. Ciśnienie z jednego cylindra dostawało się do układu chłodzenia i dlatego wywalało mi płyn.
też tak miałem - po wymianie uszczelki wszystko w normie !!
mmaarriiaann pisze:Zadzwonilem do kuzyna powiedzialem co jest i diagnoza byla wprost: USZCZELKA!! pod glowica
Tak też myślałem


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » pn mar 26, 2007 17:35

chłopaki. 2 problemy:
-otóz nie moge znaleść tego odpowietrznika na chłodnicy
-a ten czujnik co pisaliscie co odpowiada za włączanei wiatraka ot mam jakos taśmą związny, do niego 3 przewody dochodzą....Potem bedą fotki.
A ten węzyk co idzie od zbiorniczka do chłodnicy - jest drożny...

[ Dodano: 26 Mar 2007 20:30 ]
Fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 26 Mar 2007 20:31 ]
No i co myslicie o tym zaklejonym??? i gdzie jest ten odpowietrznik?? niech mi ktos go narysuje :))
I zobaczcie czy węzyki podcisnienia mam dobrze połączoine, bo niby tak samo jak na rysunku...Ale niewiem czy góra przy filtrze nie powinna byc na dole i odwrotnie.

[ Dodano: 26 Mar 2007 21:18 ]
moze mi ktos odpisac:D?

[ Dodano: 27 Mar 2007 22:27 ]
Witam
dzis naprzykład zmieniałem łożysko w kole....No i tak po godzinie, patrze, a tu ni z tąd ni z owąt z pól szklanki płynu wyrzucilo, tzn nagle pojawiłą się plama po płynie na deskach !?
Tak jakby silnik ostygł i zonk.
A Co do tego odpowietrznika, to nie moge go znaleść na chłodnicy, a ten czujnik wentyltora, co ida do niego 3 kable, to Ci poprzedni własciciele zamaist wstawic tam czujnik, to na krótko jest połączony z wentylatorem...niewiem jak to działa...chyba rtylko na jedynm biegu..


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » wt mar 27, 2007 23:35

A wiec zrób tak:
na zimnym silniku odkrec korek od zbiorniczka i zakrec,odpal vwozidło niech pochodzi jakies 30 sekund i je zgas a potem odkrec znowu korek od zbiorniczka i jak usłyszysz chociaz jakies małe psykniecie to na bank oszcelka pod głowica

I nie zawsze pokaze ci sie olej w płynie czy na odwrót zalezy w którym miejscu oszczelka padła


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » wt mar 27, 2007 23:48

psykcięcie zawsze słysze jak odkręcam...znaczy no moze nie zawsze, ale tylko dlatego, ze w ukłądzie tworzy się małe podciśnienie, które powoduje ten psyk.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

truskawaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr maja 24, 2006 20:18
Lokalizacja: Hatfield/KRAPKOWICE
Kontakt:

Post autor: truskawaa » śr mar 28, 2007 12:39

chosen, sprawdeziłeś czy ten czujnik od włączania wentylatora jest dobry?
Jak zaczyna gotować Ci sie woda to zwróć uwage czy wentylator chodzi w tym momencie. Jeśli nie to albo masz chłodnice niedrożną albo po prostu ten mały czujnik jest popsuty co jest do chłodnicy przykręcony. Ja już dwa razy wymieniałem ten czujnik bo padł jak mucha.

[ Dodano: 28 Mar 2007 12:43 ]
jeszcze jedno...


dopóki nie naprawisz układu to nie wlewaj płynu chłodniczego tylko wode demineralizowaną bo szkoda kasy, a woda jest około 10 razy tańsza.
Jeśli masz TESCO w pobliżu to tam na pewno dostaniesz 5L za około 5 zł



Awatar użytkownika
MarCons
Świdnica
Świdnica
Posty: 168
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:28
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: MarCons » śr mar 28, 2007 12:51

A płynu ci nie ubywa? Ja miałem dziurawą chłodnicę. Jak był zimny to dopiero zauważyłem wyciek, a jak był rozgrzany to dolewana woda parowała i nie mozna było dostrzec usterki. Też mi wywalało, a mechanicy mówili że na pewno uszczelka pod głowicą.


IV VAG Meeting Bielawa 12-13.05.2012 viewtopic.php?f=53&t=435930&start=14#p5281815
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 307 gości