palenie sprzęgła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

carolina

palenie sprzęgła

Post autor: carolina » ndz mar 13, 2005 13:12

Witam Panow i (nieliczne zapewne) Panie :)

Mam dosyc glupie i dla Was oczywiste pytanie, ale badzcie tak mili i wytlumaczcie mi na czym dokladnie polega palenie sprzegla i jak trzeba jezdzic zeby tego sprzegla nie palic?

Kiedys jak jechalam z kolega to caly czas zwracal mi uwage na to ze pale sprzeglo i ze niedlugo jak dalej tak bede jezdzila to bede musiala je wymienic. Zastanowilo mnie to i dlatego pytam zeby wiecej tego bledu nie popelnic... Mozecie przy okazji wytlumaczyc jak dziala sprzeglo to na przyszlosc bede wiedziala co, jak i dlaczego :)

Dzieki za pomoc! Papatki.



Awatar użytkownika
kaz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr paź 13, 2004 20:18
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: kaz » ndz mar 13, 2005 13:26

Cze
pewnie trzymałeś cały czas lekko nogę na pedałe sprzęgła :panna:

pozdrawiam kazek


Kazek

Czy ktoś zna jakieś stronki poświęcone motocyklom M-72

Awatar użytkownika
no-name
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 16, 2004 10:34
Lokalizacja: DB / DSW
Kontakt:

Post autor: no-name » ndz mar 13, 2005 13:33

to jest to co robisz na placyku podczas nauki jazdy :P



Krystek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob mar 12, 2005 17:29
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Krystek » ndz mar 13, 2005 13:37

Pewnie ruszasz na tzw półsprzegle czyli przy ruszaniu trzymasz sprzeglo wcisniete do polowy i ruszasz dodajac gazu i pewnie to trwa dluzszy czas



carolina

Post autor: carolina » ndz mar 13, 2005 17:03

ale tak ogolnie mowiac to na czym polega palenie sprzegla? Kiedy palimy sprzeglo i w jakich sytuacjach??



Kaktus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 25, 2005 22:29
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Kaktus » ndz mar 13, 2005 17:19

Ogólnie mówiąc Carolino palenie sprzęgła polega na zniszczeniu tarczy sprzęgłowej a konkretnie nadmierne zużycie i przegrzanie jej okładzin.
Jeśli chcesz tego uniknąc musisz wyrobić sobie nawyk całkowitego odejmowania nogi od pedału sprzęgła po wykonaniu manewru ruszania lub zmiany biegu.Tak wogóle to wymiana tej tarczy jest nieunikniona bo jest to element który sie zuzywa lecz umiejętnną jazdą odsuniesz w czasie ten wydatek na jej wymianę, Szerokiej drogi :)



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz mar 13, 2005 17:21

palenie sprzegla jest to scieranie sie sprzegla ponad norme. np. jesli wcisniesz sprzeglo i bedziesz sobie gazowac autem wtedy ono bedzie sie lekko slizgalo i scieralo. inny przypadek to tkz. "strzelanie" ze sprzegla czyli wkrecenie auta na obroty przy wcisnietym sprzegle i nagle puszczenie sprzegla, powoduje to ze tarcza sprzegla zanim zlapie pelna przyczepnosc pare (parenascie razy) slizgnie sie i to bedzie prowadzilo do szybszego jej zuzycia. roznie dobrze mozna sprzeglo spalic tak jak pisali koledzy wyzej dlugie trzymanie na polsprzegle po ruszeniu itd.
Jesli w czyms sie myle to prosze mnie poprawic.

Pozdrawiam


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 288 gości