Sprzeglo - szarpie na 1 i 2 biegu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bebus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn gru 18, 2006 11:21
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Sprzeglo - szarpie na 1 i 2 biegu

Post autor: bebus » pt mar 23, 2007 11:13

Witam,
Od jakiegoś czasu a dokładnie miesiąca kiedy do padł mi siłownik sprzęgła, wylał sie cały płyn i pedał sprzęgła porostu wbił sie w podłogę zaczęły sie problemy. Od tego momentu mam dość dziwne objawy, a mianowicie - odpalam samochód rano i dopóki nie osiągnie temperatury około 70 stopni podczas ruszania na 1 i 2 biegu zaczyna skakać jak zając :( Sytuacja ma miejsce niezależnie od tego czy ruszam z gazem czy bez (nie pod wpływem).
Czyżby sprzęgło umierało?? Powiem, ze na wyższych biegach coś takiego sie nie dzieje, nie ślizga tez na 4 i 5 biegu przy większych prędkościach.
Ktoś ma pomysł co to może być i jak temu zaradzić? Może polecicie mi przy okazji jakiegoś sensownego mechanika znającego się na golfach i do tego TDI w Krakowie?:)

Z góry dziękuje za pomoc!!!

może chociaż kilka sugestii??

[ Dodano: 24 Mar 2007 12:59 ]
moze jednak jakas podpowiedz?
Ostatnio zmieniony ndz mar 25, 2007 12:24 przez bebus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » sob mar 24, 2007 21:33

jeśli płym poszedł w obudowe - masz zaolejoną tarczę sprzęgła ...
ewentualnie - źle odpowietrzony wysprzęglik - jak by nie patrzeć - zacznij od odpowietrzenia jeszcze raz - jeśli to nie zamknie tematu - skrzynia do zrzucenia ...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 494 gości