wymiana popychaczy zaworow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kajtek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw cze 15, 2006 11:20
Lokalizacja: opole

wymiana popychaczy zaworow

Post autor: kajtek » pt mar 23, 2007 07:53

witam wszystkich uzytkownikow ,mam taka prosbe,posiadam mk2 gt,silnik 1.8,mam zamiar wziasc sie za wymiane chydro popychaczy w swoim autku,jeszcze nigdy tego nie robilem i nie wiem jak sie za to wziasc,tak aby nic nie przestawic ani nie zepsuc,bardzo bym prosil o opis i rade jak to zrobic samemu naj dokladniej dzienki.



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: wymiana popychaczy zaworow

Post autor: Borys » pt mar 23, 2007 08:52

kajtek pisze:witam wszystkich uzytkownikow ,mam taka prosbe,posiadam mk2 gt,silnik 1.8,mam zamiar wziasc sie za wymiane chydro popychaczy w swoim autku,jeszcze nigdy tego nie robilem i nie wiem jak sie za to wziasc,tak aby nic nie przestawic ani nie zepsuc,bardzo bym prosil o opis i rade jak to zrobic samemu naj dokladniej dzienki.
zdemontowac pokrywe zaworów, rozpiąc rozrząd, odkręcic śrubt stopek wałka rozrządu, wyjąc walek rozrządu, i juz mozna wygiągac popychacze, to tej czynnosci polecam dobry, mocny magnes.
po zamontowaniu popychaczy poskładać w odwrotnej kolejności


www.vrservice.pl

kajtek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw cze 15, 2006 11:20
Lokalizacja: opole

Post autor: kajtek » pt mar 23, 2007 08:58

ok a jak mam rozpiac pasek rozrzadu?



rjxt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:52
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

pasek

Post autor: rjxt » pt mar 23, 2007 09:15

przed rozpięciem paska poznacz sobie wszysykie koła żebyś nie miał potem problemów z odpowiednim jego założeniem, no a potem popuść naciągacz paska i zdejmij pasek z koła wałka rozrządu :kufel:



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: wymiana popychaczy zaworow

Post autor: RobertP » pt mar 23, 2007 09:35

kajtek pisze:mam taka prosbe,posiadam mk2 gt,silnik 1.8,mam zamiar wziasc sie za wymiane chydro popychaczy w swoim autku,jeszcze nigdy tego nie robilem i nie wiem jak sie za to wziasc
jak sie zabrać masz opisane już przez kolegów
ja to robiłem już wielokrotnie, robota przyjemna i prosta i dosyć czysta :bigok:
zobacz oprócz wymiany możesz deczko zregenerować je jak nie chcesz
wymieniać wszystkich, albo jak nie masz kasy na wymianę wszystkich
zobacz dwa temaciki, powinny być Ci także pomocne oprócz opisów
które podali wcześniej inni
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... ht=#977988

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... ht=#974604
:bigok:

[ Dodano: Pią Mar 23, 2007 08:42 ]
rjxt pisze: zdejmij pasek z koła wałka rozrządu :kufel:
kajtek później zobacz bo ja nie pamiętam czy czop wałka rozrządu przechodzi
jeszcze przez osłonę po lewej stronie czy nie ale jak przechodzi to odkręć te koło
pooznaczaj sobie "mostki" czy jak chcesz zwać je to panewki górne ;-) wałka rozrządu
która jest pierwsza i tak po kolei ....
i oznacz sobie jak są na nim krzywki abyś później tak samo wsadził no i zdejmij wałek :-)
tam będziesz miał pod nim te chydrauliczne popychacze zwane szklankami ...
a wtedy już sam będziesz wiedział co robić
aha przy dokręcaniu ponownie śrub tych mostków nie przeciągaj za mocno bo będzie
kupa kłopotów i roboty, jak masz klucz dynamometryczny to najpierw dokręć wszystkie
śruby zwykłym kluczem lekko a później już dymamometrycznym
i chyba o ile pamiętam ma być ustawione na 20Nm
i dokręcaj śruby tak jak śruby od głowicy na przemian (zaczyna się od środka ..., popatrz w książce o mk2 do pobrania z forum ... )


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości