Skrzynia biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

borek150
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr sty 24, 2007 18:26
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Skrzynia biegów

Post autor: borek150 » czw mar 22, 2007 12:06

Witam wszystkich.
Jestem posiadaczem mk4 1.6 SR.Od pewnego czasu borykam się z niemałym problemem.
Gdy wrzucam wsteczny i cofam słyszę dziwne chrobotanie,im szybciej cofam tym jest głośniej i wyrzuca mi na luz.Chrobotanie słychać na biegu podczas cofania, lecz także gdy cofam i wciskam sprzęgło.
Podjechałem więc do znajomego mechanika.Powiedział on ,że w mk 4 do około 2000 roku w mechanizmach różnicowych montowali kiepskiej jakości nity, dzięki czemu po przejechaniu około 100 000km zaczynają się luzować.Nity te należałoby wymienić na śruby, które były zakładane nowszych modelach.Koszt takich śrub to około 250PLN.
Czy ktoś miał może podobny problem? Bardzo proszę o pomoc. [-o<



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Skrzynia biegów

Post autor: RobertP » czw mar 22, 2007 12:41

borek150 pisze:Witam wszystkich.
Jestem posiadaczem mk4 1.6 SR.Od pewnego czasu borykam się z niemałym problemem.
Gdy wrzucam wsteczny i cofam słyszę dziwne chrobotanie,im szybciej cofam tym jest głośniej i wyrzuca mi na luz.Chrobotanie słychać na biegu podczas cofania, lecz także gdy cofam i wciskam sprzęgło.
Podjechałem więc do znajomego mechanika.Powiedział on ,że w mk 4 do około 2000 roku w mechanizmach różnicowych montowali kiepskiej jakości nity, dzięki czemu po przejechaniu około 100 000km zaczynają się luzować.Nity te należałoby wymienić na śruby, które były zakładane nowszych modelach.Koszt takich śrub to około 250PLN.
Czy ktoś miał może podobny problem? Bardzo proszę o pomoc. [-o<
dobrze Ci mechnaik powiedział,
jak tego nie zrobisz mozesz się spodziewać że nawet zrobi Ci się dziura
w skrzyni i coś wyjdzie bokiem
Twój przypadek w Twoim MK4 nie jest odosobniony , a im zrobisz to szybciej
tym lepiej, bo koszt drugiej skrzyni czy to regenerowanej czy używanej jest
spory dużo większy niż wymian na te śruby
zobacz tutaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93623
też miał problem w swoim Mk4 1,6SR


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości