Jaki środek do uszczelniania najlepszy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kolizebo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn mar 19, 2007 12:16
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Jaki środek do uszczelniania najlepszy?

Post autor: kolizebo » śr mar 21, 2007 15:25

Witam po raz kolejny :) Idzie wiosna, deszcze i zaczynają się problemiki z przeciekaniem auta. Przeczytałem dokładnie lekture http://vw-scene.info/porada22.html i doszedłem, że woda wcieka mi przez otwory technologiczne, a ściślej przez zgrzewy blach obok silniczka dmuchawy. Zgodnie z zaleceniami autora musze dobrać się do obu błotników, bo tamtędy wcieka woda po ryniencie dachowej. Dodam, że z lewej strony od kierowcy tez się woda leje chyba przez ten sam zgrzew, bo podejrzewam, że biegnie on przez całą szerokość auta. A najgorsze jest to, że kapie na skrzynkę z bezpiecznikami i muszę to szybko zrobić :grrr: Jaki bedzie więc najlepszy środek do uszczelnienia tej powierzchni, bo autor pisze o samochodowej masie uszczelniająco-bitumicznej na bazie kauczuku? Trochę trzeba poodkręcać elementów, żeby się tam dostać, więc chciałbym zapaćkać to dobrze, żeby już do tego nie wracać :) Chciałbym też uszczelnić tę wnękę pod szybą, gdzie znajduje się kratka powietrza i komputer. Czym to zrobić, żeby dało rade i jak, żeby nie zespuć odprowadzania wody do błotników?? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt mar 23, 2007 13:48

Czesc, odprowadzenia wody do blotnikow sa po obu stronach - chyba wiesz gdzie, zeby ich nie zatkac trzeba po prostu uwazac, do zlepiania uzyj wlasnie tego co pisze autor ze szczegolnym zwroceniem uwagi na temperatury stosowania, chodzi o to aby przy wysokich temperaturach masa nie splywala jak lepik bo ci wszystko pozatyka i bedzie kicha... pozatym pozatykaj co sie da, najlepiej wszystkie zgrzewy posmarowac, zeby potem nie wracac do tematu. Mam nadzieje ze moja odpowiedz ci wystarczy, jakbys chcial jeszcze cos wiedziec to pisz.



Awatar użytkownika
kolizebo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn mar 19, 2007 12:16
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Post autor: kolizebo » pt mar 23, 2007 14:19

KamilW pisze:Czesc, odprowadzenia wody do błotnikow sa po obu stronach - chyba wiesz gdzie, zeby ich nie zatkac trzeba po prostu uwazac, do zlepiania uzyj wlasnie tego co pisze autor ze szczegolnym zwroceniem uwagi na temperatury stosowania, chodzi o to aby przy wysokich temperaturach masa nie splywala jak lepik bo ci wszystko pozatyka i bedzie kicha... pozatym pozatykaj co sie da, najlepiej wszystkie zgrzewy posmarowac, zeby potem nie wracac do tematu. Mam nadzieje ze moja odpowiedz ci wystarczy, jakbys chcial jeszcze cos wiedziec to pisz.
Dzięki! Właśnie mam taki zamiar kupić coś trwałego, żeby do tego nie wracać, bo jest z tym troche roboty, tym bardziej jak się wcześniej tego nie robiło, a w samochodach dopiero raczkuję :) Z tego co czytałem, to tam jest już fabryczna masa uszczelniająca, którą trzeba odciąć, żeby zdjąć blotniki :) Wiem o które otwory w błotnikach Ci chodzi, czyściłem je na początku bo myślałem, że są zapchane i woda stojąc wcieka przez kratkę wlotu :jezor: Zanim zacznę zaklejać to pomyślę, żeby zrobić to z głową i sobie bidy nie narobić. Pozdrawiam :okej:

[ Dodano: 10 Kwi 2007 10:53 ]
Witam ponownie. Przed świętami zdarzyło mi się dobrać wreszcie na wolnym czasie do tego wcieku :) Myślałem, że będzie z tym więcej problemów ale poszło nawet sprawnie. Nie trzeba nawet odkręcać przednich kół (zawsze to bezpieczniej i stabilniej jak stoi na swoich nogach :P ), żeby się dostać tam, gdzie trzeba :) Wszystkie zgrzewy porządnie oczyściłem i zapaćkałem. Przez święta lunął ze 2 razy deszcz i póki co w golfie sucho :) Czekam teraz na jakąś poważniejszą ulewę, ale myślę, że będzie dobrze. Najwięcej trudu zadało mi przykręcenie zderzaka od dołu, żeby wszystkie 4 śruby złapały, ale jakoś się w końcu udało :jezor:
PS jakby ktoś miał podobny problem z wodą w golfie (luks opisany w poradzie powyżej) i potrzebował pomocy to msg, mam to już za sobą (raczej :) ) więc chętnie pomogę :okej: Pozdrawiam!


It's better to burn out than to fade away!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 508 gości