Golf III 1.6 benzyna - gaśnie na niskich obrotach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Golf III 1.6 benzyna - gaśnie na niskich obrotach

Post autor: h2o » sob mar 12, 2005 10:45

Witam wszystkich posiadaczy golfików :). Od pół roku sam wszedłem w posiadanie golfa III z 95 roku. Jak na razie samochodzik spisuje sie bardzo dobrze, jednak ostatnio wystąpił mały (albo duży, jeszcze nie wiem) problem. Przy niskich obrotach samochód zaczyna mi sie dusić i gaśnie (tak jakby nie dopstawał odpowiedniej ilości mieszanki paliwowej). Dzieje sie tak tylko w przypadku kiedy gwałtownie dodaje gazu. Kiedy robie to stopniowo, wszystko w miare gra, choć wystepuja małe szarpnięcia. Na wyższych wszystko jest w porzo. Wcześniej wymieniłem w nim świece, kable i kopułkę z palcem. Dlatego tez w warsztacie odrazu wykluczyli możliwość usterki tych elementów. Powiedzieli, że prawdopodobnie wystąpił jakis błąd w jednostce sterującej pracą silnika, albo padł jakiś z czujnik. Nie wiedzą czy to wtrysk, pompa paliwa czy tez jakis aparat zapłonowy. Podobno trzeba to zobaczyc na komputerze. Może ktoś z was miał podobny problem?. Jesli tak i zechciałby się podzielić informacjami na ten temat to będę bardzo wdzięczny.
[/b]



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » sob mar 12, 2005 15:15

silnik krokowy sprawdz, czy dziala dobrze i czy rusza przepustnica,



Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » sob mar 12, 2005 17:25

Jesli chodzi o sprawy nmechaniczne to wszystko jest ok. Problem tkwi raczej w elektryce. Zapomniałem dodać, że mam klejoną cewkę. Ostatnio kręcił, ale nie chciał odpalić, a jak już odpalił i go wyłaczyłem to już chwilę później znowu nie chciał odpalić. Musiałem czekac dłuższą chwilę i dopiero znowu go kręcić. Może to kurcze ta cewka nie zapodaje iskry?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości