pompka centralnego zamka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

pompka centralnego zamka

Post autor: Darass » pn mar 19, 2007 19:26

Kupiłem swojego golfa z zepsuta pompką od pneumatycznego centrala. Jakiś czas pojeździłem i zaczeło mnie to wkurzac, wiec kupiłem używke za 100zł. Pojeździłem tydzień i znowu padła :shock: Teraz zaczyna mnie denerwowac brak centrala, bo u mnie jak cos jest w aucie to ma działać ;) Nie chce znowu wydawać stówy bo boje sie że znowu mi padnie, nie wiem, może cos w aucie jest nie tak że padają czy to może po prostu zbieg okoliczności? co mi radzicie?

i drugie pytanko, czy wogóle ktoś naprawia te pompki? poprzednią dałem do elektryka i mówił ze nie da sie tego naprawić :roll:



greg

Post autor: greg » pn mar 19, 2007 19:52

albo sięleje do niej woda albo nieszczelnosć na wężykach = ciągła praca pompki = jej spalenie



Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » pn mar 19, 2007 20:24

greg pisze:albo sięleje do niej woda
odpada, w bagażniku jest suchutko
greg pisze:albo nieszczelnosć na wężykach
ale słyszał bym pompke gdyby pracowała cały czas, bo one dosyc glosno chodzą. Inna sprawa ze z tego co wiem to pompka działa tylko w trakcie otwierania lub zamykania, jak zamknie albo tworzy to nie pracuje wiec nie wiem czy nieszczelnosc ma tu cos do tego. Gdyby pracowala a rygle by nie reagowały, wtedy mozna sądzic ze nieszczelność, ale tak?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn mar 19, 2007 21:12

Jak jest nieszczelność do sama się wyłączy po ok. 10 sekundach. Może masz pecha. Mam dwa 14 letnie auta i nigdy awaria pompki się nie trafiła. Albo wcale masz nie zepsutą tylko coś z kablami jest nie tak


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » pn mar 19, 2007 21:16

Paweł Marek pisze:Jak jest nieszczelność do sama się wyłączy po ok. 10 sekundach. Może masz pecha. Mam dwa 14 letnie auta i nigdy awaria pompki się nie trafiła. Albo wcale masz nie zepsutą tylko coś z kablami jest nie tak
no tez o tym pomyslalem, dla tego teraz szukam kogos kto tez ma fabrycznego centrala w MKIII zeby podpiąc moją pompke do niego.


P.S moze jest ktos z Gdyni kto miał by ochote na małego mini spota ? :)



Awatar użytkownika
radzio_oksy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 16, 2007 00:16
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: radzio_oksy » pt mar 23, 2007 00:56

Darass pisze:kto miał by ochote na małego mini spota ?
ja bym chetnie podjechał, ale mam MKII, a z tego co wiem taka pompka nie podpasuje do MkIII



Awatar użytkownika
kolizebo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn mar 19, 2007 12:16
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Post autor: kolizebo » pt mar 23, 2007 10:56

Witam. Miałem kiedyś problem ze swoją pompką w mk2, ścieżkę mi wywaliło w scalaku i trzeba było zrobić nową za pomocą kabelka :jezor: Jak mówili koledzy wyżej, wilgoć źle działa na scalaki i najczęściej ścieżki wywala :> Pozdrawiam.


It's better to burn out than to fade away!

MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: MaciejW » pt mar 23, 2007 12:08

U mnie szlak trafil bo ją woda zalala,dziala w jedną stronie tzn tylko otwiera :(,probowal ktos to juz naprawiac ??



Awatar użytkownika
Halik82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: wt paź 03, 2006 10:05
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: Halik82 » pt mar 23, 2007 12:14

Ja tez mialem awarie pompy. Czesc plytki mi sie zalala i spalił silnik. Wysuszylem, wymienilem silnik, troche jeszcze bylo zabawy z uwtawieniem wylacznika cisnieniowo-podciesnieniowego i dziala idealnie. Tylko troche glosno chodzi ale wiem dlaczwego. Musze ja jeszcze raz rozebrac ale na razie nie mam na to czasu :)



Awatar użytkownika
kolizebo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn mar 19, 2007 12:16
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Post autor: kolizebo » pt mar 23, 2007 13:46

MaciejW pisze:U mnie szlak trafil bo ją woda zalala,dziala w jedną stronie tzn tylko otwiera :(,probowal ktos to juz naprawiac ??
pewnie masz płytkę do lutowania, sprawdź ścieżki albo podjedź do elektronika, możesz mieć tak jak u mnie było.


It's better to burn out than to fade away!

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » pt mar 23, 2007 15:28

Halik82 pisze:Tylko troche glosno chodzi ale wiem dlaczwego.
ja bym chcial zeby u mnie głośno chodziła, byle chodziła :P

teraz mam dwie niesprawne, i musze znalezc jakiegos dobrego elektronika który z tych dwóch zrobi chociaz jedną sprawną.

znacie kogos takiego w 3miescie?



Awatar użytkownika
Halik82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: wt paź 03, 2006 10:05
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: Halik82 » pt mar 23, 2007 16:03

Darass , a sprobuj rozkrecie pompke, przylaczyc do kabli i wcisnac pilota. Jesli te dwie "cewki" na plytce beda przeskakiwaly to moze byc tak ze silnik masz spalony. Wyjmij silnik i obejrz go dokladnie. Ja mialem calutki czarny i stopiona ta obudowe oplastikowa :) Jak to jest silnik to poszukaj takiego. Sa bardzo podobne silniki do tego co jest orginalnie w pompce tylko ciut krotsze ale pasuja idealnie. To są popularne silniczki na 12V do roznych urzadzen. Ja mam taki wstawiony i smiga bardzo dobrze, jedyne co musialem zrobic to maksymalnie zmienijszyc odleglosc miedzy tymi "koleczkami" na przelaczniku cisnieniowo-podcisnieniowym. Dziala juz 2 miesiace i szybko zamyka zamki.

powodzenia



Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » ndz kwie 01, 2007 23:15

sprawa centrala chyba sie wyjasniła. kilka dni temu miałem w aucie małe ognisko. podjechałem pod US i z zza kokpitu i boczka drzwiowego (kierowcy) zaczął leciec dym. popaliły sie kable w drzwiach i kilka koło skrzynki z bezpiecznikami. jakies yebane zwarcie. elektryk wyciągnął z drzwi kable zeby odbudowac wiązke, powymieniał te ktore sie rypły pod skrzynką i przy okazji zajrzał do centrala. wzial pompke i za 2 godz dzwonił zeby podjechać. okazało sie ze padła elektronika tzn sie spaliła. całe to ognisko prawdopodobnie spowodował zamek, cos go boli. teraz bedzie on ominiety, i cetral bedzie działał z pilota a nie z kluczyka. musi tylko odbudować płytke w pompce i bedzie git :) w sumie szczescie w nieszczesciu, bo przez te popalone kabelki w koncu powinienem miec cetrala z pilota razem z alarmem ;)



P.S punkta przyznaje bo opis moze sie kiedyś komuś przydac ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 270 gości