Porady dot. techniki jazdy furką

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ulmoz

Porady dot. techniki jazdy furką

Post autor: ulmoz » pt mar 11, 2005 00:26

Na poczatek powiem ze jestem mlodym kierowca, dopiero co odebralem prawo jazdy i, z tego powodu ze uwazam to forum za kompetentne, chcialbym abyscie udzielili mi pewnych rad dotyczacych techniki kazdy samochodem... chodzi mi o sprawy ktore jeszcze nie sa dla mnie w 100% jasne :)

Na przyklad ruszanie samochodem na pelnym gazie z boksujacymi kolami, tak aby nie uszkodzic sprzegla ani niczego innego. Jak prawidlowo nalezy to robic? Wciskamy sprzeglo, 1 bieg, gaz do oporu i puszczamy sprzeglo? Nie chodzi mi o maksymalne przyspieszenie, ale o start z piskiem na pelnym gazie (tak zeby poszalec na sniegu i czasami na suchym asfalcie ostro popiszczec ;) )

Dzieki za info... na pewno sie przyda :)
Pozdro



Awatar użytkownika
FosGate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 04:53
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: FosGate » pt mar 11, 2005 00:44

jak tak bedziesz robic to zycze duzych wydatkow na naprawy:)


_______________________________
www.stylepoznan.com

ulmoz

Post autor: ulmoz » pt mar 11, 2005 00:49

dlatego pytam zebym nie musial wydawac wiele na naprawy... jesli chodzi o takie zabawy to oczywiscie nie zamierzam tak robic codziennie przy kazdym ruszaniu... sporadycznie tylko, dla rozrywki.



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pt mar 11, 2005 00:58

zaciagasz ręczny na maxa wciskasz sprzegło do podłogi następnie wszucasz 1. i gazz.... i puszczasz sprzegło :)


Obrazek

Awatar użytkownika
david_p
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pt sty 07, 2005 15:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: david_p » pt mar 11, 2005 01:04

Quatro7 pisze:zaciagasz ręczny na maxa wciskasz sprzegło do podłogi następnie wszucasz 1. i gazz.... i puszczasz sprzegło :)
no i żeby kolega nowicjusz o ręcznym na końcu nie zapomniał :chytry:

[ Dodano: Pią Mar 11, 2005 00:06 ]
btw czym jeździsz w ogóle?



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » pt mar 11, 2005 01:09

kolejny szumi! Najpierw się normalnie naucz jeździć a później się bierz za szpanowanie. I poważnie jakoś kierowcy wyścigowi bardziej przykładają wagę do doskonalenia techniki jazdy a nie techniki palenia gum.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
vszywiec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 29, 2005 01:05
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: vszywiec » pt mar 11, 2005 01:10

stary czas Cie uswiadomic ....jako ze jestes mlodym kierowca bede mily i powiem ci ze piszczenie guma na asfalcie bylo fajne dawno dawno dawno temu .... jednak do tej pory co niektorzy mniej rozgarnieci kolesi nie polapali sie ze to jest wiocha i piszcza pod remiza na dyskotece ..... nie rob tego chyba ze jestes wiochmenem ale mam nadzieje ze jestes normalny.....
inna kwestia to jaranei laka na zlotach czy cos ale tam sie pali porzadnie a nie dwa obroty kol i wszystko

natomaist na sniegu nie trzeba miec ciezkeij nogi aby sie niezle pokrecic wcisaksz sprzeglo zapinasz 1 i gaz (tylko bez przesad nei gaz w podloge nie trzeba tak orac silnika ) puszczasz sprzeglo i krecisz sie( raz w lewo....... raz w prawo........ raz w drzewo )heheh


sprzedam mk2 1,6 td ---------> 696-494-279
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56922

Awatar użytkownika
david_p
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pt sty 07, 2005 15:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: david_p » pt mar 11, 2005 01:16

no właśnie... co w ogóle technika jazdy ma do wieśniackiego palenia gum... lepiej póki jest śnieg naucz się wyprowadzać auto z poślizgu, to jest zabawa, tylko uważaj na rowy :D
Ostatnio zmieniony pt mar 11, 2005 01:21 przez david_p, łącznie zmieniany 1 raz.



czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: czester » pt mar 11, 2005 01:17

GUME TEŻ TRZEBA UMIEĆ SPALIC!!!!!!!!!
MAM NADZIEJE ŻE TWOJA DZIEWCZYNA WIE COŚ NA TEN TEMAT?????????
Ostatnio zmieniony pt mar 11, 2005 01:37 przez czester, łącznie zmieniany 1 raz.



baton

Post autor: baton » pt mar 11, 2005 01:27

a czar i urok piszczenia i palenia gum szybko minie gdy będziesz musiał za nie SAM zapłacić



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pt mar 11, 2005 01:40

david_p pisze:
Quatro7 pisze:zaciagasz ręczny na maxa wciskasz sprzegło do podłogi następnie wszucasz 1. i gazz.... i puszczasz sprzegło :)
no i żeby kolega nowicjusz o ręcznym na końcu nie zapomniał :chytry:

[ Dodano: Pią Mar 11, 2005 00:06 ]
btw czym jeździsz w ogóle?
ja to przeceirz zartem puściłem :)

[ Dodano: 11 Mar 2005 12:42 ]
AEM pisze:kolejny szumi! Najpierw się normalnie naucz jeździć a później się bierz za szpanowanie. I poważnie jakoś kierowcy wyścigowi bardziej przykładają wagę do doskonalenia techniki jazdy a nie techniki palenia gum.
racja :!: bo dużo bardziej przydatne i ważniejsze jest jak porapwnie wejsći wyjsc z zakrętu przy duzej prędkosci i tym podobne zeczy niż "zapiszczenie" pod remizą...

[ Dodano: 11 Mar 2005 12:44 ]
vszywiec pisze:[...]raz w lewo....... raz w prawo........ raz w drzewo[...]
przy pierwszym czytaniu bardzo tekt mnie rozśmieszył :D :D


Obrazek

Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » pt mar 11, 2005 08:33

poszukaj sobie golego placu jakiegos parkingu na stacji pod hipermarketem gdzie nie ma samochodow...

bujnij sie lekko na 2 do 40-50 i skrec ostro ....zobaczysz co sie stanie :D

hehehehehehehehe jak kraweznika nie zlapiesz to moze sie na bok nie obalisz...

tak na serio to daj sobie spokoj z piszczeniem na asfalcie chyba ze masz za duzo kasy na przeguby sprzeglo opony...

a trendy teraz jest ....drifting hehehehehe po arabsku.... :D :D :D


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Awatar użytkownika
Sebos
سثلاخخ
سثلاخخ
Posty: 253
Rejestracja: wt paź 26, 2004 21:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebos » pt mar 11, 2005 11:06

puki jest zima i sniezek lezy polecam potrenowac na sliskim dla wlasnego bezpieczenstwa ... przynajmniej bedziesz wiedzial jak sie samochod zachowuje ...


------------------------------
pozdr
Sebos - سثلاخس
[b]I-sze OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE VWGOLF.PL !!![/b] działo sie, działo :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21501

--- VWGOLF SQUAD MAZOWSZE ---
www.vwgolf.waw.pl

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Re: Porady dot. techniki jazdy furką

Post autor: paulox » pt mar 11, 2005 13:13

ulmoz pisze:...

Na przyklad ruszanie samochodem na pelnym gazie z boksujacymi kolami, tak aby nie uszkodzic sprzegla ani niczego innego. ...
Marzenia.... Raczej nierealne żeby bez szkody dla auta :chytry: Lepiej zainteresujsie bezpieczną jazdą niż paleniem gumy. Bezpieczna nie oznacza wcale że wolna :pub: Ale nie szalej na drodze bo bedziesz mial klopoty.


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości