Golf 2 1.6D - Lekko chaczy IV bieg przy wyłączaniu ....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

arek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:09
Lokalizacja: Gdańsk

Golf 2 1.6D - Lekko chaczy IV bieg przy wyłączaniu ....

Post autor: arek » czw mar 10, 2005 15:15

Odkąd mam tego golfa to tak jest , zależnie jeszcze jak stoi , bo jak jest przechylony albo stoi gdzieś na skosie to wtedy nie chaczy IV bieg, najczęściej chaczy na prostej powierzchni jak auto stoi. Jak auto jest w ruchu to tego prawie wogóle nie czuć , ale jak jest zgaszony silnik to wtedy dość mocno zawadza coś przy wyłączaniu IV biegu.

Skrzynie mam 5 biegową.

Nie wiem właśnie co to może być :otepienie: Ktoś miał taki prypadek i wie co to może być ?


Golf Mk2 TDI 110KM Max Voll :)

stary123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sty 10, 2005 14:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: stary123 » czw mar 10, 2005 16:31

Co to znaczy że chaczy? Cięzko się wbija bieg? jeżeli tak to może, ale nie musi, być to cos ze sprzęgłem. Ja miałem podobny problem z II, cięzko się wbijała i na dodatek przy zimnym oleju w skrzyni zgrzytało przy wbijaniu II, po wymianie srzęgła wszystko jest OK.
Mozesz oczywiście zajrzeć do regulacji drązków i stanu plastikowych tulejek na drązkach zmiany biegów. Z czasem sie wycierają i moze się zdarzyc że nawet nie beda się chciały wbijać biegi. Do mkII komplecik wszystkich plastików mechnizmu zmiany biegów to koszt ok 20 zł a wymiana zajmuje godzinę.
Pozdr


******************************************
Mk2 1.6D + Mk 3 1.9 TD

arek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: arek » czw mar 10, 2005 16:49

czytaj uważnie.. Chaczy przy wyłaczaniu biegu , na zimnym jak i na ciepłym silniku tak właśnie się dzieje.
Biegi nie zgrzytają mi jak jest zimny, wszystkie biegi chodzą leciutko i gładko opróćz właśnie czwórki , co podczas wyłączenia właśnie potrafi się gdzieś "zachaczyć"

[ Dodano: Czw Mar 10, 2005 10:09 pm ]
Ktoś zna się na skrzyniach ?


Golf Mk2 TDI 110KM Max Voll :)

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » pt mar 11, 2005 22:23

stary123 pisze:Co to znaczy że chaczy? Cięzko się wbija bieg? jeżeli tak to może, ale nie musi, być to cos ze sprzęgłem. Ja miałem podobny problem z II, cięzko się wbijała i na dodatek przy zimnym oleju w skrzyni zgrzytało przy wbijaniu II, po wymianie srzęgła wszystko jest OK.
Mozesz oczywiście zajrzeć do regulacji drązków i stanu plastikowych tulejek na drązkach zmiany biegów. Z czasem sie wycierają i moze się zdarzyc że nawet nie beda się chciały wbijać biegi. Do mkII komplecik wszystkich plastików mechnizmu zmiany biegów to koszt ok 20 zł a wymiana zajmuje godzinę.
Pozdr
Mi czasem bardzo ciężko wchodzą biegi - m.in. 1... A nieraz bez zarzutu - np. na jednym skrzyżowaniu nie mogę włączyć a na drugim wchodzi pięknie... Czy to te plastki?
Gdzie kupić - jak się wymienia?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 377 gości