gasnace oswietlenie przy wlaczonych swiatlach drogowych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

gasnace oswietlenie przy wlaczonych swiatlach drogowych

Post autor: Przybek » śr mar 14, 2007 23:50

mam taki dziwny objaw ze jak wlacze swiatla drogowe to gasnie mi oswietlenie licznika a jak wlacze kierunek prawy to kontrolka na liczniku pokazuje mi ze pali sie lewy ale swieca ok i z lewym to samo
co jest ? gdzie szukac zwarcia ?
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » czw mar 15, 2007 01:00

Jeśli wcześniej tego nie było i stało się tak nagle, to zacząłbym najpierw od sprawdzenia włącznika zespolonego (manetki) kierunkowskazów - wygląda na to, że gdzieś robi zwarcie.
Jeśli kupiłeś auto i jest tak od początku - znaczy, że ktoś grzebał w kabelkach i prawdopodobnie coś źle podłączył. W tym przypadku również poszukiwania rozpocząłbym od przełącznika zespolonego.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw mar 15, 2007 07:22

Przybek pisze:gdzie szukac zwarcia ?
od zwarcia palą sie bezpieczniki,tam albo ktos łapy pchał i namieszał.
JayT pisze:wcześniej tego nie było i stało się tak nag
napisz oco kolega pytal?



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » czw mar 15, 2007 10:28

wczesniej tego nie bylo , zmienialem wszystkie lampy kierunki , zakladalem przekazniki swiatel , podswietlenie licznika i inne *#cenzura#* ale bylo ok. ostatnie modyfikacje robilem z miesiac temu a to sie stalo z dwa dni temu ,
zastanawiam sie cy z kierunkami wszystko ok. bo zarowki nie bardzo tam pasowaly mialy inny rozstaw tych bolcow na zarowce , postaram sie je dzis sprawdzic
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » czw mar 15, 2007 13:47

Przybek pisze:zastanawiam sie cy z kierunkami wszystko ok. bo zarowki nie bardzo tam pasowaly mialy inny rozstaw tych bolcow na zarowce
O jakich kierunkach piszesz - w błotniku czy w przednim zderzaku? Te "klary" w przednim zderzaku są na żarówki z bolcami położonymi asymetrycznie (przynajmniej u mnie) - a włożyłeś z bolcami symetrycznymi? Jak już je wcisnąłeś (z doświadczenia wiem, że po małych przeróbkach da się to zrobić :chytry: ), to i tak nie powinno się tak dziać, jak napisałeś:
Przybek pisze:a jak wlacze kierunek prawy to kontrolka na liczniku pokazuje mi ze pali sie lewy ale swieca ok i z lewym to samo
Objawy te wskazują na zamieszanie w elektryce, np. zamianę przewodów od lewej i prawej kontrolki kierunkowskazu.

Natomiast o te objawy:
Przybek pisze:mam taki dziwny objaw ze jak wlacze swiatla drogowe to gasnie mi oswietlenie licznika
można podejrzewać albo lewą manetkę albo znowu ktoś namieszał w wiązkach.

Przejrzałem Twój temat o modyfikacjach w aucie - widzę, że ingerowałeś w elektrykę pojazdu montując np. oświetlenie licznika. Proponuję dotrzeć do wszystkich miejsc, gdzie coś podłączałeś i sprawdzić jakość połączeń (zimne luty, czy gdzieś nie ma przerwy albo kabelek się nie obluzował i nie zwiera do innego). Zobacz też, czy wszelkie wtyczki (np. ta od licznika) dobrze siedzą na swoim miejscu i czy przewody nie mają uszkodzonej izolacji.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » czw mar 15, 2007 13:56

[quote][ O jakich kierunkach piszesz - w błotniku czy w przednim zderzaku? Te "klary" w przednim zderzaku są na żarówki z bolcami położonymi asymetrycznie (przynajmniej u mnie) - a włożyłeś z bolcami symetrycznymi? Jak już je wcisnąłeś (z doświadczenia wiem, że po małych przeróbkach da się to zrobić :chytry: ), to i tak nie powinno się tak dziać, jak napisałeś: [quote]

w zderzaku , zamowilem srebrne zarowki do kieronkow ale po wyjeciu starych okazalo sie ze powinny byc asymetryczne , ale symetryczne jakos wcislem , moze faktycznie kostka w liczniku sie obluzowaa
w sobote bede mial czas to rozbiore to jeszcze raz i posprawdzam reszte polaczen
dzieki za pomoc
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości