Trzecie światło Stopu - montaż

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Trzecie światło Stopu - montaż

Post autor: Jaceklo » sob mar 10, 2007 00:28

Planuję zamontowac 3 światło Stopu (mam na celu poprawę bezpieczeństwa, estetykę i aby lampa mi za bardzo nie przeszkadzała we wstecznym lusterku) do mojego autka i zaczałem się zastanawiac nad szczegółami mojego pomysłu - nie jestem (jeszcze) biegły w rozbieraniu samochodów.

Rozpatruję dwa pomysły:
Raz: kupić jakieś diodowe światło i przykrecić pod sufitem (do listwy trzymającej podsufitkę) l
Dwa: wykonać samemu otwory w tej listwie i bezpośrednio w niej (w oprawkach) zamocować LEDy

Podtswowe pytanie: Jak poprowadzić w estetyczny sposób kable od trzeciego stopu do żarówki stopu w lampie?
O ile listwę mocującą podsufitkę już zdemontowałem i pod nią mogę ukryć przewodzik, to dalej nie mam pomysłu jak schować go pod tapicerką. Czy moze ktos opisać jak u siebie poprowadził kabel? Co i jak odczepić?

Drugie pytanie:
Czy ktoś już próbował wiercić otwory w listwie podsufitki i w nią wsadzać LEDy (myslę oczywiście o matowych oprawkach)?


Czy pochylenie (do dołu) tej listwy nie uniemozliwi takiego montażu?
Czy taka "samoróbka" (IMHO równowazna Chińskim lampkom bez homologacji) nie jest niezgodna z przepisami?

Czekam na wszelkie uwagi i sugestie :)



Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » sob mar 10, 2007 00:35

co do kabla to poprowadzilem go ta listwa ktora trzyma podsufitke, pozniej w boczny plastik i na dol do bagaznika, wiec nic nie widac

mocowalem lamke 28 led do tej listwy od podsufitki, to znaczy przykrecalem bo jak kleilem to po jakim czasie odpadalo



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob mar 10, 2007 00:42

montaż jest naprawdę tak banalny ze nie chce mi sie go opisywać. uzyj szukaczki na dole.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jaceklo » sob mar 10, 2007 00:43

Włochaty pisze:co do kabla to poprowadzilem go ta listwa ktora trzyma podsufitke, pozniej w boczny plastik i na dol do bagaznika, wiec nic nie widac
Jak się zdejmuje boczny plastik? On też jest na takie zatrzaski jak listwa?

A w bagazniku poprowadziłeś kable na wierzchu?

Czy jak patrzysz we wsteczne lusterko nie denerwuje Cie widok stopu pod sufitem, te lampy są wysokie?



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob mar 10, 2007 00:49

Jaceklo, błagam, podjedz do mnie jutro to ci załoze , nie rozpływaj sie juz tak nad tym drobiazgiem... ;)


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jaceklo » sob mar 10, 2007 00:59

djtom pisze:Jaceklo, błagam, podjedz do mnie jutro to ci załoze , nie rozpływaj sie juz tak nad tym drobiazgiem... ;)
Nie chodzi mi tylko o to, ze chcę mieć 3 światło stopu. Ja muszę to zrobić po swojemu :), bo inaczej dopiero się będę rozpływał ;P...

Póki co bardziej jestem skory do eksperymentowania z wkłądaniem gołych Ledów w listwę....



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob mar 10, 2007 01:00

aha, no to luz :grin:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » sob mar 10, 2007 01:07

Jaceklo pisze:Jak się zdejmuje boczny plastik? On też jest na takie zatrzaski jak listwa?
teraz nie pamietam dokladnie, ale tam odkkreca sie pas i ten boczek od polki tylnej i pozniej sa same zatrzaski chyba
Jaceklo pisze:A w bagazniku poprowadziłeś kable na wierzchu?


nie, wsunolem go za blache, bo tam jest troche odstajaca
Jaceklo pisze:Czy jak patrzysz we wsteczne lusterko nie denerwuje Cie widok stopu pod sufitem, te lampy są wysokie?


ja bardzo rzadko uzywam wstecznego, powiem tak samochod widac z tylu, a i czasami lamka jest na wysokosci swiatel kierowcy jadacego za Toba :bigok:
mojego tate duzo rzeczy denerwuje w samochodzie ale jezeli go to nie denerwuje to chyba jest super :bigok:



jutro moge wszystko sprawdzic i podeslac zdjecia, nawet z widokiem w lusterku :bigok:

[ Dodano: 10 Mar 2007 17:08 ]
tak wyglada wsteczne lusterko:

Obrazek

a tej bocznej listwy nie odkrecalem, tylko podwazylem lekko i tam wcisnolem kabel. W bagazniku wypuscilem kabel tedy:
Obrazek



Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jaceklo » pn mar 12, 2007 18:39

Super :)

Teraz już mam wyrazistą koncepcję montażu :)

Dzięki za pomoc!!

[ Dodano: 25 Mar 2007 21:01 ]
Operacja zakończona sukcesem :). W paru zdaniach opiszę jak zamontowalem trzecie światło stopu do swojego Golfika, może komuś się kiedyś przyda:)

U siebie zamontowałem 14-to LEDowe światło (zakupione na pewnym serwisie aukcyjnym ;P)
Montaż rozpocząłem od poprowadzenia kabla. Zdjąłem listwę mocującą podsufitkę (jest na zatrzaski), bocznych słupków nie ruszałem. Kable poprowadziłem za osłonami bocznych słupków (z lewej strony w wersji 3D), do tego posłużył mi pręt fi.2mm z zagiętą końcówka (haczyk). Drut wsunąlem od strony bagaznika (foto poniżej, Włochaty, pozwoliłem sobie na użycie Twojego zdjęcia), jak drut wyszedł w miejscu gdzie montuje się górną listwę, zakręciłem na haku kable i drut wsadziłem z powrotem do bagaznika. - Kabel przeciągnięty :)

Światło przykleiłem do listwy (jak odpadnie, to w listwie wywiercę otwory na śruby i na kabel... Jak do tej pory lampa nie odpadła)

Zostało jeszcze podprowadzenie przewodów do instalacji elektrycznej. Instalacja Golfa jest łądnie przygotowa pod to, mam nawet specjalne gniazdo do dodatkowego stopu (3 złącza, w tym 2 masy), ale nie udało mi się znaleźć pasujacej wtyczki [może ktoś wie gdzie mogę taką kupić? i za ile?]. Ostatecznie przylutowałem przewody bezpośrednio do ścieżek od strony lampy. Gdybym nie zapomniał zabrać ze sobą rurek termokurczliwych, to pewnie wlutowałbym się bezpośrednio w przewody.

Lampa w każdym razie świeci i potwierdzily się moje przypuszczenia, ze bedzie zapalać się zauważalnie wczesniej niż dwie standardowe żarówki....

Obrazek



Awatar użytkownika
Engelbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw sty 08, 2009 01:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Engelbert » czw sty 29, 2009 16:24

Podczepiam się do starego tematu - mam trzeci stop, oryginalny z innego Golfa.

Czy ktoś z Was mógłby mi pokazać zdjęcia oryginalnego mocowania trzeciego stopu?
Jak jest zamocowane do szyby i którędy przechodzi kabel?

Z góry dzięki za pomoc :)


VW

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jaceklo » czw sty 29, 2009 23:25

Engelbert, z tego co się przyglądałem Golfom z oryginalnym trzecim światłem stopu, to ten stop jest przyklejony (obudową) do górnej części szyby.

Z tego co się orientuje kabel wchodzi w klapę (w okolicach środka chyba jest otwór) i wewnątrz klapy idzie do gumowego węża łączącego wszystkie kable idące w klapie z budą.


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 207 gości