pedał sprzegła skrzypi! co zrobic zeby przestało?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

arturo222
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr mar 07, 2007 10:14
Lokalizacja: woj.łodzkie

pedał sprzegła skrzypi! co zrobic zeby przestało?

Post autor: arturo222 » pt mar 09, 2007 17:41

pstatnio wogole nie mialem z tym problemu to sie aczelo ostatnio kiedy nadeszly cieple dni... pojawilo sie skrzypienie pedlału sprzegla wystepuje ono tylko w srodku samochodu co musze nasmarowaczeby przestało i jak tam sie dostac patrzylem to wsyztsko jest zabudowane, uzywalem wd40 ale po tym tylko chwilo przestało skrzypiec,



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » pt mar 09, 2007 18:45

to jest normalne w mk3
było juz o tym pare postów
uzyj opcji szukaj



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pt mar 09, 2007 21:53

kupic wd40 spsikac gniazdo pedalu i jak cos to linke i cieglo pod maska i bedzie git



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pt mar 09, 2007 21:55

Kto smaruje ten jedzie :bigok:
Ostatnio zmieniony sob mar 10, 2007 11:54 przez pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.



arturo222
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr mar 07, 2007 10:14
Lokalizacja: woj.łodzkie

Post autor: arturo222 » pt mar 09, 2007 22:02

wd 40 juz psiaklaem ale to tylko pomoglo na jakies kilka godin gora dzien ja wyschlo to od nowa zsie zaczelo zgrzytanie,



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob mar 10, 2007 10:42

nie wd 40 bo to bardziej czysci i wypłukuje , kup smar w areozolu jakis , nie pamietam nazwy , ale cos np na silikonie i wtedy psiknij, mnie trzeszczal jak sie linka zapiekała, tylko ze ja wymienilem linke i nagle przestalo


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » sob mar 10, 2007 10:48

Mi trzeszczalo i wd40 psiknalem i od tamtej pory nic. A bylo to w wakacje rok temu.


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob mar 10, 2007 11:20

jak nie zdejmiesz pedału sprzęgła nie przeczyścisz ośki oapierem ściernym , i jak nie przeszlifujesz otworu w pedale oraz nie nasmarujesz to zawsze będzie wracało to zgrzytanie , ale jak będziesz miał to wszystko zdjęte to nalej jeszcze oleju do linki sprzęgła , ja smarowałem chyba z pięć razy i pomagało na pół dnia ale jak przeszlifowałem to mam spokój do dziś

[ Dodano: 10 Mar 2007 10:22 ]
ośka jest pasowna w pedale i za nic zaden smar tam nie chce wleżć



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » sob mar 10, 2007 11:55

to jeszcze powiedz jak to rozebrac ;)



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob mar 10, 2007 12:08

bardzo prosto , zwalniasz linke sprzęgła koło skrzyni tylko najpierw zciśnij samoregulacje , potem wyciągnij osłone skrzynki bezpieczników , masz ją między kolumną kierownicy a skrzynką , jest troszke kombinacji bo jest na zaczepach i trzeba troszke pokombinować zeby nic nie urwać , potem wyjmujesz spręzyne co jest pod pedałem , ona jest wciśnięta , ma dwa z obu stron plastikowe wycięcia , tutaj tak samo jest troszke kombinacji , wyciągaj ją jak wciśniesz pedał ręką do samej podłogi , wtedy lepiej ją wyjąć , następnie na końcu ośki pedału sprzęgła masz zapinke , zdejmujesz ją i zsuwasz pedał z ośki , wyczepiasz linke i po robocie , następnie czyścisz smarujesz i składasz , jak sam rozbierzesz to i złozysz , gorzej jak by Ci ktoś rozebrał to potem na pewno byś nie wiedział jak poskładać



arturo222
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr mar 07, 2007 10:14
Lokalizacja: woj.łodzkie

Post autor: arturo222 » sob mar 10, 2007 16:25

pokombinowalem dzisiaj z tym pedalem pozdejmowalem te osłony ale do konca nie chcialo mi sie wszystko rozbierac posedlem na łatwizne i posmarowalem jakos i narazie spokoj ale jak pojawi sie krzyupinie za kilka dni to zrobie wsztsko od nowa i robiore czesc po czesci


człowiek cieszy sie dwa razy jak kupi i jak sprzeda

Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » sob mar 10, 2007 18:20

miś fazi pisze:bardzo prosto , zwalniasz linke sprzęgła koło skrzyni tylko najpierw zciśnij samoregulacje , potem wyciągnij osłone skrzynki bezpieczników , masz ją między kolumną kierownicy a skrzynką , jest troszke kombinacji bo jest na zaczepach i trzeba troszke pokombinować zeby nic nie urwać , potem wyjmujesz spręzyne co jest pod pedałem , ona jest wciśnięta , ma dwa z obu stron plastikowe wycięcia , tutaj tak samo jest troszke kombinacji , wyciągaj ją jak wciśniesz pedał ręką do samej podłogi , wtedy lepiej ją wyjąć , następnie na końcu ośki pedału sprzęgła masz zapinke , zdejmujesz ją i zsuwasz pedał z ośki , wyczepiasz linke i po robocie , następnie czyścisz smarujesz i składasz , jak sam rozbierzesz to i złozysz , gorzej jak by Ci ktoś rozebrał to potem na pewno byś nie wiedział jak poskładać
Dzieki fazi :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości