Coś ze skrzynią ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Daros_P
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: śr lis 29, 2006 17:12
Lokalizacja: Rabka
Kontakt:

Coś ze skrzynią ?

Post autor: Daros_P » pt mar 09, 2007 15:03

siemka od jakiegos czasu mam problem z biegami a dokładnie z jedynka i wstecznym . Jedynka trudno wchodzi a podczas wrzucania wstecznego słychać zgrzyt i napotykam mały opór, problem polega na tym że powyższe zjawisko raz jest a raz znika , ostatnio przestało samo przechodzić i coraz częściej się powtarza . Co to może być . Dzięki za info.



arturo222
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr mar 07, 2007 10:14
Lokalizacja: woj.łodzkie

Post autor: arturo222 » pt mar 09, 2007 15:09

moze to sprzegło? ja tak kiedys mialem w renowce i okzalo sie ze to sprzegło



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pt mar 09, 2007 15:26

Przed wrzuceniem wstecznego lub jeydnki wbij drugi bieg



Awatar użytkownika
pucek007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 22:34
Lokalizacja: SZY(Węgierska Górka)
Auto: Audi a6 c7

Post autor: pucek007 » pt mar 09, 2007 16:18

sprobuj podciagnac sprzeglo masz samoregulator czy samemu mozna go podciagnac ja tak zrobilem i zniknol mi problem a mialem taki sam!!



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » pt mar 09, 2007 21:09

mam to samo, sprzęgło mam z samo regulatorem, czyli co trzeba zrobić???, podobno można to jakoś ustawić, żde jest tam jakaś śruba do regulacji,ale czy ktoś wie jak to się robi???



Awatar użytkownika
pucek007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 22:34
Lokalizacja: SZY(Węgierska Górka)
Auto: Audi a6 c7

Post autor: pucek007 » sob mar 10, 2007 04:16

wydaje mi sie jak masz samoregulator to sprzeglo ci sie podciaga samo!!! czyli bedzie do wymiany ale skocz do mechanika i zapytaj a jak masz tam na koncu linki od sprzegla 2 nakretki skontrowane to poprosu podciagasz! pozdroo!



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » sob mar 10, 2007 12:23

pucek007, gdyby sprzęgło było do wymiany to objawy byłyby odczuwalne na wszystkich biegach, przeczytaj dokładnie co napisał kolega w swoim poście, chodzi o pierwszy bieg i o wsteczny, polecam też lekturę książki... :bajer:



Awatar użytkownika
daniel_dyla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw mar 06, 2008 21:53
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: daniel_dyla » ndz kwie 13, 2008 19:39

mam problem z pierwszym biegiem. przeczytałem wszystkie posty i nie natrafiłem na cos podobnego wiec zakładam nowy temat, mam nadzieje ze ktoś pomoże wiec sprawa wygląda tak, wrzucając jedynkę czasami ciężej wchodzi ale z tego co pisali inni to w miarę normalne gdy juz wrzucę jedynkę i jadę na obrotach słyszę jakieś delikatne strzelanie, chrupanie, chrobotanie ... nawet nie wiem jak to nazwać ... i delikatne trzęsienie drążka od zmiany biegów. Czuć nawet na drążku jak cos tam strzela … dzieje sie to tylko na 1 biegu na pozostałych jest OK. jak zwiększam obroty gdy chce przyśpieszyć to juz nic nie słychać. jest to denerwujące bo gdy jadę w korku na 1 i obrotach silnika to "chrobocze i chrobocze" co to może być?? patrzyłem czy jest olej - jest. poduszki pod skrzynia są w dobrym stanie. A nie chcę do mechanika od razu jechać bo trochę przerażają mnie ceny za demontaż skrzyni. Czy jest to cos poważnego czy mogę z tym jeździć??


[url]http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81346[/url]

KacDuch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 13:47
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: KacDuch » śr kwie 16, 2008 14:30

Co do sprzęgła i 1 i wstecznego to ja mam dla użytkowników MK3 taką małą uwagę sprawdźcie czy macie duże luzy na cięgach od lewarka. Przy lewym przegubie jak patrzysz z przodu samochodu masz cały ten mechanizm powinien dość sztywno chodzić a gdy macie duży luz to są tam 4 lub 3 śruby już nie pamiętam wystarczy je do kręcić i powinno pomóc



Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pelsonpnk » śr kwie 16, 2008 15:44

ja proponuję sprawdzć olej w skrzyni



Awatar użytkownika
daniel_dyla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw mar 06, 2008 21:53
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: daniel_dyla » śr kwie 16, 2008 17:15

byłem dziś u swojego mechanika i sprawdzał mi te cięgna są w porządku patrzył na wybierak itd i wiadomość była nie za ciekawa na 99 % synchronizator 1 biegu blokuje cos i to on tak strzela. mówił ze na razie można z tym jeździć jak całkiem siadzie to „będziemy myśleć” co dalej hehe :D mówił żebym delikatnie wbijał jedynkę i powinno śmigać jeszcze pale ładnych tys. :grin: :grin:


[url]http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81346[/url]

Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » śr kwie 16, 2008 21:20

Daros, poczytaj to i spróbuj wyregulować, może będzie lepiej, pozdrawiam.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
Dopiero zauważyłem, że to stary post, ale może komuś sie przyda :grin:
Ostatnio zmieniony śr kwie 16, 2008 21:22 przez Ryszardo, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 379 gości