chlodnica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pablohasan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sty 24, 2007 15:30
Lokalizacja: Olsztyn

chlodnica

Post autor: pablohasan » czw mar 08, 2007 21:26

Mam problem mianowicie chlodnica mi sie nie chce wlaczac nie wiem kiedy powinna sie zalancza ale mysle ze przed zapaleniem czerwonej lampki robilem zwarcia na kablach przy czujniku temperatury wentylator dziala wiec w czym problem ???


Mario Olsztyn

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 08, 2007 21:31

Orientacyjnie wentylator się włącza po przekroczeniu wskazówki temperatury środka na skali. Pewnie włącznik masz do wymiany, albo nie czekasz wystarczająco długo żeby się rozgrzał.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pablohasan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sty 24, 2007 15:30
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: pablohasan » pt mar 09, 2007 09:32

dzieki ale wiesz ja wymienialem czojnik tremperatury moze zle podlaczylem kable ??
moze masz jakies informacje jak podlaczyc te wszystkie przewody aby jak najwczesniej wlanczal sie wentylator a pro po co moglo by jeszcze szlak trafic ??


Mario Olsztyn

Kamilos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 03, 2007 21:14
Lokalizacja: Trzebiel/Czaple

Post autor: Kamilos » pt mar 09, 2007 12:31

Przy czujniku nieda sie żle podłączyć dlatego że czujnik włącza obwód,poprostu jak osiągnie odpowiednią temperature daje przejście.Sprawdz w którym z kabli masz prąd i najwyżej przemień go.A to kiedy sie włącza zależy od czujnika sprawdz na nim jest napisane może czujnik jest walnięty to też sie zdarza skoro na złączanie kabli wentylator działa.


kamilos

master84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 06, 2007 17:10
Lokalizacja: Sławno

Post autor: master84 » pt mar 09, 2007 13:33

Siema pablohasan. Ja też miałem taki problem. Sprawdz tak czy wszystko działa. Nalej płynu do zbiorniczka tak ponad połowe nie zkręcaj korka. Odpal silnik i poczekaj kilka minut żeby się zagrzał. Kiedy płyn się nagrzeje to podniesie się jego poziom w zbiorniczku. Kiedy wskazówka temp. będzie na środku to powinien załączyć się wentylator i poziom płynu powinien opaść. Jeżeli będzie wszystko tak jak napisałem to wszystko jest OK. :bigok:



pablohasan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sty 24, 2007 15:30
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: pablohasan » pt mar 09, 2007 18:24

spoko sprawdze............

[ Dodano: 10 Mar 2007 15:23 ]
a wiecie jak zrobic wlacznik wentylatora ??????/ ktos z was taki zrobil jak sie sprawdzal w uzyciu ??


Mario Olsztyn

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 349 gości