Czy opłaca się remontować silnik ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

master84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 06, 2007 17:10
Lokalizacja: Sławno

Czy opłaca się remontować silnik ?

Post autor: master84 » czw mar 08, 2007 16:02

Czy opłaca się robić silnik czy lepiej go wymienić.

[ Dodano: 08 Mar 2007 15:03 ]
Mam golfika II 1.8 GT. Silnik bierze olej i płyn chłodniczy. Pewnie to uszczelka pod głowićą i pierścienie. Jak sądzicie lepiej jest go robić czy wymienić ?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw mar 08, 2007 16:30

wydaje mi się ze lepiej go zrób !!!!!poniewaz przy zakupie innnego nie wiesz co w nim siedzi



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Post autor: macbu » czw mar 08, 2007 16:36

popieram lepiej zrobic samemu i wiedziec co sie ma :)))


Macbu

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw mar 08, 2007 17:46

Za dobry silnik też będziesz musiał trochę zapłacić. Jeśli miałbym możliwość kupić silnik z naprawdę pewnowe źródla to bym wymianiał. Ale kto ma takie źródło...:)
Raczej chyba remont. To jeszcze zależy w jakim stanie jest twój silnik. Jeśli mocno dostał w d..ę to koszt remontu może być bardzo duży i nieopłacalny.
Jeśli bierze olej i płyn chłodniczy to nie jest tak tragicznie. Ale jeśli telepały juz tłukł się na panewkach, nie trzymał ciśnienia oleju to koszty zaczną się zdecydowanie powiększać.



Awatar użytkownika
DropyDrop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: wt lut 06, 2007 10:48
Lokalizacja: Łomianki Czytaj wstecz aw-W
Kontakt:

Post autor: DropyDrop » czw mar 08, 2007 17:55

Uwazam ze sam powinienes ocenic czy sie oplaca remontowac czy wymieniac. Wiesz jak sie sprawuje jak ci pali , jak chodzi ocen wlasnym okiem. Bierze plyn i olej , przeszedlem przez ten temat. Nie byla to uszczelka ani pierscienie. Pekla glowica. Stwierdzilem za nie oplacalne wymiana glowicy i sprzedalem samochod z usterka , a potencjalni nabywcy nie mieli o tym pojecia :bajer:
Przy tych objawach raczej nie sa to pierscienie. Prawdopodobnie jest to uszczelka co wcale nie jest az tak drogie. Ja bym sprzedal ten sacmochod. Chyba ze masz sentyment to naprawiaj.


. . . zero kierunkowy , jestem Kajtek . . .
Pozdrawiam Wszystkich Dobrych Ludzi !
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images23.fotosik.pl/197/a6cf292d9b030d23.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » ndz mar 11, 2007 15:29

DropyDrop,
Pekla glowica. Stwierdzilem za nie oplacalne wymiana glowicy i sprzedalem samochod z usterka , a potencjalni nabywcy nie mieli o tym pojecia :bajer:
nie masz się czym chwalić...żałosne....bez komentarza


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » ndz mar 11, 2007 15:50

Bossman pisze:DropyDrop,
Pekla glowica. Stwierdzilem za nie oplacalne wymiana glowicy i sprzedalem samochod z usterka , a potencjalni nabywcy nie mieli o tym pojecia :bajer:
niemam pytań do CIebie gośćiu. Przez takich jak ty na golfy sie mowi ze złomy itd. Nie powinno Cie byc na tym forum.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

david81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 16:06
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: david81 » ndz mar 11, 2007 17:31

ja bym się na twoim miejscu tak nie cieszył,bo za wady ukryte ty odpowiadasz,jeżeli pojadą do rzeczoznawcy i to wyjdzie ,mogą oddać z powrotem tego złoma, :dzida:


mk2 vr6 robi się ;-)

adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » ndz mar 11, 2007 17:47

DropyDrop, widac ze VW traktujesz jak kazda inna marke... Ja bym z takiego powodu nie sprzedal mojego golfa... kupilbym glowice i wiem czym jezdze no i sentyment... Jak wiekszosc ludzi na forum traktuje swoje autka prawie jak czlonkow rodziny ale ty "kolego" widac ze chyba przypadkowo kupiles vw...
a wracajac do tematu to lepiej wyremontowac swoj motorek niz pakowac sie w jakis inny... przynajmniej wiesz co masz :bigok:



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » ndz mar 11, 2007 21:50

david81 pisze:ja bym się na twoim miejscu tak nie cieszył,bo za wady ukryte ty odpowiadasz,jeżeli pojadą do rzeczoznawcy i to wyjdzie ,mogą oddać z powrotem tego złoma, :dzida:
:pub:


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz mar 11, 2007 22:03

Bossman pisze:Pekla glowica. Stwierdzilem za nie oplacalne wymiana glowicy i sprzedalem samochod z usterka , a potencjalni nabywcy nie mieli o tym pojecia :bajer:
brzydko tak się nie robiale chociaz jestes szczery :bajer:



Awatar użytkownika
wujekgoodadvice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 15:09
Lokalizacja: Siemianowice
Kontakt:

Post autor: wujekgoodadvice » ndz mar 11, 2007 22:23

Jakby ten koleś był szczery to by powiedział kupującemu że jest problem.Jest cwaniakiem który każdemu z nas na tym forum mógł/może zrobić takie samo świństwo.Żałosne :/


[b]kupie Audi 80 b4 zdecydowanie:)[/b]

Awatar użytkownika
DropyDrop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: wt lut 06, 2007 10:48
Lokalizacja: Łomianki Czytaj wstecz aw-W
Kontakt:

Post autor: DropyDrop » pt mar 16, 2007 13:09

Śmiesza mnie panowie wasze komentarze. Po pierwsze jak kolega napisal ,,kupilem VW przyopadkiem i nie mam senstymentu'' , problem dotyczyl marki BMW E30. Jaki rzeczoznawca o czym ty mowisz , czlowieku ja ta beemke sprzedalem za 3000zl , byla ona z 89r. a koszt tego wszytskiego co chcialem zrobic wynioslby 2000zl. Zalosni to wy jestescie piszac te glupoty. Wystarczajaco wlozylem pieniazkow w te auto , po za tym wy wszyscy ktorzy sie madrzycie wyzej to jestescie tacy mocni na forum , w gadce i slwoach , a jezeli byscie trafili na taka sytuacje to byscie uciekali ze swoim autem tylko by sie iskry sypaly. Napewno kazdy z was zagralby matke Terese z Kalkuty i przyznawal by sie do tego ze auto ma usterke. Jest to smieszne i jak to mowicie zalosne. No chyba ze macie duze fundusze na kontach to rozumiem , mozna ja wtedy sprzedac E30 za 500zl , czemu nie , potem sobie pojdziecie do salony szczesliwym krokiem i kupicie M5 za 200 000zl. Czemu nie ? Bogatym wszystko wolno. Ja natomista nie naleze do bogatych ludzi i sytuacja wyzej opisana wydawaje mi sie normalna dla podanych przezemnie okolicznosci.

Aha i jeszcze jedno.
Nie zycze sobie takich okreslen w stosunku do mnie : nie powinno byc mnie na tym forum , przes takich jak ja na Golfy mowia zlomy , cfaniaczek powinnien byc stad usuniety.
Przypomne szanownym kolega , ktorzy tak mnie okreslaja , bo chyba najwyrazniej maja problemy z czytaniem lub wzrokiem ze sytuacja dotyczyla starego zajechanego przezemnie BMW E30 a nie VW , wiec moja obecnosc na tym forum uwazam za jak najbardziej sluszna , i to nie przezemnie moiwa na Golfy zlomy bo ta marke bardzo szanuje.
Skonczmy ta dyskusje ktora nie ma sensu. Gdyby wszyscy byli tacy honorowi jak , prawi i sprawiedliwi jak koledzy wyzej to swiat byl by cudowny.


. . . zero kierunkowy , jestem Kajtek . . .
Pozdrawiam Wszystkich Dobrych Ludzi !
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images23.fotosik.pl/197/a6cf292d9b030d23.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Dzaba83
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: sob sie 26, 2006 08:59
Lokalizacja: Ostrow wlkp
Kontakt:

Post autor: Dzaba83 » pt mar 16, 2007 14:03

poczesci ma racje, moze nie jeden z nas by tak postapił bedac w takiej sytuacji...

tak to juz jest duzo jest takich ludzi - kazdy aby patrzy jak najlepiej do siebie. A przy zakupie nikt nie jest sie w ciagu 30 min dostrzec wszystkoch usterek, wszystko wychodzi pozniej w praniu

ja tam od samego poczatq jestem za VW chociaz bym sprzedał to i tak nastempca bedzie VW mlodsza III badz IV

wracajac do tematu, najprawdopodobniej bym silnik wyremontował mniej wiecej wiesz co go boli i wiesz czym jezdzisz a kupujac nowy ( uzywany ) nie znasz jego przeszłosci.

Kolega po okazyjnej cenie kupil silnik do Opla Astry dieselka w turbinie z duzo mniejszym przebiegiem tego co mial, zmienil zrobil niecałe 2000 km i sie rozsypał


posłużę Vagiem

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 356 gości