Zapadniety drazek zmiany biegow w MK2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Metoda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 22, 2005 13:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Zapadniety drazek zmiany biegow w MK2

Post autor: Metoda » pn mar 07, 2005 19:36

Witam
Mam pewien problem mianowicie mam delikatnie zapadniety drazek o jakies 5mm w dol a nie wiem czy to jakas sprezyna sie wyrobila czy cos innego. Przez to moge wrzucac wsteczny bez wciskania drazka co nie jest zbyt ciekawe. a jak podciagam drazek do gory to opada. Wiecie moze jak rozebrac drazek albo ten przegub pod spodem moze wymiana jakiejs sprezyny by pomogla???



Awatar użytkownika
dragonB2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt gru 24, 2004 13:42
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: dragonB2 » pn mar 07, 2005 20:42

czeba zgladnac pod tapcerke i sprawdzic co w trawie piszczy
a moz epoprostu ci sie shortshifter robi :bigok:



Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » pn mar 07, 2005 22:52

Zdejm mieszek i zobacz, czy Ci nie zeskoczył seger (taka zawleczka pierścieniowa) z rowka na drążku, jeżeli tak- wciśnij z powrotem, jeżeli po wciśnięciu luźno się obraca w rowku, wymień na nowy, bo Ci ponownie wyskoczy.
Taki seger kosztuje ok. 1 zł (!), zmierz średnicę drążka (nie w rowku) i poproś o "seger zewnętrzny na wałek" o takiej średnicy.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
Metoda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 22, 2005 13:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Metoda » wt mar 08, 2005 12:28

Heh dzieki za info jak tylko sie dostane do autka to sprawdze co i jak. Czytalem jeszcze na forum ze mozna wymienic zestaw tych wszystkich tulejek i ta cala kulke ( jablko) tylko pytanie czy to ma sens... ale mimo wszystko :pub: za rade



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » śr mar 09, 2005 16:25

heja , mialem taki sam problem opadniety drazek w dol wkurzalo mnie to ze wlasnie wchodzil wsteczny zamiast jedynki dopiero jak podniaslem to bylo ok , ale u mnie wytarl sie wlasnie to "jablko" albo i podstawa , wiec podlazylem pod to jablko troche grubszej gumy nasmarowalem towotem i teraz jest ok i juz troche jezdze na tym , moze to i glupi pomysl ale dziala i sprawuje sie bez problemu biegi wchodza elegancko. pozdro :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 491 gości