Montaż bagażnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Montaż bagażnika

Post autor: mmksk » sob mar 03, 2007 22:02

Witam
Zastanawiam się nad kupnem i montażem bagażnika dachowego tzn. chciałbym moim MK3 - "3 drzwiowy" przewozić rowery i zastanawiam się w jaki sposób mozna zamontować bagażnik dachowy. Na dachu w rynienkach sa plastikowe listwy i tam sa zaznaczone miejsca gdzie chyba należy zamontować taki bagażnik. Czyli muszę w tych miejscach wyciąć te plastiki aby zamontować bagażnik? Bagażnik mocuje się do rynienek? Chyba raczej nie trzeba nic wiercić w dachu. Jeśli ktoś ma jakieś wiadomości na ten temat to proszę o pomoc.
Dzięki



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob mar 03, 2007 22:06

nic nie wycinasz zaraz dostaniesz opis



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1002
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » sob mar 03, 2007 22:07

Nic nie wycinasz!!! Po prostu odginasz gumę w miejscach odznaczonych i wsuwasz mocowanie bagażnika do rynienki. Potem skręcasz kluczem bagażnik i gotowe. Odpowiednio zamontowany trzyma mocno, gwarantuję bo też tak wożę rowery.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

wczyz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn cze 13, 2005 18:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wczyz » sob mar 03, 2007 22:09

Witam! Nic nie trzeba wiercić, nie trzeba kombinować. Pod gumową listwą jest rynienka, która jest wyprofilowana w kształt litery S. Ja mam bagażnik THULE i montaż polega na wsadzeniu "nóżek" w to S i poprostu dokręcanie śrub. W ten sposób skracasz belkę bazową i zaciskasz w rynienkach. Oczywiście bagażnik montujesz w miejscach, w których są strzałki. Ja kupiłem ten bagażnik na allegro za chyba 190zł. Jest wart swojej ceny, z tym, że nowy to wydatek rzędu 400zł... Poszukaj używanego, jest to model tylko i wyłącznie dla MK3. Nie pasuje do innych aut. Acha, pasuje do 3 i 5 drzwiowego nadwozia. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob mar 03, 2007 22:09




mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » ndz mar 04, 2007 17:46

Wielkie dzięki za pomoc. Punkty dodane.



Zoltar70
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 12:14
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Zoltar70 » sob wrz 20, 2008 12:23

Dragon, Witam. Mam pytanko apropos bagaznika dachowego do MK3. Jak trzymają się rynienki pod względem rdzy ? Czy muszę demontować, czy może zostawić na stałe ? Bo dosyć często będę woził łódeczkę nad wodę.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości