Przeciek w bagażniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Przeciek w bagażniku

Post autor: felicjator » sob mar 03, 2007 19:56

Jakis czas temu odkryłem, że pod tapicerką z lewej strony w bagażniku jest wilgoć. Jest dośc mokro, nie ma kałuży wody która spływałaby do koła zapasowego. Natomiast nieustannie tapicerka jest, jak włożę pod nią rękę jest wilgotna/mokra.
W ogóle problem odkryłem po zamontowaniu czujników parkowania, kiedy pewnego ranka po deszczu zamokła mi centralka i nieustannie biper od czujnika piszczał - okazało się, że centralka umieszczona pod tapicerką, za tylnymi światłami zamokła i zrobiło sie zwarcie.
Byłem w autoryzowanym serwisie Skoda/VW na sprawdzeniu szczęlności i nic nie znaleźli. Podejrzewali, że albo uszczelka klapy przepuszcza albo nieszczelna jest tylna lampa. Ale na przypuszczeniach i testach się skończyło. Kazali obserwować no i nadal jest wilgoć.
Jakieś sugestie, rady?


auta kwitnące wiśnią

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob mar 03, 2007 20:04

szyber dachu nie masz???



wczyz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn cze 13, 2005 18:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wczyz » sob mar 03, 2007 20:11

Ostatnio był taki temat. Wszyscy obstawiali na uszczelkę tylnej lampy i się sprawdziło. Sprawdź to najpierw. Pozdr.



Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » sob mar 03, 2007 20:36

dziejo pisze:szyber dachu nie masz???
Nie mam :)
wczyz pisze:Ostatnio był taki temat. Wszyscy obstawiali na uszczelkę tylnej lampy i się sprawdziło. Sprawdź to najpierw.
ASO tez na to stawiało i na próbie szczelności im ta uszczelka nie wyszła. No może jednak, no bo co innego?


auta kwitnące wiśnią

Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » sob mar 03, 2007 20:52

Zdejmij tapicerke ile $ie da,wytrzyj dokladnie w$zy$tko a na$tepnie weź węża lub wiadro i walnij $trumieniem wody po lampach,na lini zderzaka i lamp oraz po nadkolach(jak $ie da to od $podu) a potem klapa do góry i macanie-gdzie pojawiła $ię woda. Najpro$trza metoda i najtań$za,a jak zlokalizuje$z to $ilikon itd. Ja ob$tawiam jednak lampę.


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » sob mar 03, 2007 20:54

Moze to jednak zapchane kanaliki? Tylko czy one tez przebiegaja w bocznych ściankach bagażnika, w autach bez szyberdachu?


auta kwitnące wiśnią

Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » sob mar 03, 2007 21:23

PRZEBIEGAJĄ BO ODPROWADZAJĄ WODĘ Z DACHU W MIEJSCACH GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ BAGAŻNIK NA DACH.POD TĄ GUMOWĄ USZCZELKĄ KTÓRA IDZIE PRZEZ CAŁY DACH.


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » sob mar 03, 2007 21:49

ktoredy przebiegaje te kanaliki znaczy gdzie jest ich koniec, bo tesh z tym walcze wyjalem uszelke lampy ale wyglada zdrowo, przy skladaniu posmaruje cieniutko siliconem


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » sob mar 03, 2007 22:00

preker20 pisze:ktoredy przebiegaje te kanaliki znaczy gdzie jest ich koniec,
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... 2f5aeffd8b
Post inek01.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » sob mar 03, 2007 22:01

no kończy się toto gdzieś obok chlapaczy przy nadkolach.Nie wiem dokłądnie ale po umyciu fury woda zawsze leci w tych miejscach.proponuje mini żmijkę lub próbę wody.


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

wczyz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn cze 13, 2005 18:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wczyz » sob mar 03, 2007 22:28

lordmatej pisze:PRZEBIEGAJĄ BO ODPROWADZAJĄ WODĘ Z DACHU W MIEJSCACH GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ BAGAŻNIK NA DACH.POD TĄ GUMOWĄ USZCZELKĄ KTÓRA IDZIE PRZEZ CAŁY DACH.
Kurczę, wydaje mi się, ze kanaliki są tylko w wersjach z szybrem. Nie raz montowałem i zdejmowałem bagażnik i żadnych otworów pod gumową listwą nie mam.
felicjator - jeżeli nie masz szybra, to (jak już pisałem) najprawdopodobniej lampy. Przeprowadź próbę wody (jak pisze lordmatej) ale niestety nie zawsze to wychodzi. U mnie jak się lało pod dywanik z przodu, to próba wody nic nie dała. Jak lałem z wiadra, to było sucho, jak padał deszcz, to było mokro. Złośliwośc rzeczy martwych (wiem, wiem, Golfów do nich nie zaliczamy:-)). A okazało się, że to jednak szyber. Pozdr.



wojtas.l
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 22:01
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: wojtas.l » sob mar 03, 2007 22:35

Proponuję abyś oglądnął jeszcze czy nie masz nieszczelności w miejscu zgrzania blach pod tylnymi lampami.
Otóż zdzrzyć się może że przy ałożeniu że miałeś nawet lekko puknięty samochód z tyłu to pouściły tam właśnie zgrzewy i woda która spływa z tylniej klapy bagarznika odbijając się od zderzaka może się dostawać w szczelinę - Często w tym właśnie miejscu blacha lubi korodować. Jeżeli tak jest to proponuje użyć niewielką ilość silikonu spróbować wypełnić tą szczelinę.
Z tego co wiem to jest miejsce najczęstszych nieszczelności i tam jest możliwość przedostawania się wody do środka bagażnika.
Druga możliwość to uszkodzona uszczelka pod lampą (tylnią)
Trzecia możliwość to sprawdz po otwarciu klapy bagażnika poprawność zamontowania gumowej rury e którą wpuszczone są przewody do klapy Rura ta jest w górnej części karoserii po otwarciu klapy.



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » sob mar 03, 2007 22:42

rynienki w dachu są wszędzie-bez względu na szyberdach lub jego brak.


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » ndz mar 04, 2007 12:37

Poszperałem w forum i znalazłem 8 mozliwych przyczyn przecieku:
1. nieszczelna lampa – odkręcić, przesmarować uszczelkę
2. uszczelka klapy
3. zapchane kanaliki odprowadzające wodę z dachu/szyberdachu – wylot w tylnych w nadkolach koło chlapaczy
4. nieszczelność wężyka spryskiwaczy tylnej szyby
5. nadkola – gumowe zatyczki w podłodze (są też z przodu pod fotelami)
6. nieszczelność w miejscu zgrzania blach pod tylną lampą nad zderzakiem
7. poprawność zamontowania gumowej rurki osłaniającej przewody wpuszczone do klapy bagażnika
8. z boczków gdzie wychodzą pasy bezpieczeństwa pasażera


auta kwitnące wiśnią

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości