zna ktoś ten olej?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

zna ktoś ten olej?

Post autor: pawel3 » czw mar 01, 2007 23:02

witam i jak w temacie, byłem dziś w sklepie bo wymiana oleju się zbliża i sprzedawca zaproponował mi taki oto olej (jak twierdzi jedyny nie rozlewany jeszcze u nas,podobno z niemiec) o nazwie- GENUINE z firmy GM.(chyba to znaczy że to General Motors?),takie ma oznaczenia ACEA A3 B3 ,API SL/CF ,dostępny w trzech rodzajach synt.,połsynt., i minerał. twierdził że dużo mu tego schodzi i że pytają ludziska o ten olej
jaka jest wasza opinia??? aha... za połsyntetyk 10W40, 5L cena 60 zł
co o tym sądzicie,warto???



MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: zna ktoś ten olej?

Post autor: MZiobro » czw mar 01, 2007 23:07

pawel3 pisze:witam i jak w temacie, byłem dziś w sklepie bo wymiana oleju się zbliża i sprzedawca zaproponował mi taki oto olej (jak twierdzi jedyny nie rozlewany jeszcze u nas,podobno z niemiec) o nazwie- GENUINE z firmy GM.(chyba to znaczy że to General Motors?),takie ma oznaczenia ACEA A3 B3 ,API SL/CF ,dostępny w trzech rodzajach synt.,połsynt., i minerał. twierdził że dużo mu tego schodzi i że pytają ludziska o ten olej
jaka jest wasza opinia??? aha... za połsyntetyk 10W40, 5L cena 60 zł
co o tym sądzicie,warto???
to jest poprostu olej rozlany dla opla....i nic wiecej....Mysle ze to jest jakies badziewie (nawet nie org, oplowskie) bo cos cena dziwna conajmniej jest... :bigok: Wez lepiej jakiegos Mobila,Castrola lub Elfa



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » czw mar 01, 2007 23:11

MZiobro, no właśnie ta cena mnie coś dziwi....,jakby to był dobry olej to by chyba tak mało nie kosztował,chyba że postawili na ilość z myślą ze dużo będzie schodzić to i dużo zarobią na tym, ja jeżdże na elfie póki co i jest ok.,



MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » czw mar 01, 2007 23:19

pawel3 pisze:MZiobro, no właśnie ta cena mnie coś dziwi....,jakby to był dobry olej to by chyba tak mało nie kosztował,chyba że postawili na ilość z myślą ze dużo będzie schodzić to i dużo zarobią na tym, ja jeżdże na elfie póki co i jest ok.,
wiesz wedlug mnie cena idzie razem z jakoscia...nie da sie w dzisiajszych czasach zrobic czegos super za mala kase...tak samo jest z olejami..porzadne wiecej kosztuja i koniec tematu :hmm: Jak jezdzisz na Elfie(polsyntetyku czy mineralnym ) to zalej taki sam..lub innej renomowanej marki pamietaja o tym by byl tej samej klasy(jak polsyntetyk to lej polsynetyk) Aha i nie ma czegos takiego jak olej specjalnie do lpg czy ON to jest marketingowa sciema.Olej z jednej "beczki" jest lany pod paroma markami i np.polsyntetyk 10W/40 jest potem sprzedawany jako BP,Veedol Plus,Castrol GXL- w Polsce castrol Magnatec ,i rowniez jako olej do tylko :grin: diesla czyli castrol GTD :grin: nie moge z ludzi ktorzy sie na to nabieraja i wierza ze to sa specjalne oleje do diesla :rotfl:
Ostatnio zmieniony pn lis 12, 2007 15:49 przez MZiobro, łącznie zmieniany 1 raz.



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » czw mar 01, 2007 23:31

MZiobro, tak o tym już gdzieś słyszałem zę tak się robi, ale tylko w naszym kraju tak można trafić że zamiast np. pólsyntetyka to leją np. mineralny do butelek, o tym też słyszałem że tak się robi. czyli tak naprawdę nie wiemy na czym jeździmy, biorąc pod uwagę to że rozlewają prawie wszystko u nas...



MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » czw mar 01, 2007 23:35

:otepienie:
Ostatnio zmieniony pn lis 12, 2007 15:38 przez MZiobro, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pt mar 02, 2007 00:34

tu masz podobny topik
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=86887
ja polecam lejemy go w rodzinie do kilku aut i bez najmniejszych kłopotów
nie ma co urabiac teorii jak ma klasę SL/CF to spełnia wyższe normy niż np. Lotos, ja osobiści z droższych to kupowałbym tylko Shell'a 10W40 :bigok:

[ Dodano: Czw Mar 01, 2007 23:36 ]
MZiobro pisze:
pawel3 pisze:MZiobro, tak o tym już gdzieś słyszałem zę tak się robi, ale tylko w naszym kraju tak można trafić że zamiast np. pólsyntetyka to leją np. mineralny do butelek, o tym też słyszałem że tak się robi. czyli tak naprawdę nie wiemy na czym jeździmy, biorąc pod uwagę to że rozlewają prawie wszystko u nas...
a u nas to wszystko mozliwe....cale szczescie ze ja mam dostep do oleju prosto z rafinerii i na bank wiem co biore :hmm: Kup olej Veedol....u nas nie znana marka ale mozesz byc pewien ze tego nie rozlew sie w polsce a olej jest produkcji BP!!
I to gwarantuje że jest dobry, tak ? moim zdaniem równie dobrze prawdziwa może byc teoria że markowe oleje sprzedawane w Polsce robi po prostu rafineria gdańska czy jakakolwiek inna u nas w kraju ... dlatego uważam że nie ma co przepłacac, a pod względem ceny i właściwości (mowię z własnego doświaczenia) ten olej Opla jest OK.
Ostatnio zmieniony pt mar 02, 2007 00:42 przez ppoll27, łącznie zmieniany 1 raz.


TDPower

MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » pt mar 02, 2007 00:38

ppoll27 pisze:tu masz podobny topik
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=86887
ja polecam lejemy go w rodzinie do kilku aut i bez najmniejszych kłopotów
nie ma co urabiac teorii jak ma klasę SL/CF to spełnia wyższe normy niż np. Lotos, ja osobiści z droższych to kupowałbym tylko Shell'a 10W40 :bigok:

[ Dodano: Czw Mar 01, 2007 23:36 ]
MZiobro pisze:
pawel3 pisze:MZiobro, tak o tym już gdzieś słyszałem zę tak się robi, ale tylko w naszym kraju tak można trafić że zamiast np. pólsyntetyka to leją np. mineralny do butelek, o tym też słyszałem że tak się robi. czyli tak naprawdę nie wiemy na czym jeździmy, biorąc pod uwagę to że rozlewają prawie wszystko u nas...
a u nas to wszystko mozliwe....cale szczescie ze ja mam dostep do oleju prosto z rafinerii i na bank wiem co biore :hmm: Kup olej Veedol....u nas nie znana marka ale mozesz byc pewien ze tego nie rozlew sie w polsce a olej jest produkcji BP!!
I to gwarantuje że jest dobry, tak ?

Gwarantuje ze jest napewno taki jak pisze na opakowaniu a ja moge zagwarantowac ze jest bardzio dobry.



Awatar użytkownika
cyra
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:19
Lokalizacja: Grochów- Warszawa
Kontakt:

Post autor: cyra » wt paź 30, 2007 10:19

używam tego oleju i nie widze różnicy pomiedzy nim, a mobilem s, ktory lalem do tej pory, oczywiscie oprocz roznicy w cenie :bigok:
Ostatnio zmieniony wt paź 30, 2007 10:26 przez cyra, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości