Alarm MK4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piter_golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:15
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Alarm MK4

Post autor: piter_golf » ndz lut 25, 2007 18:08

Witam serdecznie. Chciałbym założyć sobie alarm do VW GOLF IV. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć w które przewody trzeba się wpiąć żeby mieć odcięcie zapłonu, a także żeby podłączyć się do fdabrycznego centralnego zamka?



greg

Post autor: greg » ndz lut 25, 2007 18:46

zaraz - jak masz orginalnie centralny to masz z alarmem, tylko wyłączona syrena i sygnał zamykania otwoerania (bo to w Niemczech zabronione)



piter_golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:15
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: piter_golf » ndz lut 25, 2007 18:51

Centralny jest tylko bez pilota więc nie wiem czy jest alarm. A jeśli jest alarm to ma on odcięcie zapłonu? A jeśl chciałbym mieć go na pilota i żeby działała syrena i otwierał drzwi to jak to zrobić?



greg

Post autor: greg » ndz lut 25, 2007 18:53

kupujesz pilota tj kluczyk z pilotemm - przekłądasz gratki tj pastylkę immo i grot. Podpinasz kompa i ustawias ztj zgrywasz pilota w kluczyku z modółem komfortu, a następneiw opcjach włączasz miganie kierunków, wycie itd

[ Dodano: Nie Lut 25, 2007 5:55 pm ]
zdjać osłonę tj plastiki odczytać numer na module komfortu
jak numer jest na pilota to pilot zadziała, jak nie to trza przerobić przełozyć modół i zastosować się di instrukcji którą ostatnio załączałem a której nikt mi nie przetłumaczył (bo po japońsku ale za to ze zdjeciami)

[ Dodano: Nie Lut 25, 2007 5:59 pm ]
instrukcję masz tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=85557



piter_golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:15
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: piter_golf » ndz lut 25, 2007 19:05

a jeśli chciałbym założyć nowy alarm (bo chyba taki wyjdzie taniej) to pod co i czy oczywiście jest możliwośc podpiąć sie zeby było odcięcie zapłonu i centralny działał?



greg

Post autor: greg » ndz lut 25, 2007 19:06

da radę

[ Dodano: Nie Lut 25, 2007 6:08 pm ]
piter_golf, najpierw sprawdź co masz, bo po co wydawać kasę jak masz juz alarm z centralnym i tylko dokupić kluczyk z pilotem za 100zł?



piter_golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:15
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: piter_golf » ndz lut 25, 2007 19:10

No tak, ale pewnie zaprogramowanie komputera też kosztuje i to wcale nie mało



greg

Post autor: greg » ndz lut 25, 2007 19:13

no nie żartuj - z tymi kosztami programowania - tyle co podpięcie. Instrukcję mogę ci wysłać po polsku co maja wklikać



piter_golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:15
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: piter_golf » ndz lut 25, 2007 19:27

OK, tylko powiedz mi jak mam sprawdzić czy mam ten alarm czy nie? I co powinienem kupić, gdzie podjechać programowac i wogóle. I jeśli moge prosić to podeślij mi na maila to co powinni mi w razie czego wklikać



greg

Post autor: greg » ndz lut 25, 2007 19:34

piter_golf, weź no kliknij sobie link zamieszczony wyżej przeze mnie -- zobaczysz gdzie jest ten modół, znajdziesz odczytasz symbol to pogadamy. Adres mail wskazany by był...

[ Dodano: Nie Lut 25, 2007 6:36 pm ]
Obrazek



piter_golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:15
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: piter_golf » ndz lut 25, 2007 19:36

piter_golf@wp.pl
Jak odczytam numer to sie odezwe. Na razie wielkie dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz lut 25, 2007 22:18

piter_golf pisze:A jeśli jest alarm to ma on odcięcie zapłonu?
jeżeli jest alarm to jest odcięcie



Zieloniutki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 22:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zieloniutki » ndz mar 16, 2008 15:55

Podepnę się do tematu... Mam moduł komfortu o oznaczeniu 1J0 959 799 h, szybki da się domykać przytrzymując przekręcony kluczyk w drzwiach. Nie mam pilota do centralnego zamka i sądzę, że mój moduł tej funkcjonalności nie obsługuje(?). Chciałbym spowodować, aby:
- sterować centralnym zamkiem z pilota (bagażnik oddzielnie)
- domykać szybki z pilota
- była syrena
Teraz moje pytanko do szanownych forumowiczów. Jaki i czy w ogóle muszę instalować alarm aby uzyskac dostęp do tych funkcjonalności? Dokopałem się do inf., że w każdym mk4 jest alarm, tylko, że jeśli był sprowadzony z Niemiec, syrenę ma wyłączoną. Jak wygląda kwestia kodowania kluczyka? Jeśli o względy estetyczne chodzi,to podoba mi się taki, :bajer: click
Czy może to co jest na tej aukcji, wystarczy, żeby uzyskać pożądany efekt (czyt. otrzymam możliwość sterowanie z pilota?) :) Gdyby ktoś reflektował, mogę przygotować fotoporadnik po polsku, jak dokopać się do modułu komfortu komfortu (pozdr. greg ;))


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/246672.html][img]http://images.spritmonitor.de/246672_5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » ndz mar 16, 2008 17:30

greg pisze:zaraz - jak masz orginalnie centralny to masz z alarmem, tylko wyłączona syrena i sygnał zamykania otwoerania (bo to w Niemczech zabronione)
znaczy sie ze kazdy samochód ma alarm? jezeli w aucie mam domykanie szyb i zamykanie drzwi z kluczyka(centralny) to znaczy ze mam alarm(autko pochodzi z belgii)?. A gdzie znajduje sie syrena? I czy ta czarna kostka na zdjeciach obok przekaznikow własnie obsługuje alarm?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości