Elektryczne szybki mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Elektryczne szybki mk2

Post autor: Alatus » sob mar 05, 2005 10:40

Witam, wczoraj zanabyłem wypasione elektryczne szybki do mojego Golfika. Dla zainteresowanych przesyłam kilka fotek. Jak je zamontuje zdam relecje co i jak trzeba zrobić no i pokażę oczywiście kilka photosów. Zdjęcia wysyłam pojedynczo, gdyż kilku mi nie chce wrzucić. :hehe:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Kaczorek82

Post autor: Kaczorek82 » sob mar 05, 2005 12:44

no to czekamy na foty



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz mar 06, 2005 02:10

next
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz mar 06, 2005 02:19

NEXT nareszcie ładują mi się zdjęcia :panna:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz mar 06, 2005 02:26

next i to na razei ostatnie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz mar 06, 2005 02:39

od tylnych drzwi złącza znajdują się koło bębenków od przednich pasów bezp. wiązka jest położona pod tapicerką i deską rozdzielczą nad schowkiem pasażera. w skrzynce przekaźnikowej występuje dodatkowy przekaźnik załączający +12V do szyb po przekręceniu kluczyka i dodatkowy bezpiecznik termiczny (automatyczny wielokrotnego użytku) przyciski są podświetlane, lecz nie są sprzężone se światłami, toteż świecą cały czas. Lubią się wycierać mocowania co doprowadza do trudnego działania, bądź nawet do samoczynnego otwierania się przycisków. montaż jest prosty gdyż cała elektryka jest podłączona do el. samochodu 3 przewodami ( +12V o dużym poborze prądu, Masa i +12V ze stacyjki) Dzięki bezpiecznikowi termicznemu po uruchomieniu naraz podnoszenia 4 szyb następuje odłączenie zasilania dzięki czemu nie spalimy instalacji w samochodzie(po chwili bezpiecznik na nowo sam się uzbraja). Montaż jest bardzo prosty do tyłu są poprowadzone 3żyłowe przewody do przednich drzwi wchodzą 2 żyłowe przewody, zaś do konsoli nad popielniczką dochodzi kilkanaście przewodów do każdego z 5 przycisków.

Siłowniki wchodzą w miejsce starych ręcznych wind bez kłopotu, pasują do tych samych uchwytów na szybach i sama wymiana trwa chwilkę, więcej czasu zaś zajmuje porozkręcanie tapicerki na drzwiach i progach.
Bajer jest przedni już założyłe i zajęło mi to w sumie 4 godziny. po starych korbkach trzeba zaślepić otwory specjalnymi zaślepkami.

Pozdrawiam i pytania mile widziane(choć chyba wszystko już opisałem:-)
więcej fotosów wrzucę w przeciągu kilku dni. Pozdrawiam wszystkich VW-maniaków :okej:


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » śr mar 16, 2005 10:45

witam elektryczne szyby chodzą lux, tylko mam problemik z zamontowaniem przycisków nad popielniczką, ale póki co mam dużo innych spraw więc są o tyle o ile. podłączenie nie sprawiło mi problemów, muszę tylko skołować jakieś przepusty do drzwi, aby kabelki nie wyglądały brzydko jak się otworzy drzwi. szybki chodzą płynnie, tylko prawa tylna deczko się muli więc w lecie trzeba będzie rozmontować silniczek i wyczyścić. Jak zamontuję wszystko git to wrzucę zdjęcia. Pozdro :helm:


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » śr mar 16, 2005 11:46

a ile jesli mozna uczynila cie ta przyjemnosc????


zawsze chcialem sobie zamontowac elektr. szybki...
w 3 drzwiowym fajnie by bylo gdyby tylne byly opuszczane :D to bylby wypas...
ale chyba nie do zrealizowania bo niezmieszcza sie w blotnik tylny


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Mateusz Sołtysek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 11, 2004 10:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Mateusz Sołtysek » śr mar 16, 2005 14:45

Witam!
Można wiedzieć ile kosztował Cię cały komplecik, też byłbym zainteresowany zamontowaniem sobie czegoś takiego w swoim VW.

Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
Mateusz



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » śr mar 16, 2005 19:34

Mnie tez ciekawi cena no i to gdzie kupiles ;)

Pozdro:

Slawek.



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » śr mar 16, 2005 21:15

Panowie! Sprawa jest skomplikowana....taka przyjemność jedyne ...;) 500 zł i sam je wymontowywałem więc wszystko było w komplecie i niepołamane. Dorwałem je z 1.8 GTI rozbitego z tyłu i z przodu więc full kasacja. Szukałem ich ok 2 lat (jeszcze wtedy miałem mk1) no i się udało...co prawda przypadkiem bo jechałem z zamiarem kupna wspomagania, ale okazało się że wspoma była pęknięta, więc wziąłem szybki :helm: a los tak chciał że tydzień temu założyłem sobie i wspomaganie (przekładnia pasuje z mk3 tylko ma iną długość drążków) no i frez na trzpieniu. Powodzonka w poszukiwaniach!! :panna: :satan:


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » śr mar 16, 2005 21:16

Panowie! Sprawa jest skomplikowana....taka przyjemność jedyne ...;) 500 zł i sam je wymontowywałem więc wszystko było w komplecie i niepołamane. Dorwałem je z 1.8 GTI rozbitego z tyłu i z przodu więc full kasacja. Szukałem ich ok 2 lat (jeszcze wtedy miałem mk1) no i się udało...co prawda przypadkiem bo jechałem z zamiarem kupna wspomagania, ale okazało się że wspoma była pęknięta, więc wziąłem szybki :helm: a los tak chciał że tydzień temu założyłem sobie i wspomaganie (przekładnia pasuje z mk3 tylko ma iną długość drążków) no i frez na trzpieniu. Powodzonka w poszukiwaniach!! :panna: :satan:


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » śr mar 16, 2005 21:43

No to czuje sie zachecony ;) :pub: :pub: chociaz w sumie za moim MKII tez chyba z poltora roku chodzilem - jak nie lepiej ;) jak kiedys w lapki wpadnie to pomysle nad tym ;)

Pozdro:

Slawek.



KAT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 02, 2004 17:47
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: KAT » czw mar 17, 2005 11:57

chyba jednak bym wolał dopłacić 100 zł wiecej i kupić to: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=44167231 razem na 4 drzwi wyszło by 600 zł



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 418 gości