problem z wyciekiem oleju przy dużym mrozie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
simbor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 15:07
Lokalizacja: piastów

problem z wyciekiem oleju przy dużym mrozie

Post autor: simbor » ndz lut 25, 2007 15:54

dzień dobry , mam taki problem . miesiąc temu wymieniłem w moim golfie { silnik 1,4l.} uszczelke pod deklem zaworów - było wtedy -15 stopni i wywaliło mi cały olej , czy po miesiącu mogła ona znów się zepsuć . słyszałem że po kilku dniach od wymiany tej uszczelki trzeba dekiel jeszcze raz dokręcić a ja tego niezrobiłem i znów kilka dni temu były duże mrozy ijeszcze raz wywaliło mo olej .proszę napiszcie co mam zrobić w takim przypadku .
.......zapomniałem dodać że na drugi dzień w ten mróz zdjołem odme z dekla od zaworów i dmuchałem w nią i była drożna , a objaw wycieku jest taki sam jak wcześniej przy zepsutej uszczelce tzn. cały silnik za deklem świece i gaznik są zalane i widać że poleciało też z pod korka oleju .
Ostatnio zmieniony ndz lut 25, 2007 16:40 przez simbor, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 25, 2007 16:03

simbor pisze:wywaliło mi cały olej
to raczej z powodu zamarzającej odmy, dużo było o tym problemie w 1.4 napisane


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz lut 25, 2007 16:13

simbor pisze:słyszałem że po kilku dniach od wymiany tej uszczelki trzeba dekiel jeszcze raz dokręcić a ja tego niezrobiłem
tak zalecają, zwłaszcza te korkowe uszczelki, piszesz ze wymieniałeś jak był duży mróz (wieć była twarda) po rozgrzaniu silnika zmiekła i pokrywa mogła być "za luźna", ale też bym sie skłaniał ku temu co napisał Paweł Marek


:-k ...

Awatar użytkownika
emilioch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: emilioch » ndz lut 25, 2007 16:38

Problem ten przerabiałem przed rokiem. wymiana dawała kródkotrwały efekt.

zastosowałem nowa uszczelkę , a dodatkowo uszczelniłem silkionem wysokotemp. w miejscach gdzie mi przeciekało.
Od tamtej pory przeciek ustał. Dopiero po roku pojawiły sie delikatne zacieki tam ddzie nie smarowałem silikonem.

co do odmy to popytaj bo nie znam za dobrze tematu.
Mam nadzieje ze chociaz troche pomogłem



martin_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 11, 2006 00:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: martin_vw » ndz lut 25, 2007 16:47

to jest odma. Wczoraj pisałem nawet na ten temat. Miałem podobne zdarzenie. Zresztą większość spotyka sie z tym problemem w golfach. Szczególnie jeśli jeździmy dużo na krótkich odcinkach. Do tego dochodzi jeszcze instalacja gazowa i odma zapchana. Popatrz tematy. Wczoraj rozmawialiśmy na formum na ten temat. Jest tego dużo. Ale każdy ci powie ze odma. Zbiera się tam szlam i przy mrozie zapycha.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 323 gości