[mk3] kapie olej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tommmeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 13:53
Lokalizacja: Białystok

[mk3] kapie olej

Post autor: tommmeek » sob lut 24, 2007 21:50

Wróciłem dziś z trasy gdzie po drodze najechałem na grudę śniegu lewym kołem. na szczęście się chyba nic nie stało ale przy okazji zauważyłem że mam wyciek oleju w okolicy prawego koła (tzn bardziej na środek ale bliżej prawego koła) w poniedziałek jadę na kanał zobaczyć co się dzieje ale mam pytanie czy może orientujecie się co może być nie tak. skąd może być ten wyciek??

[ Dodano: Sob Lut 24, 2007 21:11 ]
nie wiem czy ma to jakiś związek ale ostatnio jak są bardzo mroźne dni, poniżej 10-15 st to podczas jazdy silnik pracuje jak traktor, strasznie burczy i wszystko w aucie trzęsie. dodam ze jest tak tylko przy dodawaniu gazu w czasie jazdy, na biegu jałowym pracuje normalnie. możliwe że to jest np. przedni tłumik? ale jaki związek miała by wtedy temperatura? sam nie wiem...



waldik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 06, 2007 09:45
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: [mk3] kapie olej

Post autor: waldik » sob lut 24, 2007 22:29

Masz wspomaganie? może z pompy leje olej?
odnośnie mrozów: podczas niskich temperatur dzieja sie dziwne rzeczy np: może zejść powietrze z koła! to że w środku trzeszczy przy -15 wydaje mi sie normalne, ale że silnik pracuje jak traktor? jak jest żimny czy rozgrzany?



tommmeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 13:53
Lokalizacja: Białystok

Post autor: tommmeek » sob lut 24, 2007 22:41

jak zimny i rozgrzany tez, na niższych biegach przy dodawaniu gazu jest to bardziej odczuwalne na wyższych już mniej. z rana jest przykładowo -15 to burczy strasznie w ciągu dnia jak sie znacznie ociepli i sie odpala samochód to już tego nie ma. możliwe że np. w tłumiku jest jakaś dziurka i sie ona pod wpływem temp niskiej rozszerza czy co ? ale z drugiej strony dlaczego tylko jak jest na biegu to burczy, na biegu jałowym jak sie dodaje gazu to normalnie silnik pracuje



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Re: [mk3] kapie olej

Post autor: JayT » sob lut 24, 2007 22:42

tommmeek pisze:zauważyłem że mam wyciek oleju w okolicy prawego koła (tzn bardziej na środek ale bliżej prawego koła) w poniedziałek jadę na kanał zobaczyć co się dzieje ale mam pytanie czy może orientujecie się co może być nie tak. skąd może być ten wyciek??
Sprawdzałeś na bagnecie, czy ubywa Ci oleju? A może cieknie ze skrzyni? Dużo tego wycieka? A w ogóle jesteś w 100% pewien, że to olej? (oj, trochę Cię zarzuciłem pytaniami :chytry:)
Może wyciekać z dziesiątków różnych miejsc - najlepiej po prostu jedź na kanał jak najszybciej i zlokalizuj wyciek. Gdybanie nic tu nie da - tak czy siak COŚ będziesz musiał naprawić/wymienić, a zaniedbanie = w 99,9% niemiła niespodzianka.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

tommmeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 13:53
Lokalizacja: Białystok

Post autor: tommmeek » sob lut 24, 2007 22:45

wspomaganie mam, chciałbym żeby jak już coś to było to wspomaganie niż olej silnikowy :-)



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » sob lut 24, 2007 22:59

tommmeek pisze:wspomaganie mam, chciałbym żeby jak już coś to było to wspomaganie niż olej silnikowy :-)
Jest szansa, że to z pompy od wspomagania - ale to też możesz (i powinieneś) sprawdzić - korek ma bagnecik do sprawdzania poziomu.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

waldik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 06, 2007 09:45
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: waldik » sob lut 24, 2007 23:36

co do tego "BURCZENIA" jaki masz silnik i jaki ma przebieg? łatwo zlokalizować czy niemiłe odgłosy dochodza z silnika czy jak napisałeś z tłumnika!Z Twojego opisu wnioskuje, że to chyba jednak nie tłumnik! Może masz popychacze hydrauliczne do wymiany?!



tommmeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 13:53
Lokalizacja: Białystok

Post autor: tommmeek » ndz lut 25, 2007 10:11

waldik pisze:co do tego "BURCZENIA" jaki masz silnik i jaki ma przebieg? łatwo zlokalizować czy niemiłe odgłosy dochodza z silnika czy jak napisałeś z tłumnika!Z Twojego opisu wnioskuje, że to chyba jednak nie tłumnik! Może masz popychacze hydrauliczne do wymiany?!
Powiem Ci że popychacze mi już od dawna "cykają" (silnik 1.8 AAM ok 280tys przebiegu) i miałem zamiar je niedługo wymienić. jeden z mechaników powiedział mi, że nie wiadomo czy wymiana pomoże bo mogło to przejść na głowicę (nie znam się - przyznaje ;-D )

[ Dodano: Nie Lut 25, 2007 13:58 ]
dziś zauważyłem że okolice paska rozrządu z lewej strony silnika są tłuste.gdzieś tam pewnie wycieka. ubywa mi oleju więc na pewno to nie jest wspomaganie.



waldik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 06, 2007 09:45
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: waldik » ndz lut 25, 2007 15:01

Przebieg masz znaczny,ale to jeszcze nie tragedia wszystko zależy od tego jak silnik był eksploatowany wcześniej i przez Ciebie również. Obawiam sie jednak że mechanik pewnie ma rację głowica do roboty a w najgorszym przypadku silnik do wymiany bo chyba naprawiac sie nie opłaca.
Pozdrawiam! :bajer:



tommmeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 13:53
Lokalizacja: Białystok

Post autor: tommmeek » ndz lut 25, 2007 15:36

k44761 pisze:tommmeek, jesli masz spocony silnik w okolicach paska rozrzadu i oleju Ci ubywa to wysoce prawdopodobne jest ze uszczelniacz walu korbowego od strony paska rozrzadu przecieka. Zdejmij oslone i sprawdz ja sytuacja wyglada.
Powiem tak, nawet żebym tak zrobił jak piszesz to nic mi to nie da bo się najzwyczajniej w świecie na tym nie znam ;-(. Jeśli możesz to napisz mi czy jeśli jest to uszczelniacz wału korbowego to czy duży wydatek będzie na naprawienie tego czy to raczej drobnostka?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 403 gości