Wymiana dyszy tylnego spryskiwacza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MarekMarecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob gru 02, 2006 19:07
Lokalizacja: Łódź

Wymiana dyszy tylnego spryskiwacza

Post autor: MarekMarecki » sob lut 24, 2007 20:12

Mam ułamaną końcówke spryskiwacza. Czy żeby wymienic dyszę i ta koncówke muszę rozbierac pół klapy (wyjmować silnik wycieraczki itd. ) czy wystarczy zdjąć wycieraczkę??? Jesli ktoś ta część wymieniał to proszę o informacje.



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » sob lut 24, 2007 20:39

O ile dobrze sobie przypominam, to da dysz jest wciskana. Wewnątrz klapy, przez cały silniczek wycieraczki przechodzi plasik w kształcie rurki. Z jednej strony przychodzi wężyk od pompy a z drugiej strony łączy się z dyszą. Wszystko powinno byś na wcisk. Ja też wymieniałem dyszę i wydaje mi się, że to właśnie tak jest zrobione. Spróbuj delikatnie wyciągnąć samą dyszę i wsadzić potem nową. Raczej nie trzeba nic rozbierać (chyba, że nie masz jak chwycić pękniętej dyszy). A jeśli nawet trzeba rozbierać, to wykręcenie silniczka to jest tylko 3 min. pracy, a wtedy wszystko będziesz widział jak na dłoni.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob lut 24, 2007 20:44

ja zeby to wymienic niestety musiałem wyjmowac silnik i rozwiercać. starą dyszę bo nie chciała wyjsc. Nic skomplikowanego.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 408 gości