MK3 1,8 ABS PROBLEM Z SILNIKIEM

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marjan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt cze 17, 2005 20:48
Kontakt:

MK3 1,8 ABS PROBLEM Z SILNIKIEM

Post autor: marjan » pt lut 23, 2007 19:24

Posiadam MK3 silnik 1,8 ABS 90 KM od pewnego czasu mam problem silnik ma najechane niecałe 150 tys wszytsko chodziło super bez problemu (z wyjątkiem duzego spalania ok 10 l trasa i 10-13 l miasto) więc zdecydowałem się na załozenie instalacji LPG i tu pojawiły się pierwsze problemy mianowicie auto nie ma mocy na gazie trzeba go kręcic powyzej 4000 obr zeby z niego cos uzyskac na benzynie tez tak jakby stracił moc chociaz moze juz jestem przewrazliwiony, występuje zjawisko falowania obrotów zarówno na zomnym jak i na ciepłym silniku, na gazie jak przyspeiszam tak w okolicach 2 tys obrotów występuje zjawisko dziury czyli auto traci na chwile moc jest szarpnięcie i jedzie dalej na rano zdarza mu się ze zapali za 3-4 razem chociaz zawsze palił od strzału niezaleznie od pogody, po przełączeniu na gaz zdarza mu się ze po prostu zgasnie wydaje mi się ze cały silnik pracuje zarówno na benzynie jak i na gazie nie równo chociaz na lpg jest to bardziej odczówalne facet powiedział ze to kwestia regulacji i ułozenia parownika (dlaczego jednak silnik pracuje inaczej na benzynie niz kiedys) przyznaje ze załuje instalki same problemy macie moze jakies pomysły co się posypało albo moze gdzies został popełniony błąd przy zakładaniu instalacji jezdziłem kilkoma autami z lpg i wiadomo iz róznica zawsze jest ale nie az taka czekam na wasze sugestie nie musze mówic ze mam lipe z kasą i jestem zdegustowany całą sytuacją



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lut 23, 2007 20:04

szkoda ze zanim założyłes gaz nie sprawdziłeś sondy lambda , bo na trasie powinien Ci palic 6,2 , 6.5 , teraz to na początek sprawdz sobie czujnik temperatury cieczy chłodzącej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 350 gości