antena cb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

antena cb

Post autor: msokolek » czw lut 22, 2007 21:03

kupiłem sobie radio cb president harry II do tego dostałem antene na magnez
ale mi niszczy lakier i prosze o pomoc w dobraniu antenki na stałe montowana z odktecanym batem ew jakies fotki montażu mam golfa mk3 5d pozdrawiam


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

akozyra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 19, 2006 11:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: akozyra » czw lut 22, 2007 23:14

ja poprostu pod antene na magnez podlozylam wycieta irche taka do czyszczenia szyb i nie nieszczy mi sie lakier a mam ja juz rok :)



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » pt lut 23, 2007 00:08

no tak ale już mnie to wyjmowanie i zdejmowanie denerwuje dlatego jakąs chcę na stałę i wtedy mniej bujania bedzie z tym


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

akozyra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 19, 2006 11:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: akozyra » pt lut 23, 2007 00:14

ja swojej nie sciagam tylko do mycia co najwyzej ale jak bym musiala to chyba tez wolalabym chyba taka na stale, pozdrawiam :)



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » pt lut 23, 2007 00:23

wiesz nie chcę aby jakis narkus za moja antene się naćpał dlatego cos kombinuje na stałe tylko nie mam koncepcji :)


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

akozyra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 19, 2006 11:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: akozyra » pt lut 23, 2007 00:28

a koncepcja to podstawa :) poki masz jeszcze na magnaz to mozesz cos poprobowac gdzie najbardziej Ci odpowiada i nie przeszkadza bo jak juz bdzie dziura to juz gorzej ze zmiana miejsca ale poki co mozesz probowac do woli :bigok:



Martino81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 29, 2005 12:12
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Martino81 » pt lut 23, 2007 00:31

Proponuję coś markowego z zyskiem = lub > 5db np http://www.allegro.pl/item166388715_ant ... s_145.html to choć jest jeszcze kilka ciekawych pozycji. Pamiętaj o umiejscowieniu anteny możliwie osiowo i jej zestrojeniu do radia (oczywiście po jej montażu a nie na sklepowej ladzie). Powodzonka i pozdrówka.



Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » pt lut 23, 2007 01:11

Nie polecam przykrecanej,nie wiem jak u was ale u nas w miesice stawiasz samochod z taka antenaka postoji chwile i juz antenki nie ma,ja mam u siebie na magnes malego presidenta slicznie siaga zakadam ja na dach w niecale 10 sekund i gotowe,czy to takie ciezke z bagaznika wyciagnac antenke:)A masz pewnosc ze nikt ci jej nie gwizdnie :bigok:


NORD-VAG.PL

Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » pt lut 23, 2007 02:07

Własnie zakupiłem go,lfika i waham sie co zrobic zeby antena nierysowala dachu.mam magnesówke hustlera i w poprzedni aucie strasznie sie porysował dach w miejscu gdzie przytykana byla antena.Ja planuje wyciąć z foli przylepnej (tej co okleja sie drzwi szklane,albo robi sie paski na przednią szybe)okrąg i przykleic na dach.Akurat mam czarny sanmochód i czarna folie.Mysle ze to sie sprawdzi



Awatar użytkownika
plastek7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn sty 29, 2007 18:23
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: plastek7 » pt lut 23, 2007 07:27

Ja mam załozonego bacika 1,5 m na z boku na klapie na uchwycie...bacika odkrecam i na noc chował do auta 20 sekund roboty na spokojnie


PATRYK

Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » pt lut 23, 2007 09:00

kkkubek pisze:Nie polecam przykrecanej,nie wiem jak u was ale u nas w miesice stawiasz samochod z taka antenaka postoji chwile i juz antenki nie ma,ja mam u siebie na magnes malego presidenta slicznie siaga zakadam ja na dach w niecale 10 sekund i gotowe,czy to takie ciezke z bagaznika wyciagnac antenke:)A masz pewnosc ze nikt ci jej nie gwizdnie :bigok:
No właśnie. magnes ma tę zalete że mozesz ją zawsze schować żeby nie kuła w oczy. Przykręcana niestety nawet jak ktoś jej nie gwizdnie to może specjalnie szkód narobić. Szef ostatnio zostawił samochód pod blokiem na 10 min. Jak wrócił anteny juz nie było (magnesowej co prawda) Jakiś szczyl ją zdjął a przewód ucjął nożem tyle ile wystawało z auta, może z 15 cm. Do niczego mu się nie przyda, wyrzuci jak się pobawi a potem będzie się podniecał z kumplami jak to zrobił skok stulecia na antenę CB :ass: . Jeśli chcesz antene na stałe to polecam model z odkręcanym batem żeby jednak jak zostawisz auto w jakimś zaułku można ją było schować.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

Post autor: AD6 » pt lut 23, 2007 10:03

daniel2505 mylisz się kabel w magnesówce bez problemu można wymienić

msokolek kup sobie antenę firmy sirio to jest włoska firma robiąca naprawde dobre anteny nie jak president który robi syf co po pół roku już się do niczego nie nadaje radia mają bardzo dobę ale od kąt przenieśli fabrykę z Francji do Chin to anteny to wielka porażka najlepiej zapytaj w sklepie o sirio omege lub czy jest możliwość kupienia od niej samej śrubki (na zdjęciach zobaczysz po co) wiem coś o tym bo pracuje w serwisie cb i codziennie przerabiam różne tematy z antenami i radiami

wiadomo na złodzieja nie ma bata ale ja już tak jeżdźę długo i nikomu się moja antena narazie nie spodobała

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

Awatar użytkownika
05Mariusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 07, 2006 14:37
Lokalizacja: D-wo
Auto: SPORTSVAN
Silnik: CZDA

Post autor: 05Mariusz » pt lut 23, 2007 10:20

Witam wszystkich ! Antenkę CB najlepiej kupować pod własne potrzeby .Jeśli interesują nas dalsze i lepsze łączności to polecam antenę mocowaną na stałym uchwycie .Martino poleca b.dobrą antenę choć ten zysk to parametr wirtualny niewiadomo czego dotyczy.Są też dobre anteny na podstawie magnetycznej (midland,sirro)ML145- wyglądem i parametrami bardzo podobne .Ja posiiadam President FLORIDA na magnesie jest krótka łatwo schować , zasięg to ok 5km na drodze to wystarczy żeby se pogadać czy dowiedzieć się o warunkach :okej: .Jeśli idzie o rysy po magnesie to robimy je sami przesówając antene .Zastosowałem podkładke gumową antenę kładę na czystą powierzchnię (przetrę szmatką).Można też w miejsce nalepić folię .
PZDR (dla CB- 7-3)

[ Dodano: 23 Lut 2007 09:23 ]
Dla chcących wiedzieć więcej polecam FORUM CB www.cb-radio.pl


[You]! spotkamy się na trasie :pub:

Awatar użytkownika
$vwiciu
ProVWokator
ProVWokator
Posty: 74
Rejestracja: czw lip 27, 2006 16:02
Lokalizacja: Myslovitz
Kontakt:

Post autor: $vwiciu » pt lut 23, 2007 10:34

Ja kupiłbym mala na magnesik. Moj ojciec mial mala i sprawdzala sie bez zarzutu, pozniej przerzucil sie na duza no i to jest strasznie uciażliwe. A mala zawsze schowasz do bagaznika i po klopocie. Takie jest moje zdanie


A pod magnes mozesz cos podlozyc. NP. Taka gabke jak przyczepiaja meble w czasie transportu takie biale miekkie :)


[img]http://images14.fotosik.pl/67/d428ff7f07c88a3f.jpg[/img]
vwslask.pl GRUPA ŚLĄSK

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 413 gości