Podgrzewane lusterka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

simi77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 21:15
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Podgrzewane lusterka

Post autor: simi77 » śr lut 21, 2007 13:40

witam,
wczoraj podpiąłem VAG'a i wywalił mi błąd 00944 - podgrzewane lusterko pasażera. Faktycznie grzeje tylko strona kierowcy. Demontował może ktoś z Was lusterko, jak się za to zabrać? Co w lusterku odpowiada za podgrzewanie?

PS. Chciałem również zmienić sobie język kompa pokładowego z niemieckiego na ang. ale vag nie chciał podłączyć się do modułu 17 - instruments. Wywalił error "Can't synch baud rate". Zmieniłem prędkość transmisji na 9600 i 4800 bodów ale dalej to samo. Interfejs mam z firmy viaken na k-line a program VAG-COM v311.2. Może jakieś sugestie?

ostatnio niestety mam ograniczony dostęp do netu, sporadycznie tylko w pracy dlatego proszę o w miarę szybką odp.

pozdrawiam
simi77



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » śr lut 21, 2007 14:07

Tu masz link do lusterek http://www.vw-passat.pl/index.php?optio ... 0&Itemid=9, zasada ta sama na obie strony, podgrzewanie lusterek jest na matach grzewczych, jesli wywala blad to albo masz odpiete przewody od maty, albo mata jest przepalona i obwod jest przerwany. Polecam maty z allegro za chyba 6zl, sam mialem problem z ogrzewaniem lusterek i skorzystalem z tego linka co jest powyzej. Co do pytania o zmiane jezyka to nie pomoge.
Powodzenia i pozdrawiam
Marcin



simi77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 21:15
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: simi77 » śr lut 21, 2007 15:05

@Mortek
wielkie dzięki.

pozdrawiam
simi77



N-dru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 30, 2007 17:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: N-dru » sob lis 24, 2007 23:29

Podłączę się pod ten temat.
Zastanawiam się czy lustra, które nie mają fabrycznie zamontowanych mat podgrzewających wytrzymają na mrozie jeśli sam podkleję element grzewczy (rezystory, drut oporowy) i włączę do zasilania. Wydaje mi się, że przy znacznym mrozie i zbyt intensywnym podgrzewaniu - takie zwykłe lustra mogą op prostu pęknąć.
Może Ktoś z Forumowiczów przeprowadzał takie badania?
Myślę nad tym, ponieważ przydałoby się takie udogodnienie zimą, a nawet podczas mgły.



greg

Post autor: greg » sob lis 24, 2007 23:40

N-dru pisze:Zastanawiam się czy lustra, które nie mają fabrycznie zamontowanych mat podgrzewających wytrzymają na mrozie jeśli sam podkleję element grzewczy (rezystory, drut oporowy) i włączę do zasilania. Wydaje mi się, że przy znacznym mrozie i zbyt intensywnym podgrzewaniu - takie zwykłe lustra mogą op prostu pęknąć.
Może Ktoś z Forumowiczów przeprowadzał takie badania?
mnie jakoś nie popękały a szkła z lusterek nie podgrzewanych + maty grzewcze



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob lis 24, 2007 23:51

Ja wpakowałem oryginalne wkłady a też instalacje sam robiłem.
Do tych „naszych mat” nie mam przekonania”



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » ndz lis 25, 2007 01:26

to jest grube szkło więc nie popęka, a interfejs viaken robi dobry :grin:


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

dimexd

Post autor: dimexd » sob lip 12, 2008 19:50

Witam
napiszcie mi jak możecie czy jest seryjnie w golfach instalacja pod podgrzewanie lusterek. Ja akurat mam wersję przełącznika do ustawiania lusterek bez opcji podgrzewania, ale może jak wymienię włącznik do stawiania na taki z podgrzewaniem to czy muszę ciągnąć jakieś dodatkowe przewody czy wiązka już powinna być???

[ Dodano: 12 Lip 2008 20:11 ]
a czy czasem podgrzewania lusterek nie mam już założonego, jak to sprawdzić??



greg

Post autor: greg » sob lip 12, 2008 21:31

dimexd pisze:a czy czasem podgrzewania lusterek nie mam już założonego, jak to sprawdzić??
odpiać szkło lusterka czy ma kabelki (2 szt) lub włącz ogrzewani eszyby i czekaj czy szkło zrobi się ciepłe na lusterku



bronx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lis 06, 2006 19:56
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Podgrzewane lusterka

Post autor: bronx » sob lip 12, 2008 22:33

simi77 pisze:witam,
wczoraj podpiąłem VAG'a i wywalił mi błąd 00944 - podgrzewane lusterko pasażera. Faktycznie grzeje tylko strona kierowcy. Demontował może ktoś z Was lusterko, jak się za to zabrać? Co w lusterku odpowiada za podgrzewanie?

PS. Chciałem również zmienić sobie język kompa pokładowego z niemieckiego na ang. ale vag nie chciał podłączyć się do modułu 17 - instruments. Wywalił error "Can't synch baud rate". Zmieniłem prędkość transmisji na 9600 i 4800 bodów ale dalej to samo. Interfejs mam z firmy viaken na k-line a program VAG-COM v311.2. Może jakieś sugestie?

ostatnio niestety mam ograniczony dostęp do netu, sporadycznie tylko w pracy dlatego proszę o w miarę szybką odp.

pozdrawiam
simi77
Ja też mam fejsa od viakena i też miałem podobne objawy. Także na VC 311.2. Na początku łączył mi się tylko z ABS'em i klimatronikiem. W zasadzie nic nie robiłem z tym i niedawno po podpięciu zaczął mi się łączyć z każdym sterownikiem (dostępnym oczywiście) oprócz silnika. Spróbuj na innym VAG-COMie, mi się nie udało. Dopiero na VWTOOL chodzi "wszystko".

P.S. Też mam przerwę w macie lusterka pasażera :bigok:
Pozdro


Było Polo jest Gofer
Szacunek dla vwpolo-klub.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości