Kontrolka z ABS-u

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gucio

Kontrolka z ABS-u

Post autor: gucio » śr lut 21, 2007 07:47

Mam taki problem - kilka tygodni temu zaczęła mi świecić kontrolka z ABS-u(raz świeciła - raz gasła) - natomiast teraz świeci już cały czas. W pierwszej chwili pomyślałem, że szczęki hamulcowe są wytarte (aczkolwiek nie wiem czy miałoby to jakiś związek??), ale nie - są w całkiem dobrej "kondycji". Ruszyłem do sprawdzenia wtyków przy aparacie ABS - ale też nic. Więc co teraz począć??? Czy jest jeszcze coś co mogę sam sprawdzić, czy pozostaje tylko jechać "na komputer"???

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » śr lut 21, 2007 09:00

Chyba pozostaje tylko serwis ponieważ lampka ta sygnalizuje niesprawność ABS, więc komp tylko ratuje, pozdr



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr lut 21, 2007 09:59

RALFI pisze:Chyba pozostaje tylko serwis ponieważ lampka ta sygnalizuje niesprawność ABS, więc komp tylko ratuje, pozdr
nie koniecznie ale oczywiście podłączenie pod VAGa może być wskazówką

gucio zwrócić uwagę należy na czujniki przy wszystkich kołach,
czy przy ich namagnesowanych końcówkach czy nie ma brudu z opiłkami ,
należy te miejsca dokładnie oczyścić bo opiłki mogą zwierać do masy pojazdu
a wtedy świeci kontrolka oraz posprawdzać miernikiem rezystancję czujników bo uszkodzony czujnik także powoduje świecenie kontrolki
wszyskto jest opisane
tutaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=86328
i tutaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=87327
i tutaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=83399


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » śr lut 21, 2007 19:21

też uważam że padł ci któryś czujnik. Na vagu wyjdzie który, kosztuje chyba 40zeta na aledrogo


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Michall
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt paź 20, 2006 21:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Michall » śr lut 21, 2007 20:00

obstawiam też że to któryś z czujników. na oko może być wszystko dobrze ale będzie uwalony w środku.



zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » śr lut 21, 2007 20:03

vag vag vag

Pozdrawiam


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

pawka

Post autor: pawka » śr lut 21, 2007 22:02

:metal: siem ujezdzalem kiedys polo z 2000 rok i mialem taki bol,wyszlo zima i okazalo sie ze czujnik sie zpierdzial wiec sie nie lam tylko pielegnuj fure dalej.pozdro



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » śr lut 21, 2007 23:50

ja miałem przypadek jakim był zasniedziały bezpiecznik na akumulatorze od ABS-u



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw lut 22, 2007 00:17

golfir pisze:ja miałem przypadek jakim był zasniedziały bezpiecznik na akumulatorze od ABS-u
sory że gdzie ? patrze na różne fotki i w książke ale jakoś dojrzeć takiego czegoś nie mogę
możesz opisać dokładniej gdzie się to u Ciebie znajduje , jaki kolor kabla był do tego,
coś mi tu nie gra ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » czw lut 22, 2007 09:26

ten bezpiecznik był akurat w Audi A3 na aku



Awatar użytkownika
sebtdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 26, 2006 23:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sebtdi » czw lut 22, 2007 11:27

golfir pisze:ja miałem przypadek jakim był zasniedziały bezpiecznik na akumulatorze od ABS-u
Ja tez to mialem!!!! Bezpiecznik zasniedzial i swiecila mi sie kontrolka ABS-u:)) Wystarczy wszystko oczyscic i ok!!!!!



gucio

Post autor: gucio » pt lut 23, 2007 15:21

Dzięki za wszelkie odpowiedzi :pub: . Niemniej jednak mam jeszcze pytanie odnośnie tych mierników do mierzenia rezystancji tychże czujników - czy taki http://www.allegro.pl/item167890154_dra ... frowy.html będzie dobry??? Nie znam się na tym więc wolę zapytać :crazy:

Jutro zabieram się za czyszczenie tychże czujników....



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lut 23, 2007 15:57

gucio pisze:Niemniej jednak mam jeszcze pytanie odnośnie tych mierników do mierzenia rezystancji tychże czujników - czy taki http://www.allegro.pl/item167890154_dra ... frowy.html będzie dobry???
jasne że może być :bigok:
ja mam taki podobny zwykły prosty za 20zł, ale kable w tym moim są do kitu :grrr: :-(


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

gucio

Post autor: gucio » sob lut 24, 2007 11:58

Tak jak pisałem - dziś z samego rana zabrałem się za czyszczenie czujników. O ile przód wyczyściłem extra, to niestety z tyłem było już o wiele gorzej. Tylny prawy czujnik odkręciełm, ale nie udało mi się go ściągnąć - jest tak zapieczony, że nawet próba podważenia go spełzła na niczym. Natomiast w tylnym lewym czujniku - urwałem śrubkę :grrr: . Więc pozostaje mi tylko jechać najpierw na VAG sprawdzić co dokładnie boli ABS-a i dać do porządnego zakładu żeby zrobili coś z urwaną :grin: śrubką i założyli nową. Chyba - że okaże się iż trzeba będzie dodatkowo wymienić któryś z czujników :blush: , więc dodatkowa robota.

Wziąłbym się sam za tą wymianę tej urwanej śrubki, ale żeby to zrobić to muszę ściągać całą piastę i wogóle, a jak inne śruby też się pourywają??? :chytry: nawet nie chcę o tym mysleć. Trzeba będzie chyba jednak oddać do dobrego serwisu - niech Oni myślą i się martwią :jezor:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 320 gości