Olej silnikowy.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wolff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn sty 29, 2007 16:38
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Olej silnikowy.

Post autor: wolff » pn lut 19, 2007 20:57

Witam wszystkich.
Mam pytanie odnosnie oleju w moim VW.Mam zalany olej 5W50 mobil i zauwazylem ,ze mi delikatnie ,powoli go ubywa na bagnecie.Zastanawiam sie czy nie zmienic oleju na pól -syntetyk a moze wlalem zly olej.Dalej-zauwazylem takze ,ze na korku odklada sie taka masc jakby maslo,co to jest,a moze to normalne ,bo latem tego nie bylo.Moj silnik to 2.0 benzyna 80 tys.km.Prosze o porady


wolff

greg

Post autor: greg » pn lut 19, 2007 21:23

wolff pisze:am pytanie odnosnie oleju w moim VW.Mam zalany olej 5W50 mobil i zauwazylem ,ze mi delikatnie ,powoli go ubywa na bagnecie.Zastanawiam sie czy nie zmienic oleju na pól -syntetyk a moze wlalem zly olej
wstrzymaj się do następnej wymiany - kontroluj ubytek ile ubywa na ile kilometró. Jaki kolor masz oleju?
wolff pisze:zauwazylem takze ,ze na korku odklada sie taka masc jakby maslo,c
jeździsz na krótkich odcinkach - to jesty mieszanina wody z olejem - w sezonie letnim zniknie lub jak zrobisz dłuższą trasę (tak ze 100-200km)



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » pn lut 19, 2007 23:08

Tak jak pisze kolega Greg, majonezem pod korkiem sie nie przejmuj za bardzo, w zimie czesto jest taki objaw, no chyba ze Ci ucieka plyn chlodniczy co moze swiadczyc o uszkodzeniu uszczelki pod glowica, ale generalnie majonez pojawia sie w zimie i jak bedzie cieplej nie powinno juz byc takiego zjawiska. Poszukaj na forum o olejach, bylo tego sporo. Pozdrawiam i powodzenia.
Marcin



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » wt lut 20, 2007 00:26

A jakie dokładniej masz to zużycie oleju? ile dolewasz na ile kilometrów.
Jesli często robisz krótkie odcinki to zużycie oleju moze byc nieco większe niż zwyczajowe 1l/10tys km.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 266 gości