VW Golf II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pepo7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 16:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: pepo7 » pn lut 19, 2007 18:42

Kolego rok temu przed wakacjami miałem ten sam problem kupiłem manetki w sklepie i d....
spaliło sie wszystko w manetce ( blaszki sie powyginały we wszystkie strony po prostu badziew -zamiennik) latałem po szrotach w całej Łodzi i okolicach i kupiłem połamane ale oryginalne wymieniłem same blaszki (styki-moje były nadpalone )i jest OK wszystko działa bez zarzutu radzę zregenerowacć stare .


lubie wiedziec co mam i czym jadę
GG 6546710
GOLFIK MK III 1.8 ADZ + LPG
Passata B5 1.6 AHL+LPG

Awatar użytkownika
Pawlos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: śr mar 15, 2006 08:32
Lokalizacja: Stranda
Kontakt:

Post autor: Pawlos » pn lut 19, 2007 19:12

waski75, Z diagnoze wycieraczek, to wychodzi ze wytarla Ci sie jedna blaszka w silniczku, od wycieraczek. Musisz wyjac ww silniczek i rozkrecic ta przekladnie co jest do niego przytwierdzona... Na wieczku beda 3 blaszki i prawdopodobnie ktoras sie juz za bardzo starła i nie styka sie z tarcza, dlatego zatrzymuja sie gdzie popadnie... Narazie podegnij blaszki, ale niedlugo czeka Cie wymiana silniczka... Musisz szukac dokladnie z golfa bo z innych VAG rzadko pasuja, sa w druga strone robione...

Mam nadzieje ze pomoglem...

[ Dodano: Pon Lut 19, 2007 18:14 ]
Podepnij pompke od spryskiwacza na krotko i zobacz czy dziala.. Pozniej posprawdzaj kable i po nitce do klebka :)


Czas na jakiś zabytek :>

Awatar użytkownika
Pawlos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: śr mar 15, 2006 08:32
Lokalizacja: Stranda
Kontakt:

Post autor: Pawlos » pn lut 19, 2007 19:25

waski75 pisze:działanie czasowe chodzą nonstop.
To wlasnie przez te blaszki w silniczku... Z miesiac temu przerabialem to samo... Co do spryskiwacza to napierw sprawdz czy pompka jest sprawna... Bo chyba jesli pompka nie zadziala to wycieraczki sie nie wlacza...


Czas na jakiś zabytek :>

Awatar użytkownika
Pawlos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: śr mar 15, 2006 08:32
Lokalizacja: Stranda
Kontakt:

Post autor: Pawlos » pn lut 19, 2007 19:37

no to albo kabelki, albo cos w skrzynce bezpiecznikow, skoro masz manetki wymienione


Czas na jakiś zabytek :>

Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » pn lut 19, 2007 20:08

waski75 wyciągnij cały mechanizm przednich wycieraczek. Musisz dostać się do przekładni przy silniczku, a dokładniej do koła ze ścieżkami napędzającego mechanizm wycieraczek. Jak rozbierzesz, to wyczyść to koło ze ścieżkami (może być benzyna ekstrakcyjna) oraz styki które się ślizgają po tym kole. Do zabezpieczenia styków po wyczyszczeniu użyj niskotopliwej technicznej wazeliny, zabezpieczy styki i poprawi ich przewodność. Dostaniesz ją w każdym sklepie z elektroniką.


VWpower Golf

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 263 gości