Szarpie, przerywa, gaśnie itd w czasie jazdy i nie tylko

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

baly2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lut 19, 2007 00:28
Lokalizacja: Gostyń

Szarpie, przerywa, gaśnie itd w czasie jazdy i nie tylko

Post autor: baly2 » pn lut 19, 2007 01:07

Mam problem z moim golfem. Samochód czasem idzie jak żyleta a na drugi dzięń gorzej jak źle!!! Czasem nie chce wogóle odpalić, a kręci bezproblemu i akumulator jest ok, a na zapyche odpali. jak chce mu przygazować na postoju to tak dziwnie przerywa, nie chce wejść na obroty, W czasie jazdy dzieje się podobnie, gdy chcę go rozpędzić to szarpie, przeeywa itd, a na wolnym gazie jedzie bez problemu. Najgorzej jest pod górkę, czasem z piątki zchodzę na trójkę i na wolnym gazie podjeżdżam. Wymieniłem filtr paliwa, powietrza, świece, przewody zapłonowe, palec, wężyk od przyspieszacza. Naprawdę ręce opadają i nie wiem w jakim iść kierunku. Mój najlepszy majster już też nie wie co robić. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pn lut 19, 2007 14:17

pierwsze sprawdz komputer (jesli go masz) druga sprawa mogla sie skonczyc sonda lambda lub czujnik temperatury silnika albo jak u mnie przy normalnym ustawieniu zaplonu dzialo sie podobnie jak u ciebie przestwilem zaplon troche i nawet lata tylko zimny slabo chodzi i u mnie nie domaga pompa paliwa

ale jesli dzieje sie tak np co drugi dzien ja bym na poczatek sprawdil lambde



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pn lut 19, 2007 20:09

Na początek napisz jaki to silnik: pojemnośc, wtrysk/gaźnik najlepiej podaj oznaczenie literowe ?
Potem napisz jak z zapalaniem - i wolnymi obrotami (na zimno i na ciepło) - czy kopci przy dodaniu gazu (na zimno/ciepło) ? Czy kłopoty nie uaktywniają się przypadkiem w deszczową pogodę ?


TDPower

baly2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lut 19, 2007 00:28
Lokalizacja: Gostyń

Post autor: baly2 » wt lut 20, 2007 15:05

To jest silnik 1.6 benzyna. Na silniku znajduje się taki numer 026103373Q 19 WW0. Zapala przeważnie na pierwszy strzał i obroty przeważnie stabilne i w normie. Czasem się zdarza że nie chce wcale odpalić i czasem też jest tak że jak troche przejade to potem ma obroty wyższe, na obrotomierzu ok 15-18. Niby jest on na gaźniku z jednopuntowym wtryskiem. Po odpaleniu troche dymi ale jak troche pojeżdze to prawie wcale nie widać dymu. Na początku myślałem że przerywa jak jest na dworze wilgotno ale teraz widać że dzieje się to bez względu na pogode.

[ Dodano: 20 Lut 2007 14:07 ]
Jutro prawdopodobnie uda mi się sprawdzić lambde, bo jeden kumpel ma nowy nie używany i pożyczy mi na próbe. Jeśli to nie lambda to sprawdzam czujnik. Tylko jak go sprawdzić???



alemat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 13, 2007 13:55
Lokalizacja: Frombork
Kontakt:

Post autor: alemat » wt lut 20, 2007 15:22

Witam

Mam problem z moim Golfem III AEA, rano czasami nie chce zapalić tzn. przekrecam kluczyk i jak nie dodam gazu to samemu cieżko mu zapalic dopiero jak przygazuje. Mam nowy akumulator, nowa popme, szczotki w rozruszniku wszyskie przewodu.

ktos moze powiedziec co moze byc przyczyna


alex

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » śr lut 21, 2007 10:48

Czujnik - w króćcu przewodów chłodzenia z przodu silnika po prawej są dwa czujniki, ten bliżej silnika (niebieski) odpowiada za sterowanie komputerem - drugi odpowiada za wskaźnik temp w kabbinie obydwa działają tak samo = na zimnym silniku mają 2-3kOhm, na ciepłym 200-300 Ohm -możesz sprawdzić omomierzem na zimno (zgaszony silnik) potem nagrzac i sprawdzić raz jeszcze.
Poza nim sprawdź czy nie łapie lewego powietrza: podstawę pod gaxnikiem - poruszaj na boki i zobacz czy silnik zmieni obroty, przewód podcisnienia z podstawy gaźnika do sterownika przepustnicy - czy jest szczelny, i sprawdź czy po wciśnięciu i przytrzymaniu pedału hamulca masz zmianę obrotów.


TDPower

baly2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lut 19, 2007 00:28
Lokalizacja: Gostyń

Post autor: baly2 » śr lut 21, 2007 18:15

Zaczynam wszystko sprawdzać powoli. Zrobiłem reset kompa wg instrukcji z forum i narazie chodzi bez zarzutu ale pojeżdzę troszke i zobaczymy. Jeśli dalej będzie przerywał to sprawdzam sonde i czujnik bo z kasa nie za wesoło:)



DroopS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr sie 30, 2006 13:44
Lokalizacja: łódź

Post autor: DroopS » śr lut 21, 2007 18:17

a jak zrobic reset kompa bo nie wiem ;( bede wdzieczny i przepraszam ze sie wtraciłęm... :bigok:


"...ludzie zapominają o czymś takim jak pasja to ona nie pozwala mi powiedziec basta..."

baly2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lut 19, 2007 00:28
Lokalizacja: Gostyń

Post autor: baly2 » śr lut 21, 2007 20:49

Majstrzy z forum:) piszą że należy zdjąć klemy z akumulatora tak na 15-20 minut. Jak już zdejmiesz to na chwile dotknij klemy do siebie aby wszystko zeszło. Po tym czasie zakładasz klemy spowrotem, pierwsza +. Następnie odpalić samochód ale bez dodawania gazu i zostawić go tak żeby sobie sam chodził na wolnych obrotach aż do momentu nagrzania i załączenia się wentylatora. Tak to mniej więcej wygląda.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr lut 21, 2007 22:45

oczywiscie komputer resetujemy na benzynie i na benzynie zapalamy



Awatar użytkownika
winter06
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 20:21
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: winter06 » śr lut 21, 2007 22:56

Miałem podobne objawy i okazało się że to pompa paliwa


[url]http://www.piekne-wnetrze.pl[/url]

alemat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 13, 2007 13:55
Lokalizacja: Frombork
Kontakt:

Post autor: alemat » pt lut 23, 2007 13:25

ppoll27 pisze:Czujnik - w króćcu przewodów chłodzenia z przodu silnika po prawej są dwa czujniki, ten bliżej silnika (niebieski) odpowiada za sterowanie komputerem - drugi odpowiada za wskaźnik temp w kabbinie obydwa działają tak samo = na zimnym silniku mają 2-3kOhm, na ciepłym 200-300 Ohm -możesz sprawdzić omomierzem na zimno (zgaszony silnik) potem nagrzac i sprawdzić raz jeszcze.
Poza nim sprawdź czy nie łapie lewego powietrza: podstawę pod gaxnikiem - poruszaj na boki i zobacz czy silnik zmieni obroty, przewód podcisnienia z podstawy gaźnika do sterownika przepustnicy - czy jest szczelny, i sprawdź czy po wciśnięciu i przytrzymaniu pedału hamulca masz zmianę obrotów.

Dzięki rzeczywiscie wymienilam czujnik tem i zapala od razu bez dodawania gazu


alex

Maciasek_W
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Maciasek_W » pt lut 23, 2007 16:07

ppoll27 pisze:....i sprawdź czy po wciśnięciu i przytrzymaniu pedału hamulca masz zmianę obrotów.
Witam :)

To chyba mój pierwszy post na Forum, dlatego przy tej okazji witam wszystkich braci Golfo maniaków :)

Jakiś czas temu kupiłem żonie Vw Jette (rocznik 1986) 1.6 gaźnik (Pierburg 2e). Niestety żona nią nie specjalnie dużo jeździła... Cóż kobiety. Sam posiadam Fiata Bravo (nie polecam, nie ma to jak niemiec), ale ostatino miałem wypadek spowodowany przez psa i auto czeka na rzeczoznawcę niezdolne do jazdy (cóż nie ma to jak mocna, włoska karoseria). Dlatego też przesiadłem się do Jetty. Z autem nigdy nie było większych problemów, ale zauważyłem, że ostatnio na zimnym silniku występuje efekt dławienia się oraz szarpania. Ponadto auto nie zapala od kopa, tylko za drugim zakręceniem (kiedyś nie było tego efektu). Występuje u mnie również efekt opisany w powyższym cytacie. Mianowicie po wciśnięciu i przytrzymaniu pedłu hamulca obroty się zmieniają (chyba spadają) w sposób istotny. I tu moje pytanie - co jest za to odpowiedzialne ? I kolejne, czy może to być również przyczyną słabego działania układu hamulcowego ? Z góry dziękuję za odpowiedź oraz wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » pt lut 23, 2007 17:37

ppoll27 pisze:... sprawdź czy po wciśnięciu i przytrzymaniu pedału hamulca masz zmianę obrotów.
A powinna byc jakas zmiana czy nie ?


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości